Forfang wraca po kontuzji, Tande opuścił zgrupowanie

 • 2018-10-18 11:22

Reprezentacja Norwegii korzysta z możliwości przedsezonowych zajęć na torach lodowych, które jeszcze w październiku przygotowano dla niej na kompleksie skoczni Granaasen w Trondheim. Jesienny obóz nie odbywa się bezproblemowo. Z powodu grypy opuścił go Daniel-Andre Tande, a na jaw wyszły problemy Johanna Andre Forfanga z kolanem, który teraz powrócił do ćwiczeń z zespołem.

Johann Andre ForfangJohann Andre Forfang

Jak się okazało, absencja Forfanga w finałowych zawodach Letniego Grand Prix wynikała z sytuacji, do której doszło pod koniec sierpnia w Trondheim. 23-latek podczas jednej z prób nabawił się bowiem urazu kolana. - Na skoczni panowały trudne warunki, a ja leciałem wysoko i daleko. Na wysokości rozmiaru skoczni spadłem z dość wysoka, co poskutkowało naciągnięcie więzadeł krzyżowych w kolanie. Od tego lądowania czułem stały ból w kolanie - czytamy wypowiedź Forfanga na berkutschi.com.

- Do niedawna ból towarzyszył mi bez przerwy. Niezależnie od tego, co robiłem i czy się ruszałem, czy nie. Zwłaszcza kiedy naciągałem kolano. Sytuacja się jednak poprawiła, a teraz jest drugi tydzień, kiedy dolegliwości minęły. Cieszę się, że jeszcze przed zimą mogłem dołączyć do reprezentacji, aby przystąpić do finałowego etapu przygotowań - dodał wicemistrz olimpijski ze skoczni normalnej.

Pomimo długiej przerwy, mieszkaniec Tromsoe nie zamierza odpuszczać nadchodzącej inauguracji sezonu 2018/2019. - Mam nadzieję, że tej zimy będę skakał jeszcze lepiej. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby znów walczyć o czołowe lokaty - powiedział Norweg, który sezon olimpijski zakończył na 7. lokacie w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zgrupowanie, do którego dołączył Forfang, opuścić musiał natomiast Daniel-Andre Tande. Na temat powodów takiej decyzji wypowiedział się austriacki szkoleniowiec skandynawskiej ekipy - Alexander Stoeckl.

- Daniel na początku tygodnia nieco się rozchorował. Gorączkuje i prawdopodobnie chodzi o grypę. Właśnie dlatego postanowiliśmy wcześniej odesłać go do domu. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu wszystko będzie już w porządku. Liczymy na to, że nie tylko weźmie udział w Pucharze Świata w Wiśle, ale i w poprzedzających to wydarzenie Mistrzostwach Norwegii - mówi Stoeckl, cytowany przez dagbladet.no.

Szkoleniowiec woli chuchać na zimne na bazie tegorocznych doświadczeń, gdy typowa infekcja u Tandego przerodziła się w wielopostaciowy rumień zwany zespołem Stevensa-Johnsona. Choroba spowodowała pobyt w szpitalu i kilkutygodniową przerwę od jakichkolwiek treningów. Tande wrócił na skocznię w drugiej części sezonu letniego, a do tego znalazł się w składzie Norwegii na finał LGP w Klingenthal. Tam jednak został zdyskwalifikowany podczas kwalifikacji.

Dominik Formela, źródło: berkutschi.com + dagbladet.no

oglądalność: (5112) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  autopoprawka

  oczywiście miało być "na zimę":)

 • gosposia weteran
  ciekawam...

  Zobaczymy jak te wszystkie absencje przełożą się na lato.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).