AC Pań w Villach: Zwycięstwo Hirner

 • 2018-12-23 23:15

Lisa Hirner po zaciętym boju z Lucile Morat okazała się triumfatorką niedzielnych zmagań z cyklu Alpen Cup Pań w Villach. Austriaczka tym samym umocniła się na czele klasyfikacji generalnej.

Hirner na półmetku rywalizacji prowadziła z Morat już o cztery punkty, kiedy to skoczyła 94 metry. Francuzka w pierwszej odsłonie zawodów lądowała półtora metra bliżej. W finale przedstawicielka "Trójkolorowych" uzyskała 93 metry, jednak to Hirner zapewniła sobie zwycięstwo pół metra dłuższym lotem. Trzecie miejsce wywalczyła Marita Kramer. 17-letnia Austriaczka skoczyła 86,5 i 90,5 metra, a do Morat straciła aż 14 pkt.

Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Słowenka Pia Mazi (89,5 i 88,5 metra). Piąta była jej rodaczka, Ema Volavšek (88,5 oraz 85,5 metra). Czołową szóstkę zamknęła Francuzka - Josephine Pagnier. 16-latka w niedzielę w Villach wykonała próby mierzące 84 oraz 85,5 metra.

Na siódmym miejscu zawody zakończyły ex aequo Josephin Laue (84,5 oraz 85 metrów) i Silva Verbič (87 i 82 metry). Dziewiąte miejsce wywalczyła sobie Włoszka Annika Sieff, która lądowała na 83. oraz 84. metrze. Czołową dziesiątkę zamknęła Arantxa Lancho. Niemka uzyskała takie same odległości, jak Włoszka.

Na rozbiegu nie pojawiło się sporo zawodniczek, w tym wczorajsza triumfatorka - Lisa Eder.

Hirner umacnia się na czele cyklu. 15-latka, nieobjęta jeszcze krajowym szkoleniem centralnym, zgromadziła do tej pory 661 punktów. Druga Jerneja Repinc Zupančič traci do niej już 223 punkty. Na trzecie miejsce, pod nieobecność Eder, awansowała Josephin Laue. Niemka ma na koncie 386 punktów.

Kolejne konkursy kobiet odbędą się 12-13 stycznia w niemieckim Schonach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami konkursu kobiet >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z klasyfikacją generalną kobiet >>>


Rafał Bugaj, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1320) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @skortom76 @skortom76

  Przecież takie coś już było i nie wypaliło.

 • pam98 początkujący

  Młode panienki z Twojej okolicy szukają towarzystwa.

  www.romantica.1K.pl
  .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  Zupełna anonimowość
  Darmowy dostęp, Setki ofert z całego kraju.

 • skortom76 weteran

  Nasi trenerzy narzekają, że nie ma gdzie skakać w zawodach, bo zawodów FIS Cupu jest mało. A czy ktoś nie rozważył pomysłu organizacji np. Pucharu Karpat razem z Czechami, Słowacją, Ukrainą, Rumunią, Bułgarią? Podobno polskie skoki mają tylu sponsorów, na PZN nie liczę, bo Polo tylko kasę bierze i nic nie robi. Ale może znajdzie się ktoś wśród sponsorów kto zainicjował by podobne przedsięwzięcie, coś jak Lotos Cup?

 • jma profesor

  Brak na na starcie Claudii Purker zaowocował tym, że wszystkie zawodniczki urodziły się w roku zaczynającym się od cyfry 2. Najmłodszą była siostra słynnych braci - 13-letnia Nika Prevc.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).