Austriacy trenują na śniegu

 • 2018-11-08 13:49

Choć Gregor Schlierenzauer w tym roku skończył dopiero 28 lat, nadchodzący sezon Pucharu Świata będzie już czternastym w jego karierze. Rekordzista cyklu w liczbie indywidualnych triumfów, podobnie jak reszta austriackiej kadry narodowej, ostatnie dni przed początkiem zimowej rywalizacji spędza w Szwecji, gdzie do użytku oddano pierwszą naśnieżoną skocznię w Europie.

Gregor SchlierenzauerGregor Schlierenzauer
Gregor SchlierenzauerGregor Schlierenzauer

Droga zespołu Andreasa Feldera do Wisły wiedzie przez Wiedeń, Sztokholm oraz Falun. To w tych miastach w ciągu kilku ostatnich dni przebywała i przebywa siódemka skoczków, która 16 listopada przystąpi do kwalifikacji inaugurujących 40. sezon Pucharu Świata. O wrażeniach z tych miejsc na swoim blogu pisał wicemistrz świata z dużej skoczni z 2015 z Falun, Gregor Schlierenzauer.

- Październik był bardzo intensywny. Za nami kilka zgrupowań na torach lodowych, w tym na Bergisel w Innsbrucku. Korzystanie z tego typu najazdu znacznie różnie się od tego, co czujemy latem, gdy korzystamy z najazdów o podłożu ceramicznym - zauważa dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

- W międzyczasie mieliśmy chwilę, aby naładować akumulatory przed sezonem 2018/2019. Ja spędziłem kilka dni we włoskim Jesolo, a przy okazji mogłem zwiedzić Wenecję, która jest cudownym miastem. Choć w Austrii panuje piękna jesień, a temperatury sięgały 20 stopni Celsjusza, tęsknię już za zimową atmosferą. Tej szukamy na północy Europy, gdzie nareszcie poczujemy śnieg pod nartami - pisał dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

W środę, w stolicy Szwecji, Austriacy mieli możliwość sprawdzenia się w pełnym ekwipunku w nowoczesnym tunelu aerodynamicznym. - Te ćwiczenia były niesamowite. W kontrolowanych warunkach doświadczaliśmy podmuchy, którym jesteśmy poddawani na obiektach całego świata. Drugim celem będą pierwsze skoki na śniegu w Falun. Możliwość ich oddania, jeszcze przed startem Pucharu Świata, powinna zaowocować w Wiśle - czytamy słowa Schlierenzauera w komunikacie prasowym tamtejszej federacji.

Dzień wcześniej, w Wiedniu, przedstawiciele tego kraju również pojawili się w tunelu aerodynamicznym. Różniącym się jednak od sztokholmskiego, gdyż w porównaniu do szwedzkiego, wiatr w nim wieje tylko czołowo, a nie po przekątnej.

Przypomnijmy, iż decyzją 56-letniego szkoleniowca na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy Stefana Krafta, Michaela Hayboecka, Manuela Fettnera, Daniela Hubera, Clemensa Aignera, Gregora Schlierenzauera oraz Philippa Aschenwalda.

Skład Austrii na PŚ w Wiśle (HS134):

- Stefan Kraft (4. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Michael Hayboeck (23. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Manuel Fettner (27. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Daniel Huber (28. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Clemens Aigner (29. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Gregor Schlierenzauer (35. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Philipp Aschenwald (46. miejsce w PŚ 2017/2018).

Program PŚ w Wiśle (HS134):

Piątek, 16.11.2018

11:00 - Odprawa techniczna

16:00 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 17.11.2018

15:00 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.11.2018

14:00 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OESV + gregorschlierenzauer.at

oglądalność: (4038) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Becouse_Life bywalec
  @gosposia @gosposia

  Ale bzdury. Dla przykładu w 2000r. odwołano w grudniu (!) pięć konkursów PŚ, bo były wysokie temperatury i brak śniegu.

 • gosposia weteran
  a jeszcze pare lat temu...

  Za taki tytuł posta autorowi zebrałyby się niezłe cięgi.
  Teraz taki tytuł przyciąga wzrok od razu, bo gdzie to pomyśleć, że w połowie listopada gdziekolwiek na świecie jest śnieg:)

 • equest weteran
  No i cóż z tego.

  Jak zauważył dowcipnie nasz trener.
  Dyscyplina polega na tym by najdłużej przebywać w powietrzu
  a tylko przy lądowaniu dotykać śniegu przez chwilę.
  Ot cała idea przy lodowych najazdach.

 • Becouse_Life bywalec

  Spoko, nasi też już za moment będą trenować na śniegu w Wiśle, tak rzekł bardzo wiarygodny Wąsowicz.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).