Wypowiedzi Kubackiego i Huli po MP w Zakopanem

 • 2018-12-26 19:05

Oprócz Kamila Stocha medalistami tegorocznych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na dużej skoczni zostali Dawid Kubacki oraz Stefan Hula, którzy zdobyli kolejno srebro i brąz. Letni mistrz kraju i obrońca tytułu sprzed roku podkreślali na antenie Telewizji Polskiej, że przed rozpoczynającym się w sobotę Turniejem Czterech Skoczni czują jeszcze pewne rezerwy, jednak sprawy mają się coraz lepiej.

Dawid KubackiDawid Kubacki
Stefan HulaStefan Hula

Dawid Kubacki (2. miejsce; 136 i 119 metrów):

- Kamil musiał oszukać nas o jedną potrawę wigilijną, dlatego latał trochę dalej od nas... <śmiech>. Mówiąc poważnie, Kamil udowodnił dziś, że jest w wysokiej dyspozycji. Ja, choć muszę jeszcze trochę popracować, też zrobiłem kolejny krok w kierunku oddawania dobrych skoków.

- Po przerwie świątecznej pozytywnym akcentem jest to, że człowiek zdołał się zgiąć do prawidłowej pozycji najazdowej <śmiech>. Brzuch nie przeszkadzał, więc był to całkiem pozytywny dzień. Fajnie, że towarzyszyło nam mnóstwo kibiców, bo pamiętam niejedne zawody rangi Pucharu Świata, gdzie nie było ich aż tylu. W takiej atmosferze świetnie się rywalizuje.

- Czuję, że stale mam nad czym pracować, ale ogólny poziom jest w porządku. Patrząc na ostatnie konkursy, w których braliśmy udział, dyspozycja jest niezła. To mnie jednak nie zadowala. Będę dalej pracował, bo wierzę, że stać mnie na dobre skoki. To mój główny cel na 67. Turniej Czterech Skoczni.

Stefan Hula (3. miejsce; 126,5 oraz 121,5 metra):

- Sprawiłem sobie całkiem fajny prezent świąteczny. Medal to medal, a jego odbiór zawsze jest przyjemnym przeżyciem. Dobrze, że te zawody się odbyły, bo jadąc do Zakopanego dało się odczuć podmuchy wiatru i los konkursu stał pod znakiem zapytania.

- To coś niesamowitego, że przy okazji Mistrzostw Polski kibice dopisali tak licznie. Super, że podczas krajowych zmagań fani też są z nami i nas wspierają. To był naprawdę dobry dzień. Do tego tuż po finałowym skoku pogratulowała mi starsza córka. Młodsza musiała zostać w domu, ale i tak fajna sprawa, że rodzinka mogła przyjechać. Na miejscu byli też moi rodzice, więc tym bardziej mi miło, że zdobyłem brązowy krążek.

- Wiadomo, że skoki narciarskie są naszą pracą i nie można narzekać, ale trudno jest zmusić się do sportowej rywalizacji, gdy w domu trwają święta, a rodzinnej atmosferze towarzyszy aura odpoczynku. Powrót na najwyższe obroty i do pełnej gotowości nie należy w takiej sytuacji do najprostszych. Może nie jest to trudne, ale jest to dość nietypowa sytuacja.

- Mój skok treningowy nie był udany, ale konkursowe były już w porządku. Na przedświątecznym zgrupowaniu oddawałem tutaj całkiem niezłe próby, więc cieszę się, gdyż wraca pewność siebie. Skończyła się zabawa, a teraz chwilą z rodziną i ruszamy do Niemiec.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3334) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • yyy profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  I czym się tu przejmować, jeżeli przesadzili podczas wiat to przegrają TCS, ja po ostatnich mokrych latach wcale płakał nie będę. Im nie zależy to co my kibice możemy poradzić.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Stefek jak bedzie zdobywal punkty to bedzie dobrze .
  Kubacki mysle ze TOP15 bedzie

 • kolorek94 początkujący
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Coś mi się wydaje, że zbyt dosłownie bierzesz tę wypowiedź Dawida...

 • zimowy_komentator profesor
  Mój komentarz 10 dni temu

  Zapewne niektórzy z was pamiętają moją wyliczankę różnic między Ryoyu a naszymi skoczkami. Napisałem wtedy, że się obeżrą i zaczną spadać na bulę za co mi się srogo dostało. A tymczasem proszę: Żyła obżarty (nawet Snopek o tym mówił), Kubacki zgiąć w pół się nie może itd. Na TCS to wszystko wyjdzie :) Przecież wiadomo, że przerwa połączona z biesiadą musi się odbić na skoczkach, a polscy skoczkowie lubią sobie podjeść (zwłaszcza jak Stefan nie widzi).

 • Ad1K profesor

  Kubacki zdaje się stabilizować powoli, jeżeli będzie oddawał dwa skoki takie jak w Engelbergu to ma podstawy by bywać regularnie w TOP10 a nawet TOP5, Stefan Hula być może będzie kończył zawody w Turnieju w TOP20, na więcej nie liczę niestety, a szkoda :(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).