Piotr Żyła: Mam jeszcze rezerwy

 • 2018-12-16 18:34

Piotr Żyła potwierdził swoją niesamowitą formę, po raz czwarty z rzędu stając na podium zawodów Pucharu Świata. Skoki na 137,5 i 135 metrów dały mu w niedzielnym konkursie indywidualnym w Engelbergu drugą lokatę. Jaka jest tajemnica tak dobrej dyspozycji wiślanina?

- Jestem zadowolony przede wszystkim z tego, że moje skoki są na wysokim poziomie. Drugie miejsce jest dobre. Wiadomo, że skończyłem jako pierwszy przegrany, lecz pozycja na podium zawsze cieszy i wynagradza ciężką pracę, którą wkładamy w to, co robimy. Tej pracy przed świętami czeka mnie jeszcze sporo. Do nich jest jednak trochę czasu <śmiech>.

- Koncentruję się na sobie. Jestem świadomy tego, że mam jeszcze rezerwy. Pomimo to staram się pracować nad tym, by były one jak najmniejsze. Ryoyu Kobayashi pokazuje, że skacze teraz lepiej od nas.

Podopieczny Stefana Horngachera na skoczni wydaje się być niczym w innym świecie. Nie dekoncentrują go nawet głośne okrzyki polskich kibiców. W jaki sposób osiąga taki stan skupienia? – To kibice krzyczą? Jeśli chodzi o moją koncentrację – takich tajemnic się nie zdradza <śmiech>.

- Przed Turniejem Czterech Skoczni czeka nas jeszcze sporo roboty. Tak naprawdę to dopiero początek sezonu. Należy skupiać się na tym, co jest po drodze. Do Turnieju mamy nieco czasu.

- Po powrocie do hotelu najpierw muszę się spakować. Później dopiero będę myślał o kolacji i odpoczynku. Niestety, nie było dziś czasu na szybki obiad. Mam nadzieję, że kolacja będzie dobra.

Korespondencja z Engelbergu, Tadeusz Mieczyński


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5089) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jma profesor

  Kamil rozpoczął swój marsz w górę po "medialnym resecie". Przestał udzielać wywiadów, odciął się od dziennikarzy, którzy nadal go grillowali zarzucając sodówkę. Kiedy odzyskał stan równowagi, zaczął wygrywać, wrócił do mediów. Z Piotrem jest nieco inaczej - bo każdy człowiek jest inny - ale kroczy podobną drogą. To bardzo dobry prognostyk i dobrze widzieć 2 Polaków w ścisłej czołówce, a trzeci tuż tuż...
  Już nie mogę doczekać się TCS.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Już wiem

  Dr Perntisch wykonuje eksperymenty na ludzkim mózgu i pobrał materiał z sieci neuronowej mózgu Stocha i wszczepił je Żyle. Kot odrzucił przeszczep :D
  Stąd inna mentalność i zachowanie, jakby miał tysiące sukcesów na koncie :D

 • bodzio7n bywalec

  Gratulacje Piotrek

 • bilskilk początkujący

  Piotrek ma juz wiecej punktow w tym sezonie niz poprzednim, jest bardzo dobrze!

 • Ad1K profesor

  Piotrek swoim zachowaniem przypomina skoczka, który ma już wiele sukcesów i pucharowych zwycięstw, patrząc na jego skoki i zachowanie wygląda na to, że ma wszystko by w tym sezonie faktycznie wiele osiągnąć i tego mu życzę. Szkoda, że jego wywiady wyglądają teraz o wiele bardziej schematycznie niż w "najgorszych" momentach Kamila.

 • wikidajlo weteran
  oby

  wygral

 • ann81 profesor

  Piotrek skacze sezon życia. Jest o klasę lepszy, niż 2 lata temu. A już wtedy udawało mu się stawać na podium wielkich imprez (TCS i MŚ). Obycie i doświadczenie zatem już ma. Teraz jest gotowy na wgrywanie. Na razie musi czekać, ale mam wielką nadzieję, że doczeka się w odpowiednim momencie. To jego czas, niechże więc wykorzysta go do maksimum.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Trzymam kciuki zeby

  Piotrek zwyciezyl TCS

 • erytrocyt_ka profesor

  Obecny Piotrek dalej ma sporo z dawnego Piotrka, że tak powiem, jednak widać, że dokonała się w nim duża zmiana :)

  Fajnie gdyby utrzymał taki wysoki poziom, jaki teraz prezentuje, to może uda się wywalczyć drugie w karierze podium w T4S.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).