Alpen Cup w Villach: Zwycięstwo Rainera

 • 2018-12-21 22:26

Stefan Rainer okazał się najlepszym skoczkiem piątkowych zmagań na normalnej skoczni kompleksu Villacher Alpenarena (HS98) w ramach zawodów Alpen Cup. Członek austriackiej kadry C wyprzedził swojego kadrowego kolegę Juliana Wienerroithera oraz reprezentanta Niemiec, Lukę Rotha.

Dla skoczków dzień w Karyntii rozpoczął się bardzo wcześnie, bowiem już na 8 rano planowany był trening i to być może z powodu tak wczesnej pory tylko 36 z 75 zawodników z listy startowej pojawiło się na rozbiegu. 45-minutowy trening padł łupem Słoweńca Aljaža Osterca, który skoczył 96,5 metra. Za nim uplasował się lądujący metr bliżej Quirin Modricker z Niemiec, a trzecią odległość uzyskał Luca Roth (94,5 metra).

W serii próbnej, która rozpoczęła się kilkanaście minut po treningu, najlepszy okazał się Luca Roth (97 metrów). Wyprzedził on Stefana Rainera (95,5 metra), a pół metra bliżej lądowali Aljaž Osterc, Julian Wienerroither oraz lider cyklu - David Haagen

Zwycięstwo Rainera w konkursie świadczy o utrzymywaniu przez niego dobrej formy. W ubiegłym tygodniu dwukrotnie stanął na podium zawodów FIS Cup w Notodden. Dla 19-latka jest to pierwszy triumf w zawodach tej rangi w karierze. Austriak jako jedyny przekroczył rozmiar skoczni. Dokonał tego w drugiej próbie, gdy uzyskał 100,5. metra. W pierwszej lądował sześć metrów bliżej, co łącznie dało mu 10,5 punktów przewagi nad drugim Julianem Wienerroitherem (94,5 metra i 96 metrów). Na najniższym stopniu podium stanął Luca Roth. 18-letni Niemiec uzyskał 95 oraz 95,5 metra.

Tuż za podium znaleźli się najmłodszy skoczek posiadający aktualnie prawo startu w Pucharze Świata, David Haagen (93,5 metra oraz 95 metrów), a także szwajcarska nadzieja - Dominik Peter, który uzyskał 91 i 93 metry. Na kolejnych miejscach znaleźli się trzej 18-latkowie. Szósty był Niemiec Killian Maerkl (91 i 94 metry), siódmy Medard Brezovnik ze Słowenii (93 metry oraz 92 metry), a ósmy aktualny drużynowy mistrz świata juniorów, Niemiec Philipp Raimund (90,5 metra i 95 metrów).

Czołową dziesiątkę zamknęli Niemiec Tom Gerisch oraz Maximilian Lienher z Austrii. 17-latek oddał dwa równe skoki na odległość 92 metrów. Nieco niższą notę uzyskał Lienher, a jego rezultaty to 92,5 metra oraz 88 metrów.

Skrócone wyniki AC w Villach (HS98); 21.12.2018
Lp.ZawodnikRocznikKrajOdl. 1Odl. 2Nota
1 RAINER Stefan 1999 94.5 100.5 260.0
2 WIENERROITHER Julian 1999 94.5 96.0 249.5
3 ROTH Luca 2000 95.0 95.5 247.5
4 HAAGEN David 2002 93.5 95.0 246.0
5 PETER Dominik 2001 91.0 93.0 237.0
6 MAERKL Kilian 2000 91.0 94.0 236.0
7 BREZOVNIK Medard 2000 93.0 92.0 235.5
8 RAIMUND Philipp 2000 90.5 95.0 235.0
9 GERISCH Tom 2001 92.0 92.0 232.0
10 LIENHER Maximilian 1999 92.5 88.0 227.5

Swój trening miały także kobiety, wśród których najdłuższym skokiem wykazała się Austriaczka Lisa Hirner, której 90,5 metra pozwoliło wyprzedzić swoją rodaczkę i imienniczkę - Lisę Eder (89,5 metra) oraz Lucile Morat z Francji (86,5 metra)

Jutro przed południem odbędą się kolejne zawody mężczyzn. Po południu na skoczni swój pierwszy konkurs powinny rozpocząć kobiety. Listy startowe znajdują się kolejno >>>TUTAJ<<< oraz >>>TUTAJ<<<.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami treningu mężczyzn >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami serii próbnej mężczyzn >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami konkursu mężczyzn >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z klasyfikacją generalną mężczyzn >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami treningu kobiet>>>


Rafał Bugaj, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3110) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @pam98 @pam98

  Naprawdę trzeba coś z tym zrobić. Bot wszystkie artykuły obchodzi.

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111 @wiatrhula111

  Od tego sezonu ich dołożyli (co ciekawe, wśród nacji dopuszczonych do Alpen Cupu są Liechtenstein, Andora i Hiszpania).

 • pam98 początkujący

  Młode panienki z Twojej okolicy szukają towarzystwa.

  www.romantica.1K.pl
  .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  Zupełna anonimowość
  Darmowy dostęp, Setki ofert z całego kraju.

 • borek99 weteran
  @wiatrhula111 @shimustgo

  Bzdura, w męskich skokach startować mogą tylko kraje dopuszczone w regulaminie - Czesi mają od tego sezonu taką możliwość, bo najwidoczniej dokładają się do organizacji zawodów tego cyklu (czego nie chcieli robić parę lat temu Polacy, więc OPA ich z Alpen Cupu wyrzuciła). Inaczej sytuacja wygląda w skokach kobiet i kobiecej kombinacji norweskiej - tam, w ramach "promocji" tych dyscyplin OPA wyraziła zgodę, żeby w zawodach brali udział wszyscy chętni.

 • skokowy123 profesor

  Wow wyniki Alpen Cup na Skijumping.
  Szanuję.
  I ogólnie ostatnio bardzo dużo artykułów.
  To się lubi

 • anonim
  @wiatrhula111 @wiatrhula111

  Każdy może, nawet Polki wystartowały gościnnie w ubiegłym sezonie lub dwa lata temu. Tytułowe Alpy to jedynie miejsce organizacji, no i fakt, że w większości konkursów nacje spoza Alp jednak nie chcą startować.

 • wiatrhula111 profesor
  Czesi

  Nie wiedziałem,że Czesi mogą skakać w Alpen Cupie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).