PK w Lillehammer: Lindvik znów najlepszy, Zniszczoł czwarty pomimo upadku

 • 2018-12-09 13:32

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Marius Lindvik został zwycięzcą zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (HS140). Mistrz świata juniorów triumfował po skokach na odległość 137 m i 140 m. Drugi był Constantin Schmid, a trzeci Markus Schiffner. Czwarte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, który zaliczył upadek w pierwszym skoku.

Marius LindvikMarius Lindvik

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Constantin Schmid. Reprezentant Niemiec uzyskał 137,5 metra, dzięki czemu wyprzedzał o dwa punkty Norwega Mariusa Lindvika (137 m) oraz o 4,2 pkt. Austriaka Thomasa Hofera (134 m). Czwarty był Fin Eetu Nousiainen (134,5 m), a tuż za nim sklasyfikowani byli Robert Kranjec (136 m) i Robin Pedersen (133 m).

W czołowej dziesiątce rundy uplasowali się ponadto Kevin Bickner (139,5 m), Markus Schiffner (125,5 m) oraz Andreas Wank (124 m), Jaka Hvala (129 m) oraz Andreas Kofler (126 m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Aleksander Zniszczoł, który nie ustał próby na odległość 139 metrów, tym samym zajmując piętnastą lokatę. Awans do finału uzyskał także dwudziesty drugi Paweł Wąsek (127,5 m).

Upadek zaliczył również Klemens Murańka (127,5 m), który tym samym zakończył konkurs na 40. pozycji. Trzydziesty pierwszy był Tomasz Pilch (121,5 m), natomiast trzydziesty szósty Andrzej Stękała (124,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozgrywano przez półtora godziny z 13., 12., 11. i 10. belki startowej.

W finale Marius Lindvik oddał najdłuższy lot zawodów - 140 metrów. Tym samym lider Pucharu Kontynentalnego sięgnął po drugie zwycięstwo w Lillehammer, pokonując o 5,1 punktu prowadzącego na półmetku Constantina Schmida (137 m). Na najniższym stopniu podium stanął Markus Schiffner (136 m).

Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii nie ustał skoku na 139 metr, w finale uzyskał 135,5 metra i awansował z piętnastej na czwartą pozycję. Do miejsca na podium Polakowi zabrakło zaledwie 0,7 punktu.

Piąte miejsce zajął Kevin Bickner (137,5 m), a szóste Mackenzie Boyd-Clowes (134,5 m). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Rok Justin (131 m), Eetu Nousiainen (126,5 m), Thomas Hofer (126 m) oraz Moritz Baer (133 m) ex aequo z Andreasem Wankiem (130,5 m).

Paweł Wąsek w finale uzyskał 120,5 metra i utrzymał dwudziestą drugą lokatę.

Finałową rundę rozegrano z 11. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Marius Lindvik (200 pkt.) przed Constantinem Schmidem (130 pkt.) i Felixem Hoffmannem (98 pkt.) Aleksander Zniszczoł z dorobkiem 90 "oczek" zajmuje czwarte miejsce.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 15-16 grudnia w Ruce (HS142). Polacy wystąpią w identycznym składzie w którym zaprezentowali się w Lillehammer.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL >>
Zobacz aktualną klasyfikację 3. periodu Pucharu Kontynentalnego >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (25276) komentarze: (213)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  "jak na razie 10tka PŚ" Dość komicznie brzmi ta pomyłka. Miejmy nadzieję, że Paweł taki poziom kiedyś osiągnie :D

 • Bernat__Sola profesor
  @radkovskyy @mc150193

  Bierze udział też podiumowicz Hauer.

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @dejw

  Może i masz trochę racji. Cóż, ich decyzja.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @mc150193

  Powinien jakieś oficjalne wynagrodzenie dostać za poważne uszkodzenie ciała podczas zawodów. Forowanie przez sędziów niektórych zawodników może i istnieje, ale Hofer do tego nic nie ma. I płakanie, że Polaków pokrzywdzono co zawody nie jest na miejscu.

 • Bernat__Sola profesor
  @cavalierjan19 @shimustgo

  I patrząc po wypowiedziach jednym z nich będzie Tymek Cienciała.

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @dejw

  Sakala w PŚ debiutował w Vikersund 2015, gdzie nie przebrnął kwali. Był też zgłoszony do kwali w Tauplitz w ubiegłym sezonie, ale nie wystartował. Jeśli chodzi o debiut w konkursie głównym, zobaczymy, nie jest to gwarantowane.

 • Bernat__Sola profesor
  @skokowy123 @Ravv

  Myślę, że od Hayboecka mogą być lepsi.

 • Bernat__Sola profesor
  @Ad1K @Ad1K

  Nawet nie punkta, tylko 0,3 punkta.

 • Brzozowy stały bywalec
  @radkovskyy @papa_s

  Jak zwierzątko to myślę, że pingwin pasowałby idealnie ;)

 • papa_s weteran
  @radkovskyy @radkovskyy

  A może by jakieś zwierzątko tak na wzór orzełka w TCS? Może być też roślinka podobna do malin.

 • papa_s weteran
  @kibicsportu @kibicsportu

  A jaki mróz w dolince. Wiaterkiem też nie ma co się przejmować. Aniołki z góry ochronią.

 • gosposia weteran
  narzuca się proste pytanie

  Czy jeśli Lindvik bije resztę stawki na głowę, a w tej reszcie jest, na ten przykład jeden z jego rodaków, który skakał w Rosji w PŚ, to czy nie powinno jednak być tak, że Lindvik, w trybie natychmiastowym, zostanie zawezwany przez Stoeckla do Engelbergu.
  Wszystko jedno czy w miejsce Stjernena, Tandego czy Graneruda. Oczywiście ze wskazaniem na któregoś z pierwszych dwóch.

 • skokowy123 profesor
  @Pito94 @Pito94

  Najpewno coś tam skakali

 • zimowy_komentator profesor
  @ZXCVBNM_9999 @david77

  Mam nawet dla niego pseudonim "Roman Kouderkoń" - taki odpowiednik Kołtonia w skokach :)

 • Pito94 bywalec
  @Pito94 @Skokowy123

  Nie pytałem o żadne szczegóły, jedynie o to czy wogóle odbywają sie treningi na skoczni, bo według prognoz dość wietrzny był ten weekend w naszych górach :)

 • skokowy123 profesor
  @Pito94 @Pito94

  Nikt nic niewie bo one są ściśle tajne.
  Horngacher zamknął wszystko.
  Tajemnicze treningi przed TCS to już u Stefana normalne

 • skokowy123 profesor

  Tande prawdopodobnie odpuszcza Engelberg.

 • Pito94 bywalec
  Kadra A

  Ktoś wie może czy kadra A, trenuje na skoczni w Zakopanem? Czy pogoda nie pozwala na treningi na skoczni? (chodzi mi głównie o wiatr, bo sama skocznia miała być gotowa). Moze ktoś był w Zakopcu akurat w weekend i cos wie na ten temat?

 • jmc doświadczony
  Duże zainteresowanie PK

  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) Dzięki odwołaniu zawodów PŚ w Titisee-Neustadt wzrosło zainteresowanie PK :)

 • jmc doświadczony
  @Mucha125 @Mucha125

  Już w zeszłym sezonie pokazał, że na innych skoczniach równie dobrze sobie radzi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).