Koniec sezonu dla Gianiny Ernst

 • 2018-12-22 17:40

Najmłodsza uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Gianina Ernst, nie będzie udanie wspominać sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich. Już przy okazji pierwszego międzynarodowego występu Szwajcarka reprezentująca Niemcy doznała urazu wykluczającego ją z rywalizacji do końca zimy.

Gianina ErnstGianina Ernst

19-letnia sportsmenka występy na śniegu rozpoczęła od premierowych zawodów Pucharu Kontynentalnego Pań 2018/19. Ernst w pierwszej serii inauguracyjnego konkursu w Notodden poszybowała na 97. metr norweskiego obiektu HS98, co było najlepszym wynikiem całej rundy. Niestety, przedstawicielka naszych zachodnich sąsiadów nie ustała omawianej próby, a diagnozą dolegliwości bólowych w kolanie są zerwane więzadła krzyżowe.

- Od razu po upadku poczułam ból i ograniczone możliwości ruchowe, więc wiedziałam, że doznałam poważnej kontuzji. Niestety, nie mogę cofnąć czasu i niczego zmienić. Teraz czekam na operację zranionego kolana. Mam nadzieję, że przejdą ją możliwie szybko i bezproblemowo, dzięki czemu wkrótce rozpocznę proces rehabilitacyjny - mówi Ernst na łamach serwisu berkutschi.com.

Smutek zaistniałą sytuacją wyraził trener kobiecej reprezentacji Niemiec, Andreas Bauer. - To duży cios dla Gianiny, a także dla całej naszej drużyny. Od dłuższego czasu prezentowała się dobrze i była na dobrej drodze, aby wrócić do walki o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed nią duża pracy z fizjoterapeutą, jednak najpierw musi przejść operację.

Ernst przebojem, jako czternastolatka, wdarła się do elity skoków pań. Kilka miesięcy po zmianie barw narodowych ze szwajcarskich na niemieckie (skąd podchodzi jej ojciec, były skoczek Joachim Ernst), w debiucie zajęła 2. miejsce podczas zawodów w Lillehammer, które inaugurowały sezon 2013/14. Do dziś pozostaje to jej jedyne podium w Pucharze Świata. Sportsmenka urodzona 31 grudnia 1998 roku była najmłodszą uczestniczką XXII ZIO, które przed czterema laty odbywały się w Soczi. W Rosji Ernst zajęła 28. pozycję.


Dominik Formela, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (1955) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Szkoda, takie sytuacje zawsze smucą.

 • pam98 początkujący

  Młode panienki z Twojej okolicy szukają towarzystwa.

  www.romantica.1K.pl
  .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  Zupełna anonimowość
  Darmowy dostęp, Setki ofert z całego kraju.

 • Oreo profesor

  Dla kogo?

 • Kolos profesor

  Sorry nie doczytałem, ma ojca Niemca ale widocznie matkę Szwajcarkę, W takim razie to pół Niemka i pół Szwajcarka.

 • Kolos profesor
  @Labrador_Retriever @Labrador_Retriever

  Ma ojca Szwajcara (nie wiem co z matką, ale chyba też Szwajcarka?) i urodziła się w Szwajcarii. Do tego spędziła tam spory kawałek życia. Wg. mnie to ona Niemką nie jest. Tylko Szwajcarką reprezentujacą Niemcy. Nic w tym złego nie ma.

  Czy np. Arthur Pauli to Austriak?

 • jma profesor
  @Labrador_Retriever @Labrador_Retriever

  Lepiej by brzmiało: Niemka urodzona w Szwajcarii i wcześniej reprezentująca Szwajcarię. Ale to by było za długie :)

 • Labrador_Retriever weteran
  Szwajcarka?

  Jej ojcem nie jest Niemiec? Rozumiem, co autor miał na myśli, ale to trochę sugeruje, że ona jedynie reprezentuje Niemcy, a przecież ona po prostu Niemką jest...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).