Kadra Polski na konkursy PK w Lillehammer i Ruce

 • 2018-12-01 00:07

W cieniu zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile, trener Maciej Maciusiak ogłosił skład reprezentacji Polski na pierwsze konkursy Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (8-9 grudnia) i Ruce (15-16 grudnia).

Sztab szkoleniowy podjął decyzję, iż w trzecim periodzie Pucharu Kontynentalnego nasz kraj będzie reprezentować ta sama piątka zawodników. Powołania otrzymali Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Wspomniana piątka zawodników zaprezentowała się do tej pory w tym sezonie wyłącznie w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Wiśle. Żaden z nich nie zdołał jednak wywalczyć awansu do zawodów.

Inauguracja Pucharu Kontynentalnego 2018/2019 odbędzie się za tydzień w Lillehammer (8-9 grudnia). Kolejne zawody odbędą się z kolei w Ruce (15-16 grudnia).

Skład Polski na PK w Lillehammer (HS140) i Ruce (HS142):

- Tomasz Pilch (7. miejsce w klasyfikacji PK 2017/2018);

- Aleksander Zniszczoł (26. miejsce w klasyfikacji PK 2017/2018);

- Paweł Wąsek (32. miejsce w klasyfikacji PK 2017/2018);

- Klemens Murańka (50. miejsce w klasyfikacji PK 2017/2018);

- Andrzej Stękała.

PROGRAM ZAWODÓW:

LILLEHAMMER:

Piątek, 07.12.2018
20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 08.12.2018
11:00 - Oficjalny trening
12:00 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 09.12.2018
10:00 - Seria próbna
11:00 - Pierwsza seria konkursowa

RUKA:

Sobota, 15.12.2018
12:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 16.12.2018
8:00 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Wszystkie godziny wg. czasu polskiego (CET)


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (6978) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Wąsek zabulił w Wiśle, a i tak go za Kantykę biorą. Treningi nie są aż tak istotne.

 • Uchel bywalec
  Brak informacji

  Dajcie jakąkolwiek informację co się dzieje w Lillehammer.

 • dejw profesor

  Przy takim kłopocie bogactwa i niemaksymalnym limicie trzeba było kogoś odstawić. Skoro padło na Kantykę, który przed startem zimy wyglądał na dość pewny nr 3,4 zaplecza, kosztem Stękały, to raczej nie wróży to niczego dobrego.

 • Labrador_Retriever weteran
  Kantyka

  Skończcie z tym Kantyką, nie załapał się, bo najwidoczniej jest słabszy od powyższej piątki. Te Wasze dyskusje są co najmniej takie, jakby Kantyka w Wiśle skakał lepiej od nich i nagle zniknął. Nie, skakał podobnie i przeze te dwa tygodnie mógł spaść za wszystkich w hierarchii. Nie ma w tym nic dziwnego. Macie porównanie miejsc z treningów i kwalifikacji trójki Wąsek, Kantyka, Stękała:

  Wąsek: 48, 49, 67
  Kantyka: 54, 53, 61
  Stękała: 66, 61, 57

  Jeśli ktoś uważa, że Wąsek był słabszy od Kantyki w Wiśle, to chyba tylko kwalifikacje oglądał. Ponadto nawet gdyby był słabszy, to o czym my mówimy? Porównujemy skoczków, z których żaden nie dostał się do konkursu. Kantyka nie oddał choćby jednego skoku, który by go do tego upoważniał i to na polskiej skoczni. Przestańcie majaczyć, że ktoś go szykuje do PŚ, to jest do bólu naiwne.

 • sosik333 doświadczony

  Jeszcze jest możliwość, że wycofają Maćka żeby ustabilizować jego formę poprzez treningi i w jego miejsce wskoczy Przemek.

 • Mucha125 początkujący
  @Mucha125 @gosposia

  Kantyka ma duży potencjał (niestety kontuzje i inne komplikacje przeszkadzają mu )

 • gosposia weteran
  @Mucha125 @Mucha125

  Do PŚ mówisz?
  Na pewno. W miejsce Stocha.

 • Mucha125 początkujący
  Kantyka

  Mam nadzieję że go szykują do Pucharu świata (to aż podejrzane że go nie przecież w wiśle nie był gorszy np od Wąska)

 • Regulator1 bywalec
  @Regulator1 @Regulator1

  Najsłabszego

 • Regulator1 bywalec
  brak Kantyki

  W mistrzostwach Polski sprzed miesiąca Przemek był lepszy od Stękały i Wąska. Trzeba zaufać trenerom, że wybrali najlepszych a Kantyka powinien podmienić w najbliższym czasie najgłębszego.

 • gosposia weteran
  jedno z lekka dziwi

  Wyboru wielkiego Maciusiak nie miał.
  Jedyna wątpliwość to brak Kantyki. No bo skoro miał takie dobre lato, a Wąsek w Wiśle był naprawdę słabiutki...

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Zaskoczenie

  Myślałem, że to Stękała odpadnie.

 • Joorny bywalec
  Andrzejjjjj

  Liczę na powrót Stękały - to zawodnik z dużym talentem przez brak dofinsowania jego kariera się zatrzymała ale pod okiem Maciusiaka może uda mu się regularnie punktować w PK.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Myślę ze Olek powinien byc najlepszym z Polaków w PK

 • W_S profesor

  Przemek Kantyka chyba się posypał, po całkiem udanym lecie. Szkoda, liczyłem na niego. Oby teraz Andrzej Stękała pokazał się z dobrej strony.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).