Puchar Świata w Engelbergu niezagrożony

 • 2018-12-07 23:41

Pomimo jesiennej aury panującej aktualnie w Engelbergu, komitet organizacyjny szwajcarskich zawodów ogłosił pełną gotowość do przeprowadzenia przedświątecznych zawodów z cyklu Pucharu Świata mężczyzn. Zielone światło dała też Międzynarodowa Federacja Narciarska, której przedstawiciele wizytowali Gross-Titlis-Schanze.

W przeciwieństwie do Titisee-Neustadt, organizatorom kolejnego weekendu PŚ sprzyjają prognozy meteorologiczne. Te zakładają, iż do kantonu Obwalden już wkrótce zawitają intensywne opady śniegu, a na dniach temperatura spadnie znacznie poniżej zera. Szwajcarscy działacze zapewniają też, iż w razie niepogody przygotowali już niezbędną ilość śniegu do pokrycia zeskoku.

- Spodziewamy się znacznego ochłodzenia, które przyniesie ze sobą naturalny śnieg. Niemniej, zabezpieczyliśmy już odpowiednią ilość śniegu, pochodzącego z góry Gotthard. Jego rozprowadzanie na obiekcie Gross-Titlis-Schanze rozpocznie się już w ten weekend. Grunt, że pogoda ułatwi nam to zadanie, a nie utrudni. To pozwoli na doskonałe przygotowanie areny nadchodzących konkursów - mówi na łamach berkutschi.com Hubert Mathis, szef komitetu organizacyjnego PŚ w Engelbergu.

Kliknij, aby zobaczyć długoterminową prognozę pogody dla Engelbergu >>>

Przypomnijmy, że zbyt wysokie temperatury, silny wiatr, a także intensywne opady deszczu były powodem odwołania Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Najlepsi zawodnicy na Hochfirstschanze (HS142), położonej zaledwie 200 km od Engelbergu, mieli mierzyć się od 7 do 9 grudnia, jednak na przeszkodzie stanęła niesprzyjająca aura.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) informuje też, że zielone światło do organizacji pierwszych w historii konkursów Pucharu Świata Pań otrzymali działacze z miejscowości Premanon. Kobiety we Francji będą rywalizować, podobnie jak mężczyźni w Szwajcarii, w dniach 14-16 grudnia.

Kliknij, aby zobaczyć długoterminową prognozę pogody dla Premanon >>>


Dominik Formela, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (5937) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Organizatorzy w Titisee-Neustadt też mówili, że zawody są niezagrożone. Na szczęście działacze z Engelbergu najprawdopodobniej mieli rację.

 • stary bywalec
  A tam nadal bez oświetlenia?

  Wciąz tam nie ma oświetlenia te latarnie z boku to nie jest oświetlenie skoczni ciekawe jak mają zamiar zrobić kwalifikacje po ciemku? Mijają lata wszystkie skocznie muszą mieć oświetlenie w Engelbergu nadal nie ma ciekawe dlaczego.

 • Kolos profesor
  @Mocu @Mocu

  Już tak kiedyś było w sezonie 00/01. Teraz też bym nam odwołano większość konkursów przed TCS jak kiedyś, ale na szczęście technologia poszła do przodu przez te kilkanascie lat i da się już produkować sztuczny śnieg w coraz to wyższych temperaturach powietrza a do tego tory najazdowe na większości skoczni są już zrobione ze tworzyw sztucznych a nie naturalne wycinane w lodzie.

 • jmc doświadczony
  @Mocu @Mocu

  W razie czego Wielka Krokiew już przygotowana :)
  Zakopane 4 Ever :)

 • Mocu początkujący

  Chyba bym zszedł jakby to zrobili, kolejny konkurs dopiero byłby 30 grudnia. Obecnie w ten weekend nie mam co z sobą zrobić.

 • madrek doświadczony

  Tymczasem potwierdza się, że słusznie odwołano zawody w Titisee. Jutro i pojutrze cały czas ma padać deszcz i wiać z prędkością 8-9 m/s.

 • wiola4697 profesor

  *Mieli mierzyć się od 7 do 9 grudnia ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).