Rosjanie ogłosili skład na inaugurację Pucharu Świata

 • 2018-10-19 11:29

Jewgienij Plechow, debiutujący w Pucharze Świata w roli głównego trenera reprezentacji Rosji, podał nazwiska czterech skoczków, którzy za niespełna miesiąc pokażą się przed wiślańską publicznością na obiekcie im. Adama Małysza. Przedstawiciele Sbornej wskazali też kadrę na pierwsze zmagania w ramach Pucharu Kontynentalnego 2018/2019.

Jewgienij KlimowJewgienij Klimow
Denis Korniłow i Jewgienij PlechowDenis Korniłow i Jewgienij Plechow
Michaił NazarowMichaił Nazarow

W tym tygodniu triumfator Letniego Grand Prix 2018, Jewgienij Klimow, pojawił się w Moskwie, aby przed rozpoczęciem zimy spotkać się z przedstawicielami mediów. Jak przyznał 24-latek, którego historię przedstawialiśmy >>>TUTAJ<<<, poczucie satysfakcji da mu zakończenie nadchodzącego sezonu Pucharu Świata w czołowej "10". Nie ukrywa jednak, że jego największe marzenia dotyczące kariery skoczka wiążą się z osiągnięciem sukcesu podczas igrzysk olimpijskich, Turnieju Czterech Skoczni. Dużym celem jest także sięgnięcie po Kryształową Kulę.

Klimow ma świadomość, że tej zimy na jego osobie skupi się znacznie więcej osób, co będzie wytwarzać dodatkową presję przy okazji startów, zwłaszcza tych na początku sezonu. Jego narzędziem w walce z opinią publiczną mają być m.in. koledzy z kadry. - Planujemy wspólnie radzić sobie z presją, każdy w zespole będzie wspierał drugiego - mówi Rosjanin cytowany przez serwis skijumpingrus.ru.

- Podobnie jak wielu innych sportowców, ja, a także reszta członków drużyny, mamy talizman. Jest nim nasza maskotka, Dmitrij Wasiljew - śmieje się Klimow. Blisko 39-letni weteran również znalazł się w składzie na Puchar Świata w Wiśle. Oprócz Klimowa, będą mu towarzyszyć jeszcze Denis Korniłow i Michaił Nazarow. Sezon 2018/2019 od występów w Pucharze Kontynentalnym rozpoczną natomiast Ilmir Hazetdinow, Michaił Maksimoczkin, Aleksandr Bażenow oraz Roman-Siergiejewicz Trofimow.

Progres dokonany już podczas pierwszych miesięcy pracy Plechowa dostrzegają też przedstawiciele rosyjskiej federacji skoków narciarskich i biathlonu. - Oprócz talentu Klimowa, to praca wykonana przez sztab szkoleniowy odegrała ogromną rolę w sezonie letnim. Przed igrzyskami w naszym zespole panowała niewielka konkurencja. Trenerzy trzymali się tych samych nazwisk, a to nigdy nie jest dobre. Teraz w reprezentacji pojawił się prawdziwy duch drużyny, który pomaga stawiać wyższe cele. Najważniejsze, aby teraz przenieść letnią dyspozycję do warunków zimowych - uważa Aleksiej Gorcholin, wiceprezydent federacji.

W najbliższym czasie Rosjanie odbędą pierwsze zgrupowanie na torach lodowych. Odbędzie się ono w Oberstdorfie, gdzie skoczkowie przetestują też nowy sprzęt, przygotowany z myślą o sezonie zimowym.

Skład Rosji na PŚ w Wiśle (HS134):

- Denis Korniłow (42. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Jewgienij Klimow (65. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Dmitrij Wasiljew (69. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Michaił Nazarow.

Program PŚ w Wiśle (HS134):

Piątek, 16.11.2018

11:00 - Odprawa techniczna

16:00 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 17.11.2018

15:00 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.11.2018

14:00 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Dominik Formela, źródło: skijumpingrus.ru
oglądalność: (6495) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Malopolska doświadczony

  Pożyjemy, zobaczymy... specjalnych rewelacji się nie spodziewam, aczkolwiek forma Klimowa w zimie to wielka niewiadoma. W każdym bądź razie niech skacze jak najlepiej.

