Sobota, 01 grudnia 2018, 22:39

P¦ Pań w Lillehammer: Kwalifikacje dla Klinec, Karpiel z awansem na dużej skoczni

Kamila Karpiel
Kamila Karpiel
fot. Tadeusz Mieczyński

Ema Klinec ze Słowenii wygrała wieczorne kwalifikacje kobiet do niedzielnego konkursu z cyklu Pucharu ¦wiata Pań. Awans do zawodów wieńcz±cych Lillehammer Triple 2018 wywalczyła Kamila Karpiel, która na dużej skoczni (HS140) zadebiutuje w zmaganiach elity. Do tej pory wszystkie jej występy w kwalifikacjach kończyły się fiaskiem.

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami kwalifikacji >>>

Po popołudniowej rywalizacji na skoczni normalnej kobiety przyst±piły do oficjalnego treningu i kwalifikacji na największym obiekcie wchodz±cym w skład olimpijskiego kompleksu Lysgaardsbakken. Najdalej poszybowała Ema Klinec ze Słowenii, która jako jedyna przekroczyła granicę 130. metra. Wynik 20-latki to 134 metry i blisko 8,3 pkt. przewagi nad Ev± Pinkelnig z Austrii (128,5 metra) oraz Carin± Vogt z Niemiec (128 metrów). Obie uzyskały identyczn± notę ł±czn±, która dała im drug± lokatę.

Skład ¶cisłej czołówki uzupełniły zdobywczynie Kryształowych Kul z lat minionych, czyli Daniela Iraschko-Stolz (128 metrów) oraz Sara Takanashi (128 metrów) i Maren Lundby (127,5 metra). Siódma była Katharina Althaus (126 metrów), a ósma Lidija Jakowlewa z Rosji (127,5 metra), która nieoczekiwanie triumfowała na skoczni normalnej.

Do niedzielnego konkursu wieńcz±cego premierowy weekend sezonu P¦ Pań 2018/2019 awansowała jedna z trzech Polek. Kamila Karpiel, bo o niej mowa, wykonała skok mierz±cy 103,5 metra, co dało jej 40. miejsce, ostatnie premiowane kwalifikacj±. Dla 17-latki będzie to pierwsza szansa walki o punkty zawodów najwyższej rangi.

Weekend w Norwegii zakończył się już dla Anny Twardosz (103,5 metra) oraz Kingi Rajdy (98 metrów).

