Trzynastu Niemców na inaugurację 67. Turnieju Czterech Skoczni

 • 2018-12-27 16:15

Już w sobotę kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie (HS137) rozpocznie się 67. Turniej Czterech Skoczni. Trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster ogłosił 13-osobową kadrę zawodników, którzy wystąpią w pierwszej połowie imprezy.

Podczas pierwszych dwóch konkursów 67. Turnieju Czterech Skoczni reprezentacja Niemiec skorzysta z przysługującej jej kwoty krajowej. Dodatkowo nasi zachodni sąsiedzi posiadają dodatkowe miejsce z racji dobrych wyników w ostatnim periodzie Pucharu Kontynentalnego. Tym samym na Schattenbergschanze (HS137) i Grosse Olympiaschanze (HS142) zaprezentuje się aż trzynastu zawodników gospodarzy. W tym gronie nie zabrakło Karla Geigera, który uznawany jest za jednego z faworytów nadchodzącej imprezy.

W finałowych zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen wystartuje siedmiu reprezentantów Niemiec. Trener Werner Schuster wytypuje skład po noworocznym konkursie w Garmisch-Parternkirchen. Prawdopodobnie do Austrii uda się siódemka najwyżej sklasyfikowanych Niemców na półmetku imprezy.

Wielkim nieobecnym w trzynastoosobowym składzie na 67. Turniej Czterech Skoczni jest Andreas Wank. Najstarszy członek kadry Niemiec wciąż czeka na pierwszy tej zimy start w Pucharze Świata. 30-letni skoczek klubu SC Hinterzarten występował z kolei w Pucharze Kontynentalnym, a jego najwyższą lokatą było dziesiąte miejsce w Lillehammer.

Skład Niemiec na 67. TCS w Oberstdorfie (HS137) i Ga-Pa (HS142):

- Karl Geiger (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Stephan Leyhe (6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Andreas Wellinger (9. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Markus Eisenbichler (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Richard Freitag (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- David Siegel (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Severin Freund (44. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Moritz Baer;

- Martin Hamann;

- Felix Hoffmann;

- Justin Lisso;

- Pius Paschke;

- Constantin Schmid.

Program 67. Turnieju Czterech Skoczni:
GodzinaWydarzenieTransmisja
Piątek, 28.12.2018 - OBERSTDORF
17:30 Odprawa techniczna (+ Ga-Pa)
Sobota, 29.12.2018 - OBERSTDORF
14:30 Oficjalny trening
16:30 Kwalifikacje Eurosport 1
Niedziela, 30.12.2018 - OBERSTDORF
15:00 Seria próbna
16:30 Konkurs TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Poniedziałek, 31.12.2018 - GA-PA
11:45 Oficjalny trening
14:00 Kwalifikacje Eurosport 1
Wtorek, 01.01.2019 - GA-PA
12:30 Seria próbna
14:00 Konkurs TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Środa, 02.01.2019 - INNSBRUCK
18:00 Odprawa techniczna
Czwartek, 03.01.2019 - INNSBRUCK
11:45 Oficjalny trening
14:00 Kwalifikacje Eurosport 1
Piątek, 04.01.2019 - INNSBRUCK
12:30 Seria próbna
14:00 Konkurs TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Sobota, 05.01.2019 - BISCHOFSHOFEN
13:00 Odprawa techniczna
15:00 Oficjalny trening
17:00 Kwalifikacje Eurosport 1
Niedziela, 06.01.2019 - BISCHOFSHOFEN
15:30 Seria próbna
17:00 Konkurs TVP1, TVP Sport, Eurosport 1

Adam Bucholz, źródło: DSV
oglądalność: (10536) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @Joker

  Hoffmann to ma już w tym sezonie 2 podia w PK, więc wątpię, aby kwali nie przeszedł.

 • Bernat__Sola profesor
  @alm @Tomeson

  No ale Hoffmann, Hamann czy Schmid mają realne szanse na punkty, a u nas kto poza Zniszczołem? Murańka? Wąsek? Z całym szacunkiem, ale ja tego nie widzę. (Co nie znaczy, że niemiecka krajówka będzie stanowić decydującą rolę w PN, ale może być ta minimalna różnica na korzyść Niemców).