 • Kolos profesor
  @dejw @dejw

  Trzy miesięczne kozaczenie? W tym czasie było więcej czasu wolnego niż startów :)

 • skokowy123 profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Bez przeasady.
  Z pewnością Nazarov nie będzie punktował, Kornilov od czasu do czasu.
  A Wasiljew też może być słaby.
  Nie ma żadnej drużyny idealnej

 • Pavel profesor
  @Tomeson

  Sezon 2008/09 dla Rosjan był rzeczywiście niesamowity, 5 miejsce w PN i miejsca na podiach konkursów drużynowych, do tego Wasiljew 5 w generalce. W obecnych warunkach raczej nie do powtórzenia.

 • Tomeson doświadczony

  Może po lecie nie warto wyciągać pochopnych wniosków, jedmak to może być najlepsza zima Rosjan od lat od czasów Karelina, starego, dobrego Vasilieva. Jeszcze solidny Korniłov i punktujący Nazarov (choć wolałbym Romashova po którym jakoś słuch zaginął) i mamy jeszcze do tego drużynę idealną.

 • dejw profesor

  Klimow często pokazywał potencjał na bardzo dobrego skoczka podczas bezsensownego upierania się przy kombinacji, a kiedy zrezygnował z dwuboju szybko osiągał sukcesy w samych skokach. Równie szybko przebił się do możliwości startowania w PŚ, oraz został rosyjskim nr 1 notując już bardzo udany sezon w TOP20. Ma możliwości na lepszy wynik, TOP10-6, a może i nawet podium generalki; ale niewiele wskazuje na to, by miało to być w tym sezonie. Ponad trzymiesięczne kozaczenie w lecie, bez chwili słabości i żadnych dłuższych przerw musi się kiedyś odbić na spadku formy, jak nie już na starcie zimy, to w dalszej części sezonu. Cel który sobie stawia na najbliższą zimę jest raczej nierealny.

  A odnośnie składu na PK, to oprócz wymienionej w artykule czwórki, brana pod uwagę będzie także trójka juniorów z Sergiejewem na czele, która pokazała się z dobrej strony na krajowych mistrzostwach.

 • Kolos profesor
  @skokowy123 @Skokowy123

  Tylko że Klimov zaliczył już jedną niezłą zimę - 16/17 był wtedy nawet raz na podium, fakt że fartownie ale zawsze. Także są jakieś podstawy że powtórzy przynajmniej taką zimę. Sakuyama który też wojował jednego lata takich wyników zimowych jak Rosjanin nie miał. A przed ani po.

 • King weteran
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Nawet jeśli będzie mieć dobrą formę to inni dojdą do swojej optymalnej formy i będą lepsi od niego.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Nie no nie chce mi sie wierzyć że Klimov bedzie w tak dobrej formie zimą.

 • Luk weteran

  Skład w sumie spodziewany.

 • gosposia weteran
  Ciekawe...

  ... w jakiej formie będą Rosjanie w zimie.
  Muszę przyznać, że ten problem ciekawi mnie po raz pierwszy od 10-ciu lat. Pzrez 10 lat nie ciekawił, bo było wiadomo w jakiej będą.
  A teraz, z powodu "wyskoku" Klimowa jest inaczej.

 • Gerwazy stały bywalec
  Klimow i wasiljew

  Cieszy mnie ze u Rosjan coś się poprawiło (chociaż wiem że to tylko lato)
  Jestem zdziwiony pozytywnie formą wasiljewa. Przez całe lato skakał dobrze i równo. Zawsze miło kiedy stara gwardia się trzyma ;)

 • skokowy123 profesor

  No to forma letnich wojowników zostanie zweryfikowana. Dla jednych to będzie zmierzch a dla drugich kontunuacja zimowa. Ciekawe gdzie znajdzie się Klimow

 • Sigur17 doświadczony

  Klinov będzie, no nie...

 • Kolos profesor

  Żadnego zaskoczenia, w składzie czwórka najlepszych Rosjan w LGP 2018.

  Ciekawi mnie czy Klimov zdoła zimą choć kilka razy zmieścić się w pierwszej 10 PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).