Peier mistrzem Szwajcarii

 • 2018-10-27 13:31

Killian Peier najlepszy sezon letni w dotychczasowej karierze zwieńczył złotym medalem mistrzostw kraju. Zawody rozegrano na obiekcie im. Andreasa Kuettela (HS117) w Einsiedeln, a skład podium uzupełnili Simon Ammann oraz Andreas Schuler.

Skocznia w EinsiedelnSkocznia w Einsiedeln

Konkurs mężczyzn pierwotnie miał zostać rozegrany 14 października w Kanderstegu, jednak wówczas silniejszy okazał się zbyt niebezpieczny dla skoczków wiatr. Szwajcarski Związek Narciarski postanowił nie rezygnować z tego formatu rywalizacji i przenieść konkurs do kantonu Schwyz, gdzie po złoty krążek sięgnął Killian Peier. 23-latek, który w tym roku po raz pierwszy w karierze stawał na podium zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, prowadził już na półmetku, kiedy to poszybował na 116. metr. W finale uzyskał 106,5 metra, co dało mu sześć punktów przewagi nad Simonem Ammannem. Sobotnie rezultaty 37-latka to 115,5 oraz 107 metrów. Trzecią notę dnia uzyskał Andreas Schuler (116,5 oraz 105 metrów). Przedstawiciel klubu z Einsiedeln do swojego rówieśnika stracił 8,8 pkt.

Czwarty finiszował Gregor Deschwanden (114 i 108 metrów), piąty był młodzieżowy mistrz kraju, Sandro Hauswirth (109 i 101 metrów), a na szóstej lokacie znalazł się Luca Egloff (105,5 oraz 104,5 metra).

Do rywalizacji przystąpiło piętnastu Szwajcarów i czterech czeskich juniorów, spośród których najdalej skakał Radek Rydl.

Pełne wyniki zawodów w Einsiedeln znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Skrócone wyniki Mistrzostw Szwajcarii w Einsiedeln (HS117); 27.10.2018
Lp.ZawodnikRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 PEIER Killian 1995 116.0 106.5 251.5
2 AMMANN Simon 1981 115.5 107.0 245.5
3 SCHULER Andreas 1995 116.5 105.0 242.7
4 DESCHWANDEN Gregor 1991 114.0 108.0 241.6
5 HAUSWIRTH Sandro 2000 109.0 101.0 225.5
6 EGLOFF Luca 1995 105.5 104.5 224.5
7 PETER Dominik 2001 108.5 100.5 220.7
8 KAELIN Pascal 1993 107.0 98.0 214.5
9 KARLEN Gabriel 1994 103.0 97.5 204.4
10 HUG Tim 1987 100.0 87.5 178.0

Wyniki konkursu drużynowego, zmagań kobiet, a także kategorii juniorskich, które rozegrano w Kanderstegu, znajdziecie >>>TUTAJ<<<. Klikając >>>TUTAJ<<<, przeczytacie przedsezonową rozmowę ze srebrnym medalistą dzisiejszych zawodów - Simonem Ammannem.

Dominik Formela, źródło: swiss-ski.ch

oglądalność: (3677) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Janek145 @Janek145

  No akurat w zeszłym zapunktował dopiero w 6 konkursie, u siebie, a potem miał serię trzech kolejnych występów w 30ce, przedzieloną lotami w Tauplitz.
  I dlatego mówię, że dla niego już wyczynem będzie stabilizacja na poziomie końca trzeciej dziesiątki.

 • Janek145 weteran
  @dejw

  Peier w ostatnich latach w 2-3 pierwszych konkursach sezonu, potrafił zdobywać po kilkanaście punktów, a później już do końca zimy bez awansów do drugiej serii.

 • dejw profesor

  Ze wszystkich tegosezonowych igelitowych objawień, Peiera typowałbym wciąż jako bardzo mocnego kandydata do dużego zjazdu poziomu w zimie. Nie mam za grosz przekonania, że to on będzie liderem Szwajcarów, myślę że w jego przypadku pozytywne będzie już samo regularne zbieranie pucharowej punktowej drobnicy.

 • Janek145 weteran

  Przyjdzie zima i Simon ze swoimi brzydkimi notami za styl, dalej będzie najlepszym ze Szwajcarów- tak coś przeczuwam ;-) W wywiadzie, który jakiś czas temu pojawił się na tym portalu, Ammann stwierdził, że jest zadowolony z letnich treningów, i widzi jeszcze elementy, które w jego skokach mogą ulec poprawie. Myślę, że sukcesy ten zawodnik ma już za sobą, aczkolwiek nie zdziwię się, jeśli zdoła dobrze przygotować się do MŚ w Seefeld i znaleźć sie w pierwszej dziesiątce. Na pewno w takim wieku łatwiej będzie przygotować się na docelową imprezę, niż na skakanie przez cały sezon na bardzo wysokim poziomie. Trzymam kciuki za Simona, bo może to będzie ostatnia zima, podczas której Szwajcar zasiądzie na belce startowej.

 • skok14 bywalec
  @gosposia @gosposia

  Nie wiem jak tobie, ale mi jest przykro kiedy Ammann przegrywa z młodszym kolegą z kadry, chociaż to niewątpliwie plus dla szwajcarskich skoków, którym bardzo kibicuję.

 • gosposia weteran
  W końcu...

  Tak dokonała się zmiana warty.
  Ammann trzymał się niczym, swego czasu, Kim Ir Sen w Korei.
  Na szczęście wszystko przemija...

 • kibicsportu profesor
  -

  39 zawodników na starcie Mistrzostw Polski
  Lista startowa jest na facebook pzn

 • scarlettohara początkujący

  Ammann w gruncie rzeczy przegrał "tylko" notami, bo odległości uzyskane w obu skokach były równe odległościom uzyskanym przez Peiera.

 • Tomeson doświadczony

  Mistrzostwa nie przyniosły praktycznie żadnych niespodzianek (chyba, że ktoś do takowych zalicza zwycięstwo Peiera i drugie miejsce Ammanna). Swoją drogą nie wiedziałem, że Pascal Kaelin jeszcze skacze. Powoli na naszych oczach dokonuje się zmiana pokoleniowa w szwajcarskich skokach, Peier będzie jakoś ciągnąć do spółki z Ammannem tę drużynę, a za jakiś czas ta rola przypadnie mu sama. Wydawało się, że będzie to Deschwanden, jednak wygląda na to, że to nie jest jego czas, a szkoda, bo i on miał przebłyski formy.

 • skokowy123 profesor

  4 na Wisłe wyklarowała się idealnie sama.
  Peier ma predyspozycje by być liderem Szwajcarów.
  Liczę że skończy sezon w TOP 20 PŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).