Wypowiedzi Kubackiego i Wolnego po sobotnim konkursie w Engelbergu

 • 2018-12-15 23:58

Z dwójki Dawid Kubacki - Jakub Wolny zdecydowanie lepiej w pierwszym konkursie w Szwajcarii spisał się Kubacki, który zajął 13. miejsce, choć na półmetku plasował się w czołowej "6". Trzecie z rzędu zawody bez zdobyczy punktowej zaliczył za to najmłodszy członek kadry narodowej A.

Dawid KubackiDawid Kubacki

Dawid Kubacki:

- Moje sobotnie skoki nie były stabilne, ale wciąż robię kroczki do przodu. Z pierwszej próby jestem jak najbardziej zadowolony, bo był to skok na dobrym poziomie. Jeżeli chodzi o drugą serię, od strony technicznej było bardzo podobnie, ale mocno spóźniłem skok, choć jeszcze czeka mnie analiza z trenerem. Wydaje mi się jednak, że mogę być zadowolony z niewielkiego progresu. Nie jest to krok w siedmiomilowych butach, ale małymi kroczkami też można dotrzeć do celu.

- Nie tłumaczyłbym skoku finałowego warunkami, bo po prostu był spóźniony. Warunki wietrzne były trudne, przez co mieliśmy dość wysoko ustawioną belkę. Koniec końców, były one dość sprawiedliwe dla wszystkich uczestników konkursu. Zdarzały się momenty, gdy system dodawał mniej punktów, bo wiatr słabł, a skoczek odlatywał, ale generalnie nie mieszało w trakcie zawodów.

- Fajnie, że było tutaj wielu polskich kibiców, którzy wspierali nas, przeżywali ten konkurs razem z nami i cieszyli się z naszych skoków. Dziękuję im za to, ponieważ to jest coś, co naprawdę doceniamy. Super, że przyjeżdżają nas dopingować.

Jakub Wolny:

- Co nie wyszło? Nie wiem. Z pewnością nie chodzi o warunki, bo to mój skok był zły, ale odpowiedź poznam po konsultacji z trenerem Horngacherem. Chciałem wykonać normalną próbę, nie napaliłem się na nic, byłem dobrze skoncentrowany, ale nie wyszło… Cały czas wiało w plecy, ale to normalne w skokach narciarskich, że tak się zdarza.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2289) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • KoniKoni bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Widzę, że majorowa znowu dziś nie dała.

 • Major_Kuprich profesor
  Ten komentarz Wolnego

  Przypomina mi wypowiedzi Mateji, Bachledy, Skupnia, Pochwały, Tajnera.

  Nie wiem co to się stało.

  Muszę to przeanalizować z trenerem.

  Brakuje jeszcze klasyka pt. Jutro będzie lepiej.

  Nie Kuba nie będzie.

  Będzie jeszcze gorzej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).