Stefan Horngacher: Wszyscy zrobili postępy

 • 2018-12-03 10:36

Stefan Horngacher po weekendzie w mroźnym Niżnym Tagile może mieć powody do zadowolenia. Piotr Żyła dwukrotnie stawał na podium (2. i 3. pozycja) , a Kamil Stoch plasował się w ścisłej czołówce (7. i 4. lokata).

- Jestem naprawdę zadowolony z tego weekendu w Niżnym Tagile w wykonaniu polskich skoczków. To były dla nas dobre zawody. Pojedyncze skoki zawodników były naprawdę bardzo dobre. Wszyscy zrobili postępy, więc są powody do satysfakcji - mówił po zawodach Stefan Horgnacher.

- Piotrek i Kamil w obu konkursach zaprezentowali się naprawdę dobrze. W niedzielę duży progres zanotował Dawid. Stefan miał sporego pecha, bo jego dyspozycja rośnie, a drugi konkurs tego nie odzwierciedlił. Maciek nadal w zawodach próbuje zrobić za dużo, co daje odwrotny efekt, ale jest na dobrej drodze. Kuba Wolny miał problem w kwalifikacjach z wiązaniem, długo czekał na górze skoczni, mocno zmarzł i nie miał przez to dobrego czucia, które pozwoliłoby mu oddać normalny skok - ocenia Austriak.

- Trudno mówić, czy zawody były tu sprawiedliwe. Zawsze dobrze jest, gdy mamy chociaż po dwie serie konkursowe, bo szanse nieco się wyrównują. Dziś nie mieliśmy za dużo szczęścia do warunków, ale jestem zadowolony z wyników Kamila oraz Piotrka - dodaje szkoleniowiec.

- Cieszę się, że udało się polskim skoczkom "odczarować" skocznię w Niżnym Tagile i wywalczyć pierwsze w historii podium. Mamy obecnie dwoćh skoczków, którzy mogą plasować się w czołowej trójce i zawsze sprawia satysfakcję, gdy jeden z nich staje na podium - zakończył Horngacher.

Polscy skoczkowie jeszcze w nocy udali się na lotnisko w Ekkaterinburgu, skąd wcześnie rano odlecieli do Pragi. Teraz czeka ich kilka dni w domach, gdzie będą realizować trening siłowy.

Kadra Stefana Horngachera do Titisee-Neustadt uda się w czwartek, w tym samym, sześcioosobowym składzie.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7417) komentarze: (35)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36 @ZKuba36

  3 z kadry B z punktami PŚ? Optymizm to mało powiedziane.

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36 @gosposia

  O ile dobrze pamiętam, to wspominali, że skocznia średnia w Szczyrku też będzie naśnieżana. Ile w tym prawdy? Tego nie wiemy.

 • Bernat__Sola profesor
  @TradingbetsPL @pawelf1

  Wiem, że pisałeś, że czas pokaże i żeby nie wydawać osądów za szybko. Ale moim zdaniem nie powinniśmy kompletnie lekceważyć prognoz.

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36 @OjciecMarek

  A średnia skocznia w Szczyrku?

 • pawelf1 profesor
  @TradingbetsPL @Bernat__Sola

  A zrozumiałeś o czym tam pisałem ? Czy to dla ciebie za trudne?:)

 • Bernat__Sola profesor
  @TradingbetsPL @pawelf1

  No i jednak się nie odbyły, Panie Profesorze.

 • Bernat__Sola profesor
  @jma @jma

  Przecież już go wyzywają od worka. Widać to na tym forum.

 • Bernat__Sola profesor
  @Jannush @Jannush

  Może Hula :P

 • AlanWake doświadczony
  @TradingbetsPL @pawelf1

  No i się ośmieszyłeś (...). A największe postępy zrobił Kot - dziennie wrzuca już w społecznościówkach milion głupot.

 • Jerzy36 początkujący

  Tak wszyscy a najbardziej to KOT NA TWITTERZE

 • gosposia weteran
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Zapamiętam.
  Co więcej. Myślę, że trzech spokojnie może zapunktować.
  To nie znaczy, że osiagną poziom Huli. On już ma ponad 20 oczek, a przecież w dwóch konkursach warunki go naprawdę nie rozpieszczały.
  Dlatego, o ile w pełni zgadzam sie z opinią, że trzech, a nawet czterech kadrowiczów Maciusiaka może zdobyć pucharowe punkty (pod warunkiem, ze w Zakopanem nie puszcżą ich, tak jak w Wiśle, na stracenie), to jednak z dystansem patrze na mozliwość "zagrozenia", jak sie wyraziłeś, przez nich pozycji "słabszych średniaków".

