Wypowiedzi Kubackiego i Stocha po LMP w Zakopanem

 • 2018-10-28 22:48

W ostatni weekend października Wielka Krokiew gościła polskich skoczków narciarskich w ramach tegorocznych mistrzostw kraju na igelicie. Te padły łupem Dawida Kubacki, który po tytuł letniego mistrza Polski sięgnął już po raz czwarty w karierze. Srebro przypadło Piotrowi Żyle, a brąz zgarnął Kamil Stoch.

Dawid KubackiDawid Kubacki

Dawid Kubacki:

- To były solidne skoki. Bardzo się cieszę, że sędziowie dobrze ocenili moje próby, bo całe lato pracowałem nad jakością moich skoków, a co za tym idzie nad stylem. Fajnie, że docenili tę moją pracę - cieszył się Kubacki.

- Cieszę się, że pozytywnym akcentem zakończyłem to "lato". To doda mi pewności siebie przed zimą. Tor lodowy był dobrze przygotowany. Mimo deszczu nie rozpłynął się i utrzymał się w takim stanie, w jakim powinien być - dostrzegł 29-latek.

Kamil Stoch:

- Cieszę się, bo oddałem dwa dobre skoki, choć ostanie tygodnie były bardzo intensywne. Solidnie pracowaliśmy dużo nad motoryką i czuć było zmęczenie. Teraz trzeba poszukać trochę świeżości - mówił przedstawicielom mediów Stoch.

- Jestem w dobrej dyspozycji fizycznej, ale jeżeli organizm nieco odpocznie, to wówczas do tego dojdzie jeszcze dobra technika. Wtedy z niecierpliwością będę czekał na pierwszy start w Pucharze Świata - zapowiada trzykrotny mistrz olimpijski.

- Szczególnie dobrze skakał w sobotę Dawid. Myślę, że sam się chyba zdziwił. Piotrek super skakał natomiast całe lato. W ostatnich tygodniach też skakał zdecydowanie najlepiej z nas. Ja z kolei staram się robić swoje krok po kroku. Wielkie brawa należą się organizatorom, bo lodowe tory najazdowe były - mimo deszczu - świetnie przygotowane - zakończył 31-latek.

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (4604) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • RET_RET doświadczony
  Kubacki nie ma 29 lat

  Bez przesady. Jeszcze mu ponad 5 miesięcy brakuje. Urodziny będzie miał dopiero na koniec sezonu.

 • zimowy_komentator profesor
  A ja dziękuję prezesowi Tajnerowi

  tylko dzięki jemu i jego niezawodnemu kunsztowi w prowadzeniu PZN po raz kolejny mieliśmy trzech Polaków na podium ;)

 • Pavel profesor
  @Major_Kuprich

  Wiesz Tajner jak to Tajner musi sobie trochę podkoloryzować, gorzej że taką sytuację mieliśmy rok w rok, a potem w PŚ była klapa. Ciekawi mnie z jakich belek Kruczek puszczał swoich podopiecznych, że prezes po obejrzeniu tych prób wygłaszał swoje tezy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że totalnie zmyślał na kilka dni przed sezonem kiedy konkurs zweryfikuje wszystko, musiał mieć jakieś podstawy ku temu. Przy tak fatalnej formie całej kadry i w zestawieniu ze słowami Tajnera można przypuszczać, że Kruczek zorganizował trening z "belek w lesie" albo był przekonany, że cały świat z takich skacze, albo chciał odegrać przedstawienie na przyjazd przełożonego.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Proszę państwa, ale niewiarygodności

  Nasi prezentują kosmiczny poziom, mamy 36 zawodników na TOP10 PŚ, skaczą daleko za HS, uzyskują prędkości nawet 3 razy większe od innych, styl jest niebiański, a Śliz wrócił do skakania i od razu wygrał konkurs PŚ. Myślę, że Stoch wygra wszystko w tym sezonie. Nie bał bym się nawet zaryzykować, że nasi będą na pierwszych 9 miejscach co konkurs. Krzysiek Biegun w ostatniej chwili zadzwonił, że wraca do treningów, Bartek Kłusek już dobrze wygląda na skoczni, a Janek Ziobro z radością wrócił do kadry D i rzucił stolarkę. Zapowiada się sezon cudów pełny przecudownej magii.

  Tak w skrócie co sądzę o tonie wypowiedzi Pana Prezesa.

 • skokowy123 profesor
  @Janek145 @Janek145

  Właśnie nie ciekawie z tym Kotem...
  Jak on skończy w TOP 20 to znaczy że to będzie super sezon dla nas

 • Janek145 weteran
  @Dama_Karmelowa

  Wiem, wiem. Ogólnie prezesi w polskich sportach lubią pogaworzyć, i obiecywać gruszki na wierzbie. Prezez PZPN tak samo- wszystko jest pięknie, nie ma powodów do obaw, a nie potrafili zrobić rzetelnej analizy klęski na mundialu ( dopiero niedawno ukazał się jakiś pseudo raport).

 • Janek145 weteran
  @Major_Kuprich

  Tego już nawet nie pamiętam, ale fakt- nic nie przebije tego wywiadu ;-D
  Cóż, zobaczymy w sezonie, czy chociaż większość z jego "obietnic" się potwierdzi. Ja jestem dość spokojny o formę naszej kadry A. Widać spore progresy u Piotrka Żyły, które poczynił tego lata. Być może ogarnięcie prywatnych spraw dobrze wpłynie na jego dyspozycję zimą, tym bardziej, że lata lecą i fajnie byłoby, gdyby pokazał jeszcze pełnię swoich możliwości. Ogólnie wydaje mi się, że z trójki Stoch, Żyła, Kubacki możemy mieć sporo pociechy w sezonie. Z trzonu naszej kadry najbardziej zastanawia sytuacja Maćka Kota. Jeśli zdoła wygrać z psychiką, to myślę, że powinna być to dla niego lepsza zima od poprzedniej.

 • Dama_Karmelowa weteran
  @Janek145 @Janek145

  Tego absolutnie nie należy brać na poważnie, prezes tak co roku :D Przed Falun opowiadał że kadra skacze na poziomie Stocha i będzie wspaniałe. Szkoda tylko że było odwrotnie i to Kamil dorównał do kadry. Że wypowiedzi z artykułu porzuconego przez Majora Kupricha nie wspomnę

 • skokowy123 profesor
  @Janek145 @Janek145

  On zawsze miał,, dość odważne słowa''
  Szczególnie te przed sezonem
  Raz wspominał o 14 skoczkach na poziomie TOP 30 PŚ....
  Teraz to mamy tylko 13 którzy mogą wystartować w PŚ, ale w końcu mamy bardzo mocną i stabilną kadrę.

  Co do wspomnienia Majora-
  Ja uważam że teraz takim czarnym koniem może być Kuba Wolny.

  Oczywiście nie jestem Apollo i zachowuje chłodną głowę

 • Major_Kuprich profesor
  @Janek145 @Janek145

  https://www.skijumping.pl/wiadomosci/20284/Apoloniusz-Tajner-Kubacki-moze-okazac-sie-czarnym-koniem-sezonu/

  Tego i tak nic nie przebije.

 • Janek145 weteran
  Wywiad z Tajnerem

  Dość odważne słowa Apoloniusza Tajnera o nadchodzącym sezonie Pucharu Świata. Cały wywiad dostępny na sport.tvp.pl
  " Swoje prognozy opieram na opiniach trenerów i zawodników. Według Stefana Horngachera i Adama Małysza nasi skoczkowie są lepiej przygotowani do tego sezonu niż przed rokiem. Według nich cała szóstka zawodników z kadry A będzie prezentować poziom ścisłej światowej czołówki. Ja to tylko mogę to potwierdzić, choć zawsze patrzę optymistyczniej niż trenerzy, bo oni muszą zachować pewną rezerwę. Podczas ostatnich mistrzostw Polski można się było przekonać, że to nie są tylko opinie, ale fakty. Widziałem, jakie odległości uzyskują nasi skoczkowie, jakie osiągają prędkości na rozbiegu, jak wyglądają ich próby pod względem technicznym. Można więc zakładać, że sezon rozpoczną od mocnego uderzenia. Od początku powinni się włączyć do rywalizacji o czołowe miejsca w Pucharze Świata i nie będziemy czekać aż ten sezon się rozkręci."

 • Złoty Orzeł profesor
  @Pavel @zxcvbnm_9999

  Cali Polacy. Grażyny podniecają się kimś kto odniósł sukces w 3. lidze.

 • kibicsportu profesor
  -

  Kamil Stoch:
  -Wszystkie te elementy chcemy ułożyć ze sobą, by wyszła z tego jedna, wielka maszyna. Pracowaliśmy nad naszymi umiejętnościami niemalże bez przerwy po poprzednim sezonie i mam nadzieję, że to stanie się kluczem do dobrej formy. Chcemy utrzymywać dyspozycję na wysokim poziomie nie tylko przez kilka miesięcy, ale nawet kilka lat ? stwierdził.
  z sportswinter

  Oby utrzymywali forme przez kilka lat :)

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Pavel @pavel

  Być może też i obie grupy przysoliły z treningiem i po prostu poziom kadry B wzrósł do góry. Zobaczymy. Wygląda to obiecująco, nawet przy Stękale.
  Jednak co trzeba stwierdzić - mamy 12-tkę, a dalej, dalej nic. Juniorzy z kadry C jeszcze za słabi, a Czyż totalny regres. Co się z nim dzieje?

 • Pavel profesor

  Jeżeli kadra B miała inny plan treningowy niż A, to wyjaśniłoby się dlaczego różnica pomiędzy grupami była relatywnie niska. Mocniejszy trening i wynikające z tego zmęczenie mogły stworzyć taką sytuację w tabeli zawodów. Ciekaw jestem na jakim etapie przygotowań do zawodów przystąpiło zaplecze, jak na "świeżości" to miałbym pewne obawy o dyspozycję. Oczywiście możliwa jest też opcja, że obydwie ekipy idą tym samym planem, przydałby się wywiad z trenerem Maciusiakiem.

 • ZKuba36 profesor
  Kubacki

  Dawidowi życzę uwierzenia w swój talent i umiejętności, czyli zdobycia Kryształowej Kuli !

 • kibicsportu profesor
  -

  Myślę, że to będzie świetny sezon. Widać, że Stoch, Kubacki, Żyła są w dobrej formie.
  Znaczy nie wiemy jak to będzie wyglądało na tle innych reprezentacji, ale raczej powinniśmy być spokojni.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Dalekich skoków życzę panowie na nadchodzący nowy sezon PŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).