Zawody Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup w Erzurum odwołane!

 • 2018-12-27 13:23

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), zaplanowane na przełom stycznia i lutego konkursy Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup w Erzurum zostały odwołane.

Jako powód rezygnacji tureckich organizatorów z przeprowadzenia imprezy, FIS podaje enigmatycznie "niespodziewane przyczyny finansowe".

Przypomnijmy, iż w dniach 30-31 stycznia 2019 roku w Erzurum miały zostać rozegrane zawody FIS Cup. Tuż po nich, na 1-2 lutego 2019 roku zaplanowano konkursy Pucharu Kontynentalnego.

Decyzja o odwołaniu zawodów "II" i "III ligi" może utrudnić Turkom drogę do organizacji zawodów Pucharu Świata. Przypomnijmy, iż według wstępnych kalendarzy FIS, Erzurum miało zadebiutować w terminarzu PŚ już następnej zimy, w sezonie 2019/2020.

Na ten moment nie wiadomo czy odwołane zawody zostaną przeniesione do innej miejscowości. FIS ma o tym poinformować w najbliższych dniach.


Adam Bucholz, źródło: FIS
oglądalność: (7024) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @tupoprawnyoptymista @TuPoprawnyOptymista

  Wcześniej zawsze wychodziło :P I widzę, że konto już odblokowane.

 • Bernat__Sola profesor
  @jmc @kolos

  To ja proponuję łączoną drużynę gruzińsko-łotewską o nazwie Team Bula.

 • Bernat__Sola profesor
  @jmc @jmc

  Przecież Kanadyjczycy mają swojego trenera, Gregora Linsiga. Kanadyjczycy to mogliby nawet drużynę wystawić, z Boyd-Clowesem, Maurerem, Soukupem i 4. bez prawa startu.

 • Bernat__Sola profesor
  @jmc @jmc

  Wcześniej jakoś promowali. No niestety tureckie skoki dostały w tym sezonie porządny cios.

 • dzika_swinia weteran
  @bardzostarysceptyk @jmc

  Łączyłbym to bardziej z odejściem Niemeli i brakiem pomysłu na cokolwiek ze strony Tureckiego Związku

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec

  Turek chciał zorganizować zawody za "łan dolar, maj frend", ale nie wyszło:)))

 • Kolos profesor
  @jmc @Oreo

  Nie sądzę żeby Koreańczycy z Japończykami się lubili specjalnie. To jakby Polacy mieliby mieć wspólną drużynę z Niemcami lub Rosją.

 • Oreo profesor
  @jmc @Labrador_Retriever

  ale koreańczycy mogliby się podłączyć do Japończyków za jakąś dopłatą i już prędzej ;u

 • bardzostarysceptyk profesor
  @jozek_sibek @jozek_sibek

  Witam weterana, teraz dopiero zauważyłem twój wpis,który zainspirował mnie do robienia własnych
  zestawień.

 • Kolos profesor
  @jmc @Labrador_Retriever

  Właściwie kiedyś, przez pewien czas istniała łączona reprezentacja Szwecji i Holandii. Ł?czona osobą głownego trenera który był wspólny. I to obie reprezentacje narodowe nie były bynajmniej jednoosobowe. W skokach wszystko jest możliwe :)

  Ale jakaś ł?czona Turecko-Koreańska drużyna to totalny odlot.

  Chociaż budowanie drużyn mieszanych narodowościowo na doraźne potrzeby konkretnego konkursu głupie by nie było.

 • Kolos profesor
  @jmc @Domin10

  Lepszym pomysłem byloby zmniejsze liczby skoczków w drużynie do 3 i wprowadzenie drugich i kolejnych drużyn z tego samego kraju jak jest w innych dyscyplinach.

  Po za tym powinno się wrócić do starych zasad i wszystkie zgłoszone do startu drużyny powinny skakać w obu seriavh zawodów a nie tylko najlepsza 8-semka.

 • Domin10 profesor
  @jmc @jmc

  A ja bym sugerował (kiedyś już o tym wspominałem) by zorganizować pare drużynówek gdzie zamiast czterech skoczków w jednej drużynie startuje dwóch i zamiast dwóch serii mamy trzy. Dzięki temu słabsze kraje moglyby łatwiej wystawić sklad np Estonia,Kanada, czy nawet Bulgaria (Zografskiemu by trener jakiegoś buloklepa dobrał). Obowiązywałby następujący system punktowy
  1 miejsce-200
  2 miejsce-180
  3- 160
  4-140
  5-120
  6-100
  7-80
  8-60
  9-40
  10-20
  11-10
  12-5

 • Labrador_Retriever weteran
  @jmc @jmc

  Amerykanie i Kanadyjczycy złączyli się w jeden zespół w sposób całkiem naturalny. Turcy i Koreańczycy to jakaś abstrakcja, funkcjonowanie takiej wspólnej ekipy ciężko sobie wyobrazić. Łatwo pisać takie rzeczy w komentarzach na skijumping.pl, ale trzeba czasem brać pod uwagę, że rzeczywistość bywa bardziej skomplikowana niż stukanie w klawisze.

 • jozek_sibek redaktor
  Siechu warte

  Jamajka cejlon czy srilanka iwyspy bahama czy podbne niech zrobą i walczą z kim?:DDD

 • skokowy123 profesor
  @skokowy123 @jmc

  Co ty piszesz?
  Typie

 • jmc doświadczony
  Wspólna ekipa dla poczatkujacych

  Dobrym rozwiązaniem dla początkujących krajów byłoby stworzenie jednego zespołu np. Turcja i Korea tak jak to robią Amerykanie i Kanadyjczycy. Łatwiej jest wtedy opłacić bardzo dobry sztab szkoleniowy.

 • jmc doświadczony
  @skokowy123 @Skokowy123

  Tak. Tracą na tym najbardziej skoki. Domyślam się, że wielu kibiców chciałoby oglądać zawody drużynowe z udziałem np. 30 drużyn gdzie trzeba by było organizować kwalifikacje.

 • jmc doświadczony
  @bardzostarysceptyk @dzika_swinia

  często przyczyną są słabe wyniki.

 • jmc doświadczony

  Skoki narciarskie są popularne w krajach gdzie są prawdziwe zimy. W Turcji nie ma ani tradycji skoków ani porządnych zim, dlatego nikt za bardzo się nie spieszy żeby na siłę promować ten sport. Mnie bardziej dziwi, że Amerykanie tak słabo się angażują w skoki - tam i jest tradycja skakania i są porządne zimy.

 • dzika_swinia weteran
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Czesi nie prowadzą żadnej wojny i też nie potrafią konkursów dla kilkuset osób zorganizować, wiec niekoniecznie to musi być przyczyna

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).