MP w Zakopanem: Złoty medal dla Kamila Stocha!

 • 2018-12-26 16:18

Kamil Stoch po raz siódmy w karierze wywalczył tytuł indywidualnego zimowego mistrza Polski! Trzykrotny mistrz olimpijski triumfował w świątecznym konkursie na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 140 m i 134,5 m. Srebrny medal zdobył Dawid Kubacki, a brązowy Stefan Hula.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Kamil Stoch. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli wylądował na 140 metrze, dzięki czemu wyprzedzał o 1,2 punktu Dawida Kubackiego (136 m). Trzecie miejsce zajmował Stefan Hula (126,5 m), który tracił 20,3 pkt. do lidera.

Tuż za czołową trójką plasowali się Maciej Kot (126,5 m), Jakub Wolny (124,5 m) i Aleksander Zniszczoł (118,5 m). Niespodziewanie słabszą próbę oddał Piotr Żyła. Wicelider Pucharu Świata uzyskał 117 metrów i na półmetku zmagań był siódmy, ze stratą 21,1 punktu do miejsca na podium.

Czołową dziesiątkę pierwszej serii uzupełnili Bartosz Czyż (125 m), Kacper Stosel (122,5 m) oraz Kacper Juroszek (122 m).

W finale Kamil Stoch nie dał żadnych szans rywalom. Dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni poszybował na odległość 134,5 metra i wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebro zdobył Dawid Kubacki (119 m), który stracił do triumfatora 31,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął mistrz sprzed roku, Stefan Hula (121,5 m).

Na czwartej pozycji zawody na Wielkiej Krokwi zakończył Maciej Kot (120,5 m), który okazał się lepszy od Jakuba Wolnego (119,5 m), Piotra Żyły (127,5 m) oraz Aleksandra Zniszczoła (125 m).

Oprócz naszej siódemki na 67. Turniej Czterech Skoczni, w czołowej dziesiątce konkursu sklasyfikowani zostali ponadto ósmy Kacper Juroszek (133 m), dziewiąty Bartosz Czyż (115,5 m) oraz dziesiąty Mateusz Gruszka (120,5 m).

Zawody rozegrano z 22. belki startowej. Kadrowicze na 67. TCS oddawali swoje próby z kolei z 16. (I seria) i 15. platformy (II runda). Nie przyznawano bonifikat punktowych za wiatr na skoczni.

Teraz na czołowych polskich skoczków czeka wyjazd do Niemiec. W sobotę na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie rozegrane zostaną kwalifikacje do pierwszego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół PZN z wynikami konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (36105) komentarze: (310)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  A jaką to szansę zepsuł Kubacki? Bo 2. miejsce utrzymał.

 • Bernat__Sola profesor
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Raczej nie zaskoczy. Po odejściu Horngachera będzie koniec skoków w Polsce i wszyscy o tej dyscyplinie zapomną.

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @atomek81

  Przecież za skrócony rozbieg dodaje się punkty, nie odejmuje, więc jak to nie mieli by szans? Takie rzeczy, o których piszesz, to jest ustawianie pod najlepszych zawodników.

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @TuPoprawnyOptymista

  Niektóre z Twoich postów można uznać za trolling, ale akurat te z dyskusji z darem06 zdecydowanie nie.

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @dar06

  Stoch zapewne skoczyłby ponad 150. Cała reszta też pewnie daleko poza 130. metr.

 • Bernat__Sola profesor
  @RyoyuKobayashiFAN @RyoyuKobayashiFAN

  Proszę bardzo: Juroszek jest zwyczajnie w lepszej formie od kolegów z kadry C, co pokazywał na FIS Cupie w Notodden.

 • Bernat__Sola profesor
  @Regulator1 @Regulator1

  Ewentualnie Niżnik/Krzak jeśli PZN zacznie ich wysyłać na zawody międzynarodowe.

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  Przecież Kubacki w 1. serii skoczył dalej niż Juroszek, a miał 6 belek niżej. O czym tu dyskutować?

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  Przede wszystkim skacząc z 16. belki to Juroszek by może ze 115 m skoczył w tej 2. serii.

 • Bernat__Sola profesor
  @Damian95 @Damian95

  Skoro doświadczenie bierze górę, to Kasai i Wasiljew powinni dominować. Nigdy nic nie wiadomo.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @GdzieOnWyladuje

  Już widzę Alexa z KK, TCS, RA, W5, 2xMŚ i P7.

 • Bernat__Sola profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Za Czyża odpowiada Maciusiak. Natomiast z kadry C skompromitował się Szymon Jojko, który może nie jest liderem, ale w przeciwieństwie do takiego Pawłowskiego punkty FC zdobył.

 • Bernat__Sola profesor
  @bardzostarysceptyk @lena938

  Nie, ale sceptykowi chodzi o to, że niektórzy już wiedzą, jak będzie na TCS, a tego nie wie nikt.

 • Bernat__Sola profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Co najlepsze, Staszek Biela przegrał z Wolnym o 0,1.

 • Bernat__Sola profesor
  @Ad1K @Ad1K

  Nie wydaje mi się. Hula, Wolny i Kot wszyscy skaczą na granicy punktów, wątpię, by któremuś udało się to kilkukrotnie.

 • Bernat__Sola profesor
  @skajler @Skajler

  Najlepszy z kadry B na 7. miejscu. Naprawdę wierzysz, że Wąsek czy Murańka "obnażyliby słabości" kadry A?

 • Bernat__Sola profesor
  @bxi @bxi

  Jak dla mnie 8. miejsce Juroszka to żadne zaskoczenie. Z juniorów z kadry C skacze najlepiej.

 • Bernat__Sola profesor
  @FeRu89 @wiola4697

  Z Pękalą 47, ale 5 zawodników spoza Polski. Więc 42.

 • yyy profesor
  @Antek1 @antek1

  Panie gdyby ten 8 skakał z 16 belki to miał by do siódmego z 100 punktów straty.

 • jmc doświadczony
  @Antek1 @antek1

  Jest sens organizowania takich zawodów ponieważ dzięki temu zawodnicy którzy nie jeżdżą na PŚ mogą doświadczyć na tych zawodach rywalizacji z czołówką światową.
  A poza tym jest to wyzwanie dla klubów żeby coś więcej robić aby dorównać poziomem. Takie zawody pokazują też w jakim stanie są skoki w Polsce na różnych szczeblach. Im więcej takich imprez tym więcej okazji aby przejrzeć i zmotywować się do większej pracy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).