Wypowiedzi Wolnego i Zniszczoła po kwalifikacjach w Oberstdorfie

 • 2018-12-29 23:24

Najmłodsi przedstawiciele naszego kraju na 67. Turniej Czterech Skoczni, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł, pewnie zameldowali się w niedzielnym konkursie, który zostanie rozegrany systemem KO. Rywalami wspomnianej dwójki Biało-Czerwonych będą kolejno Felix Hoffmann z Niemiec oraz Jewgienij Klimow z Rosji.

Jakub Wolny (29. miejsce, 127 metrów):

- Skakałem słabo w dzisiejszych treningach. Byłem bardzo zły. Skoncentrowałem się na skoku kwalifikacyjnym i wyszedł całkiem okej.

- Myślę, że treningi w Zakopanem dały mi wiele. Ustabilizowałem skoki na pewnym poziomie. Dzisiaj tego nie było widać, ale mogę się wytłumaczyć tym, iż od pierwszego skoku treningowego używałem nowych butów. Wydawały się być całkiem w porządku, lecz trener powiedział, bym wziął na kwalifikacje stare. Od razu po ich ubraniu poczułem, że są właściwe.

- Po Mistrzostwach Polski odbyliśmy jeszcze jeden lekki trening, potem była chwila odpoczynku. Teraz wszyscy są już w rytmie startowym.

- Wszyscy mamy takie same szanse. Startujemy z tego samego poziomu. Może nie przyjechałem tutaj, by wygrać, ale myślę, że stać mnie na dużo. Zamierzam to pokazać.

Aleksander Zniszczoł (33. miejsce, 125 metrów):

- Dzisiejsze skoki były dobre. Szkoda, że w ten kwalifikacyjny wkradł się mały błąd, ale z całego dnia mogę być jak najbardziej zadowolony. Ciężko mi wyróżnić którąkolwiek z dzisiejszych prób. Chciałbym skakać tak, jak umiem i nie napalać się.

- Temu startowi towarzyszy podobne uczucie, co przy inauguracji Pucharu Kontynentalnego. Istotne jest zapoznanie się z rutyną rywalizacji w Pucharze Świata. Mogę być zadowolony z tego, że wszedłem w to dosyć płynnie. To kolejny start, lecz na nieco innym poziomie.

- Myślę, że trener Stefan Horngacher będzie w kontakcie z trenerem kadry B, Maciejem Maciusiakiem. Aktualnie wskazówek i uwag po skokach udziela mi trener Horngacher.

- Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe. Co prawda z małymi przygodami, na szybko, lecz naprawdę były cudowne. Szkoda, że trwały tak krótko, ale cóż zrobić. Jeśli chodzi o rzeczone przygody – po Mistrzostwach Polski przytrafiła mi się bardzo krótka choroba żołądkowa. Nieco się zatrułem. Dość konkretnie cierpiałem przez jeden dzień, ale teraz już wszystko jest w porządku.

- Na Mistrzostwach Polski obecny był Jakub B. Bączek, trener mentalny, z którym od kilku lat jestem w stałym kontakcie. Cały czas współpracujemy. Mam z nim świetny kontakt. To bardzo dobry człowiek, który zawsze służy pomocą. Jestem mu za to wdzięczny. Nawet przed inauguracją Turnieju Czterech Skoczni otrzymałem od niego kilka pokrzepiających wiadomości. To daje pozytywnego kopa.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2735) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor
  @ms_ @ms_

  Kruczek w zeszłym roku, bodajże w trakcie Rowera wyraźnie sugerował, że z Colloredo i Bresadoli już nic nie będzie ;)

 • King profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Ja mam nadzieję, że dokonają takiego progresu i będą brani pod uwagę w składzie na MŚ. Liczę też na poprawę Stefana i Maćka, bo to tylko ich wszystkich nakręci do lepszego skakania ;)

 • ms_ doświadczony
  Redakcjo

  Mam prośbę. Jak już jesteście w Obestdorfie to zróbcie wywiad z Kruczkiem. Ciekawe co ma do powiedzenia na temat obecnej formy Włochów, a w szczególności Bresadoli i Colloredo.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Progres

  W tym artykule wywiad przeprowadzano z 2 osobami, u których bym chciał, jak największego progresu.
  Bowiem Wolny i Zniszczoł, a raczej ich dobra forma może być kartą przetargową przy negocjowaniu warunków z Horngacherem w celu dalszej współpracy. Wtedy będzie można się obronić twierdzeniem: "Mamy 2 relatywnie młodych skoczków w dobrej formie i skoki w Polsce dalej mają przyszłość".
  Życzę im obu, miejsc przynajmniej w TOP20 w każdym konkursie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).