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @King

  Paschke też najmłodszy nie jest, a jakoś strasznie lepiej od Wanka by nie wypadł. Są na remis, w Lillehammer Wank 2 razy go pokonał, a w Ruce on 2 razy pokonał Wanka. Oczywiście nie kwestionuje zabrania Hamanna czy Hoffmanna, jak najbardziej zrozumiałe. Ale już co do Baera/Paschke mam wątpliwości.

 • Bernat__Sola profesor
  @kkkk @kkkk

  Czy tak do końca to nie wiem.

 • Bernat__Sola profesor
  @worldshow @Skokowy123

  Jest, ale przekierowuje na skispringen.com

 • Bernat__Sola profesor
  @skokowy123 @Skokowy123

  Hoffmann myślę, że Q przejdzie na spokojnie. Natomiast co do Paschke nie byłbym taki pewien. On wcale aż tak bardzo lepszy od Wanka nie był. Baer zresztą tak samo. Wiadomo, że w Ruce kręciło, ale tam Wank był dwukrotnie lepszy od Baera, w Lillehammer za to dwukrotnie pokonał Paschke.

 • skortom76 weteran

  Generalnie między nami i Niemcami jest taka różnica, że u nich zawodnik typu Wank się nie łapie, a my mielibyśmy problem, żeby tych 13 uzbierać...

 • anonim

  Wydaje mi się że odpadnie Lisso, Hoffman, Baer .Ciekawi mnie ilu zawodników wystawią do krajówki Austriacy typuje pewnie ze 3_4max.

 • Tomeson profesor
  @alm @alm

  Mnie wcale nie dziwi, obawiam się, że niedługo skończy jak Kraus. A co do PN, to wcale nie zamierzam się martwić, najpierw niech debiutanci awansują do konkursu, a potem zobaczymy. Zresztą może się to wyrównać podczas konkursu w Zakopanem w końcu tam przysługuje nam chyba krajówka, a poziom naszej kadry B, to już inna sprawa.

 • Ad1K profesor

  Decyzje jak najbardziej zrozumiałe, ciekawe ile Niemców wejdzie do konkursu, czy będą stanowić ponad 20% skaczących w I serii. Osobiście uważam, że Freitag jest obecnie w gronie czarnych koni turnieju, być może o podium powalczy ktoś z dwójki Leyhe/Geiger, nie przekonuje mnie Wellinger, natomiast o zwycięstwo może powalczyć jedynie Freitag według mnie.

 • Domin10 profesor
  @alm @alm

  Nie panikuj! I tak zawodnicy z krajówki niemieckiej nie uzbierają za dużo punktów. Liczyć sie będą przede wszystkim występy najlepszych Niemców i najlepszych Polaków w walce o PN. Większe znaczenie ma to czy Geiger wygra bądź będzie 3, niż czy Hammann i Hoffman zajmą 20 i 21 miejsce bądź 36 i 39.

 • alm bywalec
  Jedyna

  Niespodzianka to brak Wanka w składzie i obecność Lisso poza tym martwi mnie po prostu ilość Niemców w ogóle z tyloma zawodnikami mogą pokonać nas w PN

 • worldshow doświadczony
  @worldshow @shimustgo

  O,to przepraszam myślałem że niemiecka strona ma taki sam adres ale pod .de

 • anonim
  @worldshow @Skokowy123

  Jest, tylko to do mena skispringen.com. Po wpisaniu skijumping.de w wyszukiwarce następuje automatyczne przekierowanie.

 • dejw profesor
  @gosposia @gosposia

  Taa? A to niby dlaczego?

 • gosposia weteran
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Żeby się tylko nie wyłożyli jak pod Stalingradem

 • gosposia weteran
  @gosposia @King

  Nie twierdzę, że nie.
  Co nie zmienia faktu, że pan trener Wanka nie lubi.

 • King profesor
  @gosposia @gosposia

  Chyba lepiej dać szansę startu młodym zawodnikom niż Wankowi, który wcale lepiej by się nie spisał. Decyzja jak najbardziej zrozumiała. Przeszedłby pewnie kwalifikacje i tyle.

 • gosposia weteran
  nie lubi tego Wanka pan trener

  No nie lubi i już. I co mu zrobisz?

 • kkkk weteran

  Sprawiedliwe nominacje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).