Pocz±tek niedzielnych zawodów wyznaczono na 12:45. W samo południe rozpocznie się seria próbna. Listę startow± znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Wyniki kwalifikacji P¦ Pań w Lillehammer (HS140); 01.12.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 58 KLINEC Ema 134.0 20 95.2 54.5 0.7 135.0
2 Q 55 PINKELNIG Eva 128.5 20 94.1 52.5 4.3 126.7
2 Q 54 VOGT Carina 128.0 20 96.1 51.0 6.7 126.7
4 Q 57 IRASCHKO-STOLZ Daniela 128.0 20 94.9 50.5 6.1 125.6
5 Q 53 TAKANASHI Sara 128.0 20 94.8 53.5 1.8 124.3
6 Q 62 LUNDBY Maren 127.5 19 94.9 52.5 2.6 123.2
7 Q 59 ALTHAUS Katharina 126.0 19 94.9 52.5 3.2 121.1
8 Q 60 IAKOVLEVA Lidiia 127.5 20 95.0 48.5 2.3 118.9
9 Q 50 BOGATAJ Ursa 122.0 20 94.8 49.0 8.8 116.0
10 Q 46 OPSETH Silje 121.5 20 95.1 51.5 5.0 113.8
11 Q 44 HOELZL Chiara 119.0 20 94.5 51.5 6.5 110.8
12 Q 51 STROEM Anna Odine 121.0 20 95.8 50.0 3.5 109.9
13 Q 5 CLAIR Julia 120.5 20 94.2 50.5 1.8 107.8
14 Q 61 SEYFARTH Juliane 118.0 19 94.1 49.0 5.5 105.5
15 Q 52 KRIZNAR Nika 120.0 20 94.9 48.0 2.3 104.9
16 Q 34 BRECL Jerneja 118.0 20 94.9 49.5 3.7 104.2
17 Q 10 SHPYNEVA Anna 118.5 20 94.2 49.0 0.8 101.7
18 Q 47 ITO Yuki 117.0 20 93.9 51.0 1.1 101.3
19 Q 42 LEMARE Lea 114.0 20 94.9 50.0 7.3 101.1
20 Q 40 KUSTOVA Alexandra 115.0 20 95.2 48.0 7.4 101.0
20 Q 39 RUNGGALDIER Elena 116.0 20 94.2 50.5 3.1 101.0
22 Q 29 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 115.0 20 94.9 49.5 4.3 99.4
23 Q 48 SETO Yuka 114.5 20 94.9 49.5 3.2 97.4
24 Q 45 TIKHONOVA Sofia 118.0 20 94.8 50.0 -3.9 97.1
25 Q 56 STRAUB Ramona 116.0 20 94.5 45.5 3.1 96.0
26 Q 36 HESSLER Pauline 113.5 20 95.0 49.0 1.0 92.9
27 Q 41 MORAT Lucile 114.0 20 95.0 44.5 3.5 91.8
28 Q 35 RUPPRECHT Anna 114.5 20 94.1 49.5 -3.3 90.9
29 Q 37 HARALAMBIE Daniela 110.5 20 94.3 46.5 4.1 88.1
30 Q 21 KABLUKOVA Ksenia 111.5 20 94.3 49.0 -1.5 86.8
31 Q 28 ROGELJ Spela 109.5 20 94.4 48.0 2.5 86.2
32 Q 32 BRAATEN Ingebjoerg Saglien 111.0 20 93.8 45.0 2.4 85.8
33 Q 31 LI Xueyao 109.0 20 94.4 46.5 3.2 84.5
34 Q 30 MARUYAMA Nozomi 109.0 20 93.9 44.5 2.5 81.8
35 Q 38 VTIC Maja 106.5 20 94.8 48.0 2.5 80.8
36 Q 2 KYKKAENEN Julia 103.5 20 93.9 47.0 6.8 78.7
37 Q 8 BARANTCEVA Aleksandra 107.5 20 94.8 46.0 -0.5 77.6
38 Q 12 INDRACKOVA Karolina 105.5 20 93.9 43.0 4.1 75.6
39 Q 43 IWABUCHI Kaori 99.0 20 94.8 44.0 13.3 74.1
40 Q 11 KARPIEL Kamila 103.5 20 94.1 47.0 1.9 73.8
41 16 MOBERG Astrid 105.5 20 93.8 47.5 -6.6 69.4
42 33 AVOCAT GROS Oceane 99.5 20 93.8 47.0 3.5 68.2
43 3 TWARDOSZ Anna 103.5 20 94.9 42.5 0.1 67.5
44 23 BLAZKOVA Barbora 101.0 20 93.9 43.0 -0.6 62.8
45 7 TERVAHARTIALA Julia 97.0 20 94.8 43.0 5.8 62.0
46 14 FORSSTROEM Susanna 89.5 20 94.1 46.5 14.1 60.3
47 13 RAJDA Kinga 98.0 20 93.9 43.5 1.0 59.5
48 15 VOROS Virag 96.5 20 95.4 44.0 -0.3 56.0
49 26 SDERZHIKOVA Valentina 96.0 20 94.7 41.5 -1.7 51.2
50 4 WESTMAN Frida 90.5 20 94.7 42.5 5.2 49.2
51 1 TRAMBITAS Andreea Diana 90.5 20 93.3 41.5 4.7 47.7
52 20 IWASA Haruka 92.0 20 94.7 39.5 -0.7 43.0
53 17 MILITARU Carina Alexandra 83.0 20 93.1 43.0 7.4 38.4
54 22 GERAGHTY-MOATS Tara 83.5 20 93.4 45.5 3.2 37.6
55 24 MA Tong 89.0 20 94.3 26.5 -5.3 20.0
56 27 ENGLUND Nita 75.0 20 94.6 39.5 4.0 17.1
DSQ 25 PTACKOVA Stepanka DSQ
DSQ 49 MALSINER Lara DSQ
DNS 6 SHISHKINA Veronika DNS
DNS 9 ROESTAD Karoline DNS
DNS 19 TUKHTAEVA Alina DNS


Dominik Formela, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (3455) ilo¶ć komentarzy: (19)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Willingen HS145
17.02.2019
godz. 15:15
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:15
Niedziela, godz. 15:05
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1520
2.STOCH KamilPolska1109
3.KRAFT StefanAustria991
4.ŻYŁA PiotrPolska903
5.KUBACKI DawidPolska789
24.WOLNY JakubPolska177
38.HULA StefanPolska62
45.KOT MaciejPolska24
67.WˇSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
23.02.2019
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy456
3.NIETZEL JustinNiemcy380
4.SCHUBERT JohannesNiemcy342
5.RAINER StefanAustria331
18.JUROSZEK KacperPolska179
58.KANTYKA PrzemysławPolska54
69.GRUSZKA MateuszPolska44
69.PILCH TomaszPolska44
74.NIŻNIK AdamPolska40
76.BIEGUN KrzysztofPolska39
85.SKUPIEŃ DamianPolska34
94.STOSEL KacperPolska29
143.JOJKO SzymonPolska5
153.CZYŻ BartoszPolska2
155.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
23.02.2019
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia486
2.RAUDASCHL ElisabethAustria304
3.STRATE AbigailKanada225
4.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia200
4.REISCH AgnesNiemcy200
7.TWARDOSZ AnnaPolska191
17.RAJDA KingaPolska125
40.PAŁASZ MagdalenaPolska63
41.CIE¦LAR PaulinaPolska62
46.KARPIEL KamilaPolska50
55.SZWAB JoannaPolska37
58.KIL JoannaPolska34
65.KONDERLA NicolePolska27
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl