Kamil Stoch: Trzeba było wspiąć się dziś na wyżyny

 • 2018-12-15 21:00

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli uplasował się podczas sobotniej rywalizacji indywidualnej w Engelbergu na 9. pozycji dzięki skokom na 129. i 133. metr. Czy jest zadowolony z osiągniętego rezultatu oraz dzisiejszych prób?

Kamil StochKamil Stoch

- Skoki były w porządku, ale na pewno nie na super poziomie. Pojawiło się trochę więcej błędów, zwłaszcza w pierwszej serii, gdzie straciłem nieco równowagę podczas najazdu na próg. Skok był mocno spóźniony. Finałowa próba też nie była taka, jakbym chciał, lecz koniec końców uważam, że miejsce w czołowej dziesiątce jest w porządku.

Stoch w pierwszej serii zanotował najniższą prędkość na progu spośród wszystkich zawodników. - Dalej niepokoi was moja niska prędkość na progu? Myślałem, że się przyzwyczailiście. Ja do tego przywykłem <śmiech>.

Jak rekordzista Polski w długości lotu odniósł się do dzisiejszych warunków na Gross-Titlis-Schanze? - Warunki były równe i równiejsze <śmiech>. Wczoraj mieliśmy praktycznie ciszę, a dziś nieco bardziej dociskało nas do zeskoku. Mieliśmy za to nieco większą prędkość najazdową, ponieważ startowaliśmy z wyższej belki. To ułatwiło nam zadanie. Z drugiej strony, ten, kto miał wygrać, zwyciężył. Nie dostał tego za darmo, musiał to wywalczyć. Uważam, że trzeba było wspiąć się dziś na wyżyny, by daleko skakać.

- Nikt nie jest maszyną. Nie jesteśmy zaprogramowani na to, by oddawać identyczne, dalekie skoki. Każdy ma prawo do błędów, do słabszego dnia. Z drugiej strony, to, że ktoś dzisiaj spisał się słabiej lub lepiej nie oznacza, że jutro będzie tak samo. Skoki są nieprzewidywalne. Trzeba walczyć – i tyle.

- Nasi kibice są najgłośniejszą grupą wszędzie, gdzie startujemy, nie tylko w Szwajcarii. To jest bardzo pozytywne dla nas, jako zawodników. Możemy czuć wsparcie i doping. To niesamowita rzecz.

- To, że Aleksander Zniszczoł ma duże szanse na powiększenie kwoty startowej na Turniej Czterech Skoczni to bardzo miła wiadomość. Dobre rezultaty naszych rodaków w Pucharze Kontynentalnym pokazują, że zaplecze się rozwija. To jest pozytywny sygnał.

Korespondencja z Engelbergu, Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4282) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  weteran, weteran, profesor..

  Ja pierniczę aż boje się wypowiedzieć.
  Ale w wywiadach za bardzo skoczkowie są prowadzeni za rękę przez redaktorów. Mnie to do końca nie odpowiada lecz nie będę protestował.

 • Major_Kupich początkujący
  @Ad1K @Ad1K

  Skoncz sie wypowiadac bo nie piszesz nic mądrego

 • Major_Kupich początkujący
  @meen @Bartek002

  Weź się już zamknij na tym forum 1 normalny komentarz żeby 10 schejcic JEstes imbecylem spolecznym

 • Nowyskoczek5 profesor

  Nie bylo źle. Jutro bedzie podium ;)

 • wiola4697 profesor

  Kamil głowa do góry! :) jutro nowy dzień ;) trzymamy kciuki i powodzenia dla wszystkich! :)

 • Złoty Orzeł profesor
  @meen @kibicsportu

  On ma rację. Wywiady powinny być tylko z podiumowiczami, po co gnębić zawodnika z 9. miejsca? Jutro Stoch będzie pierwszy.

 • kibicsportu profesor
  @cavalierjan19 @cavalierjan19

  Dwa lata temu był dziewiąty, żeby dzień później być drugi i skakać we wszystkich skokach ponad 140 m.

 • cavalierjan19 profesor

  Fakt, iż 9 miejsce jest dla Kamila to tylko potwierdzenie jego klasy. Kamil potrafi z dnia na dzień poprawić błędy, także na pewno Stoch na jutrzejszym podium nikogo nie zdziwi.

 • kibicsportu profesor
  @meen @meen

  Ty to powinieneś bana wyłąpać.

 • meen początkujący

  po huj te wywiady. na sile robicie z nich idiotow

 • SebaSzczesny profesor

  Dzis można mu wybaczyć słabszy konkurs bo nie stracił za dużo w klasyfikacji generalnej.
  Oby jutro było lepiej i aby wpadło więcej punkcików

 • ann81 profesor

  Widać, że Kamil został trochę podrażniony tym 9. miejscem. W końcu to najsłabszy wynik w sezonie. Ale jeśli tak mają wyglądać jego najsłabsze konkursy w ciągu całego sezonu, to biorę to w ciemno :)

  Życzę Kamilowi, żeby jutro się odkuł. I coś czuję, że tak będzie :)

 • Ad1K profesor

  To, że Kamilowi dziś nie wyszło nic nie oznacza, według mnie może nawet i lepiej jakby jutro też nie stał na podium, bo na T4S będzie sportowa złość (ogromna mobilizacja i skupienie), co w połączeniu z finezją skoków Kamila może jemu oraz nam wszystkim przysporzyć dużo radości!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).