Wypowiedzi Zniszczoła i Huli po konkursie w Oberstdorfie

 • 2018-12-30 19:08

Zarówno Aleksander Zniszczoł, jak i Stefan Hula pożegnali się z rywalizacją podczas pierwszego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie już po pierwszej serii. Co powiedzieli sklasyfikowani w piątej dziesiątce podopieczni Stefana Horngachera po swoich niezbyt udanych występach?

Aleksander ZniszczołAleksander Zniszczoł
fot. Tadeusz Mieczyński

Aleksander Zniszczoł (42. miejsce, 114,5 metra):

- Nie ma co się smucić. Niedługo czekają nas kolejne zawody. Myślę, że moja próba konkursowa nie była taka zła. Panowały dziś nieco trudniejsze warunki niż wczoraj. Wiało z tyłu. Aby skoczyć dobrze, trzeba było liczyć na nieco szczęścia.

- Emocje przed startem towarzyszyły, jednak wyłącznie pozytywne. Nie przerosło mnie to.

- Pewne błędy dziś się pojawiły. Już próbny skok nie był do końca czysty. Zdawało mi się, że ten z pierwszej serii nie był bardzo zły, lecz jeszcze nie analizowałem go z trenerem.

- Podczas TCS mamy mało czasu na przestawienie się. Brakuje możliwości swobodnego treningu. Trzeba robić swoje i dawać z siebie wszystko. W Ga-Pa bywaliśmy na zgrupowaniach. Znam ten obiekt. Jeśli oddam swoje skoki, wszystko będzie dobrze.

Stefan Hula (43. miejsce, 113,5 metra):

- Gdybym dziś oddał takie skoki, jak wczoraj, to myślę, że byłoby zdecydowanie lepiej. Teraz, że tak powiem, jest "po ptokach". W serii treningowej skoczyłem podobnie, jak Michael Hayboeck.

- Pojawił się pewien problem z pozycją dojazdową. Nie chcę tego w tym momencie analizować. Tak wyszło, nie ma co o tym mówić. Wczoraj wszystko grało, dziś jest inaczej – i tyle.

- Obiekt w Garmisch-Partenkirchen uważam za bardzo przyjemny. Trzeba się jednak skupić na sobie i swoich zadaniach – to najważniejsze. O dzisiejszych skokach muszę zapomnieć. Wprawdzie nie jest to proste, lecz postaram się o to.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3058) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ad1K weteran

  Liczę bardzo na ich poprawę, jednak Hula, Kot, Wolny i Zniszczoł nie prezentują wybitnej formy i przecież Kuba dziś awans zawdzięcza głównie 'dobremu' rozstawieniu po kwalifikacjach, to była niejako przepustka do awansu. Dziwne, że oni na MP ze sobą rywalizowali i tutaj też skaczą na podobnym poziomie, natomiast Kamil nokautował, a w Oberstdorfie miewał problemy, natomiast u Żyły na odwrót.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Trzymam kciuki

  Spokojnie panowie w następnym konkursie bedzie lepiej ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).