 • dervish profesor
  @dervish @koronex1989

  Nie wiem. Nie wróżę z fusów. Widzę tylko, że kadra A jak również a może przede wszystkim jej lider/rzy (w końcu to sport indywidualny i dla mnie jako kibica najważniejsze są sukcesy indywidualne - zwłaszcza mam tu na myśli Kamila Stocha który na skalę światową pisze historię tej dyscypliny sportu) zdecydowanie bronią trenera. :)

 • Vainamoinen początkujący
  @Vainamoinen @papa_s

  Dobrze, ale czy nie byłoby jednak właściwsze gdyby w artykule korzystać z nazwy miejscowości w języku polskim skoro taka nazwa występuje? Nie wyobrażam sobie, żeby w polskiej prasie wystąpiła np. Copenhagen zamiast Kopenhagi. Pozdrawiam

 • koronex1989 doświadczony
  @dervish @dervish

  Czyli sądzisz że jest jakiś problem komunikacji pomiędzy trenerem a Kotem? Że Kot robi coś innego niż mu każe Austriak, coś jak Ziobro?

 • dervish profesor
  Brawo Sztefan

  Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. A może, byc jeszcze lepiej.

  1. W latach kiedy nie było wielkich sukcesów w PN wielu dzisiejszych krytyków Horna krytykowało Łukasza Kruczka twierdząc, że jedynym prawdziwym wyróznikiem pracy trenera jest wynik w PN. Dziś okupujemy 1 pozycję w tej klasyfikacji mając wyraźną przewagę nad Niemcami i pozostawiając daleko w tyle resztę stawki.

  2. Kamil Stoch nasz lider ma najmocniejsze wejście w sezon w całej swojej karierze.
  3. W czołowej trójce PS mamy aż dwóch zawodników. Takiej sytuacji nie mieliśmy nigdy ani na tym etapie sezonu.
  4. Mamy 4 zawodników w top 30 PŚ i cała szóstka punktowała.

  Fakt, że jeden z szóstki jest niedysponowany nie może ważyć na ocenie pracy trenera. To ze większość jego podopiecznych osiąga wyśmienity wynik jak również pozycja w PN dowodzi czegoś przeciwnego. Kadra jest znakomicie przygotowana do sezonu, a słaba (na tym etapie, bo kto wie co będzie za dwa czy 4 tygodnie) forma jednego z zawodników to raczej "wina/zasługa" samego zawodnika niż trenera.

 • wujcio0 początkujący
  Mam pytanie do Horngachera

  Jakie postępy zrobił Maciej Kot skoro nadal jest bez formy?

 • przem90 początkujący
  Postępy

  Wolny raczej nie zrobił postępu, porównując wyniki z Ruki. Do drużynówki będzie brakować jednego.

 • ZKuba36 profesor
  @ZKuba36 @gosposia

  W mojej ocenie aktualnie jest 2. skoczków doskonałych, 1.bardzo dobry i 3. średniaków. Nie widzę tam, w perspektywie sezonu, żadnego słabego skoczka, bo to byłaby kompromitacja trenera.
  Spośród 3. średniaków może być nawet 2 słabszych średniaków, których będą mogli podmienić najlepsi skoczkowie kadry B. Zapamiętaj co napisałem, bo jeszcze w tym sezonie punkty PŚ zdobędzie 3. (słownie: trzech) skoczków kadry B... Amen!

 • gosposia weteran
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Słabszy średniak:) Dobre.
  Rozumiem, że myślisz o Huli, bo Kota trudno w tej chwili uznać w tej grupie za średniaka. Nawet "słabszego".
  W takim razie mnie się wydaje, że trudno bedzie w tym sezonie komukolwiek z kadry B osiagnąć w tym sezonie poziom naszego "słabszego średniaka":)
  No bo jak osiagnie, to to może być czołowa 20-tka PS. Przy całym dla nich i dla Ciebie szacunku - to jest jednak skrajny optymizm. Ale dla mnie ok. Niech sie tak stanie.

 • gosposia weteran
  @ZKuba36 @OjciecMarek

  Taka arena w Polsce występuje i mieści sie kilkanaście km od Wisły. Problem w tym, że nie można z niej najprawdopodobniej aktualnie jeszcze korzystać. I nie wiadomo kiedy będzie można, bo zdaje sie, że znów idzie odwilż.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).