Limity startowe na 3. period PŚ i PK 2018/2019

 • 2018-10-31 21:55

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy w skokach narciarskich. Warto tym samym przyjrzeć się limitom startowym na pierwszy okres zmagań na śniegu. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników w Pucharze Świata oraz pięciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na trzeci period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 2. periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austrii (Philipp Aschenwald), Słowenii (Zak Mogel) i Niemcom (David Siegel). Tym samym trenerzy Andreas Felder, Gorazd Bertoncelj i Werner Schuster będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas pierwszych konkursów Pucharu Świata 2018/2019.

Limity na III period Pucharu Świata 2018/2019
(Wisła, Ruka, Niżny Tagił, Titisee-Neustadt, Engelberg)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Japonia 6
Norwegia 6
Polska 6
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Włochy 3
Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018, limit 6 miejsc na trzeci period zimowego PK 2018/2019 uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

Dzięki wynikom z drugiego periodu cyklu FIS Cup (na który złożyły się wyłącznie konkursy w Rasnovie), dodatkowe miejsca na trzeci okres startowy Pucharu Kontynentalnego wywalczyły drużyny Japonii (Ren Nikaido), Niemiec (Johannes Schubert) i Austrii (Jan Hoerl).

W porównaniu z 2. okresem startowym LPK, zmniejszony został limit reprezentacji Polski. Trener Maciej Maciusiak w pierwszych zawodach zimowego PK w Lillehammer oraz Ruce będzie mógł wystawić pięciu zawodników.

Limity na III period Pucharu Kontynentalnego 2018/2019
(Lillehammer, Ruka)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Norwegia 6
Słowenia 6
Polska 5
Japonia 4
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5879) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mc150193 weteran
  @Złoty Orzeł @zxcvbnm_9999

  Czyż powinien był całkowicie zmienić technikę latania. Ona jest tak beznadziejna, że w zasadzie nie daje ona żadnych korzyści a on sam powinien był być tzw. przedskoczkiem. Technika bananowa a'la Thomas Morgenstern??? Nie przy tych wiązaniach i nie przy tych kombinezonach. Stoch musiał zmienić technikę lotu, bo takie wąskie prowadzenie nart jakie on miał nie dawało już korzyści, a do tego błąd jaki popełniał na progu powodował, że czasami nie kwalifikował się nawet do konkursu. Wracając do "bananowej techniki" - trzeba być piekielnie mocnym fizycznie (tak jak Morgenstern) i mieć taką siłę na progu by taka technika miała jakąkolwiek korzyść. Tej korzyści nie ma więc trzeba to zmienić czym prędzej.

 • Jannush profesor
  @gyurcsops @gyurcsops

  Kiedyś trzeba się tam odnaleźć i przełamać klątwę, tak jak nasi zrobili to z Oberstdorfem.

 • jma profesor
  @Sigur17 @Sigur17

  Bułgaria - Finlandia 3:2

  Gdyby ktoś mi to powiedział dekadę temu, to umarłbym ze śmiechu.

 • bogdan_lazik początkujący

  wystarczajaca liczba zawodnikuw na puchar swiata - i tak nie mamy wiencej niz 6 klasowych zawodnikow na tym poziomie.

 • gyurcsops doświadczony

  szkoda ze nizny7 tagil jest w kalendarzu . nasi sie tam kompletnie nie odnajduja

 • Kolos profesor
  @Złoty Orzeł @Bartek002

  Suckesy w PK? Hhm... Ale teraz przynajmniej nie grozi nam że po jednej wygranje ktoregoś naszego skoczka tenże od razu zostanie przenisiony do startów w PŚ, jak to kiedyś bywało...

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Złoty Orzeł @Bartek002

  Sukcesy w PK? Już w tym. Co jak co, ale u Maciusiaka można być pewnym wyników. Ja bym chciał, żeby nie tylko Pilcha rozwinął, ale też i Wąska. Z Czyżem totalna kaszana i nie wiadomo co się po nim spodziewać.

 • Sigur17 doświadczony

  Bułgaria limit 3, wow.
  Szkoda, że go nie wykorzystają :/

 • Złoty Orzeł profesor

  Kiedy Polska zacznie odnosić sukcesy w PK? Oby Maciusiak poszedł w ślady Horngachera i rozwinął T. Pilcha.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).