Stefan Horngacher podsumowuje początek rywalizacji w Niżnym Tagile

 • 2018-12-01 22:54

Sobotni wieczór w Niżnym Tagile zaowocował zdobyczą punktową czterech spośród sześciu Biało-Czerwonych. Awansu do czołowej "30" nie wywalczyli Jakub Wolny i Maciej Kot, ale pomimo tego nasz kraj utrzymał przodownictwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. O komentarz do zawodów w Rosji poprosiliśmy trenera kadry narodowej A, Stefana Horngachera.

- Finał konkursu ze skoczkiem na podium zawsze cieszy, ale wskutek warunków wietrznych nie był to łatwy dzień. Pierwszy skok Piotra Żyły nie należał do najbardziej udanych, ale w drugiej serii znacznie się poprawił. Podobnie wyglądało to w przypadku Kamila Stocha. On również dokonał progresu w trakcie zawodów. Może być usatysfakcjonowani z ich postawy, ale i także z występu Stefana Huli, który wykonał kawał dobrej roboty. Próby Dawida Kubackiego nie wyglądały dziś najlepiej. Maciej Kot dzielnie pracuje nad problemami towarzyszącymi mu od początku sezonu, ale nie wystarczyło to na choćby solidny występ w zawodach.

W serii próbnej aż trzech Biało-Czerwonych znalazło się w czołowej "10". Co wpłynęło na fakt, że w konkursie było już nieco gorzej? - Jak wspomniałem, wiatr płatał dziś figle, a pierwsze skoki konkursowe nie należały do wybitnych w wykonaniu moich podopiecznych. Pojawiło się kilka problemów ze strony technicznej.

Niewielka strata Żyły do Johanna Andre Forfanga spowodowała małe rozczarowanie? - Nie, drugie miejsce też jest bardzo dobre. Pozytywów szukałbym chociażby w tym, że dziś udało mu się pokonać świetnie dysponowanego tej zimy Ryoyu Kobayashiego. To naprawdę pozytywny rezultat.

Czy szkoleniowiec podziela zdanie Stocha, który uważa, że czas na szczyt formy dopiero nadejdzie? - Oczywiście. Jesteśmy w trakcie pracy nad szwankującymi detalami. To jest podstawa przed następnymi weekendami z Pucharem Świata. Chciałbym jednak podkreślić, że jego forma już teraz jest całkiem dobra, co udowodniła sobotnia runda finałowa. Działamy z dnia na dzień.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4646) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Tak, i co jeszcze zrobił Maciusiak? Jest niezłym trenerem, ale nie zanosi się, by naprawił obecną kadrę B. Stękała to jest poziom FIS Cupu, Czyż nawet gorzej. Kantyka, Pilch, Zniszczoł, Wąsek i Murańka dalej będą ciułać punkty w PK.

 • ZKuba36 profesor
  @ZKuba36 @atomek81

  Jesteś pewien, że trener Horngacher od razu wie gdzie jest problem i jak go rozwiązać? Przejął po Kruczku kadrę A. Gdzie obecnie są ci zawodnicy? Z kadry A pozostał tylko Stoch i Żyła. W mojej ocenie lepszym trenerem jest Maciusiak, który z Kruczkowych "odpadów" w ciągu 1. roku zrobił dobrych skoczków, którzy obecni stanowią większość w kadrze A. Co by było gdyby trener Maciusiak przejął nie najgorszych ale najlepszych skoczków można się tylko domyślać...Horngacher jest szczęściarzem, który przejął 2 kadry i gdyby nie Maciusiak to sukces Horngachera by nie było!

 • atomek81 doświadczony
  @ZKuba36 @ZKuba36

  A ja się obawiam, że nie masz pojęcia o trenerstwie w skokach narciarskich i piszesz tylko po to żeby coś napisać... :)
  Moim zdaniem to poprzednie sezony pokazały jak dobrym trenerem jest Horngacher (oczywiście pewnie i jemu zdarzają się jakieś błędy), a reszta jest w głowach zawodników. Najważniejsze jest to, że jak jest jakiś problem, to Stefan od razu wie gdzie i od razu wie jak go wyeliminować. Za Kruczka najczęściej można było usłyszeć: szukamy rozwiązania problemu albo jeszcze gorzej: szukamy gdzie jest problem...

 • wiola4697 profesor

  Zgadzam się z trenerem. Ale dodam, że nie tylko sobotnia próba finałowa to udowodniła, ale równie zawody w Wiśle i Ruce. Owszem, Kamil miał w Ruce wiatr pod narty, ale i to trzeba umieć wykorzystać. Jeszcze raz gratulacje dla Piotrka i Kamila i Dawida i Stefka. Powodzenia dzisiaj!

 • ZKuba36 profesor
  Moim zdaniem.

  Obawiam się, że trener Horngacher dość mocno naruszył odpowiednią równowagę pomiędzy ćwiczeniami siłowymi a wytrzymałościowymi (jeżeli takie w ogóle prowadzi).
  Typowy tego objaw to każdy następny skok gorszy od poprzedniego. Za dużo siły! Za mało wytrzymałości.

  W końcówce sezonu może zabraknąć dobrych skoczków kadry A do obsadzenia wszystkich miejsc, zwłaszcza w lotach. Czy do tego czasu trener Maciusiak doprowadzi z niebytu kadrę B do poziomu PŚ? Zobaczymy.
  Wątpię aby już pierwszy konkurs PK coś zmienił bo było za mało czasu.
  Liczę szczególnie na duże postępy Stękały, który moim zdaniem dostanie szansę startu na mamutach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).