Skład Polski na FC w Notodden [AKTUALIZACJA]

 • 2018-12-11 13:34

Już w ten weekend na skoczni normalnej w Notodden (HS100) wznowiona zostanie rywalizacja w ramach FIS Cup 2018/2019. Jak informuje Polski Związek Narciarski, w pierwszych zimowych konkursach tego cyklu wystąpi aż dziesięciu reprezentantów naszego kraju.

Wojciech TopórWojciech Topór

Do Norwegii poleci dwóch członków kadry narodowej B - Bartosz Czyż i Przemysław Kantyka, dwóch zawodników spoza kadr PZN, czyli Wiktor Pękala i Krystian Zygmuntowicz, a także szóstka prowadzona na co dzień przez trenera Wojciecha Topora w kadrze młodzieżowej. Szansę pokazania się w Skandynawii otrzymali Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Damian Skupień i Kacper Stosel, którzy w ostatnich dniach trenowali w Lahti, testując arenę nadchodzących Mistrzostw Świata Juniorów.

- Chłopacy grudniowe starty na śniegu rozpoczną od konkursów z cyklu FIS Cup, które odbędą się w Notodden (14-15 grudnia). Do tego mamy zgodę Polskiego Związku Narciarskiego, aby trzech zawodników poleciało do Stanów Zjednoczonych, gdzie już w dniach 19-20 grudnia rozegraną zostaną kolejne zawody tej rangi. Do Norwegii poleci inna grupa niż do USA. W obu miejscach pokaże się tylko skoczek, który będzie walczył o dodatkowe miejsce startowe na kolejny period Pucharu Kontynentalnego - mówił naszemu serwisowi szkoleniowiec kadry C.

Po letniej części trzecioligowych zmagań liderem klasyfikacji generalnej jest Justin Nietzel z Niemiec (310 punktów). Czołową trójkę uzupełniają Ren Nikaido z Japonii (200 punktów) i rodak Nietzela - Fabian Seidl (187 punktów). Najlepszym z Biało-Czerwonych jest Juroszek (16. miejsce; 99 punktów).

AKTUALIZACJA: Podczas wtorkowego treningu kadry kontuzji doznał Wiktor Pękala. Tym samym w Notodden zostanie on zastąpiony przez Szymona Pawłowskiego.

Skład Polski na FC w Notodden (HS100):

- Kacper Juroszek (16. miejsce w FC 2018/2019);

- Mateusz Gruszka (34. miejsce w FC 2018/2019);

- Kacper Stosel (44. miejsce w FC 2018/2019);

- Damian Skupień (52. miejsce w FC 2018/2019);

- Szymon Jojko (73. miejsce w FC 2018/2019);

- Bartosz Czyż (83. miejsce w FC 2018/2019);

- Przemysław Kantyka;

- Karol Niemczyk;

- Szymon Pawłowski;

- Krystian Zygmuntowicz.

Program FC w Notodden (HS100):

Czwartek, 13.12.2018

16:00 - Odprawa techniczna

20:00 - Oficjalny trening

Piątek, 14.12.2018

14:45 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 15.12.2018

13:45 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursowa

W Notodden odbędzie się również premiera Pucharu Kontynentalnego Pań 2018/2019, na starcie której nie zobaczymy ani jednej Polki. Przed rokiem drugoligowe zmagania kobiet padły łupem Lidiji Jakowlewej z Rosji.

Program PK Pań w Notodden (HS100):

Czwartek, 13.12.2018

16:00 - Odprawa techniczna

18:15 - Oficjalny trening

Piątek, 14.12.2018

18:30 - Seria próbna

19:15 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 15.12.2018

11:00 - Seria próbna

11:45 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6757) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @adriano @adriano

  Teraz już raczej uwierzyłeś.

 • Bernat__Sola profesor
  @JankessPL @JankessPL

  PZN nie był pewny, czy Stękała i Pilch byliby do tego zdolni, więc posyła Wąska. Bez komentarza.

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36 @ZKuba36

  No i Kantyka nie będzie o nic walczył.

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36

  Na PK mogli posłać pozostałe Polki. Chociaż wtedy Gruzinka by punktów nie zdobyła :D Topór hurraoptymista zakładał, że ktoś będzie o limit walczył... No to już się przekonał, jak słabi są jego podopieczni.

 • Pavel profesor

  https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/skoki-narciarskie-powazny-upadek-wiktora-pekali/b4nkcwr

  Tu macie dokładniejsze informacje.

 • Pito94 bywalec
  @hubi1467 @hubi1467

  Widziałem artykuł w którym pisali, że ma wstrząs mózgu i jest poobijany. Była też mowa o złamanym nadgarstku, ale to akurat nie była jeszcze potwierdzona informacja.

 • hubi1467 początkujący
  Wiktor Pękala

  Czy ktoś z redakcji mógłby się dowiedzieć co dokładniej się stało Wiktorowi i na jak długo wypada ?

 • adriano początkujący
  Przemek Kantyka

  Ktoś wie, co się dzieje z Przemkiem Kantyką. Przecież w Letnim PK pokazywał dobre skoki, a teraz nagle wygryzł go ze składu A.Stękała w co nie chce mi się wierzyć patrząc na wyniki Stękały.

 • hubi1467 początkujący
  Aktualizacja

  Na stronie PZN jest komunikat odnośnie aktualizacji składu. Za Wiktora Pękale, który upadł na treningu i odniósł kontuzje jedzie Szymon Pawłowski

 • radkovskyy bywalec
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Absolutnie się z Tobą zgadzam. Według mnie dobra decyzja.

 • JankessPL doświadczony
  @Emil

  Wiadomo że to na 90% bd Wąsek, ciekawe jest kto za niego pojedzie na PK

 • ZKuba36 profesor
  Bardzo dobre decyzje.

  Prawdopodobnie o dodatkowe miejsce w PK będzie walczył Kantyka. Zakładam, że Murańka wywalczy 6m w PK. W takiej sytuacji w PK będzie mógł walczyć jeszcze jeden junior. Kto to będzie? Okaże się po zawodach.

 • EmiI profesor

  ."W obu miejscach pokaże się tylko skoczek, który będzie walczył o dodatkowe miejsce startowe na kolejny period Pucharu Kontynentalnego". Czyli albo wizy do USA mają załatwieni wszyscy, albo już z góry było ustalone kto pojedzie i będzie walczył o limit. Jak tak to przecież można ogłosić.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).