Dawid Kubacki ocenia start 67. TCS

 • 2018-12-30 21:19

Dawid Kubacki okazał się najlepszym reprezentantem Polski w konkursie inaugurującym 67. Turniej Czterech Skoczni. Drużynowy mistrz świata z Lahti na Schattenbergschanze uzyskał 128,5 oraz 133,5 metra, co dało mu piątą lokatę. Nasz skoczek nie ukrywał satysfakcji z takiego początku rywalizacji w Niemczech oraz Austrii.

- Myślę, że z satysfakcją mogę opuścić Oberstdorf. Oddałem porządne skoki, na dobrym poziomie. Mam prawo być z nich zadowolony. Po drugiej serii nie rozmawiałem jeszcze z trenerem, więc nie znam jego zdania, ale odnoszę wrażenie, że też oceni ten występ pozytywnie - zaznacza 28-latek.

- Przeliczniki mówią o tym, że warunki mi sprzyjały. To nie były bardzo duże różnice, jeśli chodzi o podmuchy, ale na wiatr z pewnością nie mogę zrzucić. Tym bardziej cieszę się, że poziom moich skoków pozwolił mi wykorzystać warunki, co dało mi fajny wynik - mówi Kubacki.

- Petarda czy niewypał? Ani jedno, ani drugie. Przysłowiowych petard nie było z naszej strony, ale nie można mówić o niewypale. To były dobre skoki. Nie były świetne, ale były dobre. Trzech Biało-Czerwonych w czołowej "10" to niezły wynik. Chciałoby się więcej, ale tak się to dzisiaj potoczyło. Dla nas najważniejsza jest dalsza praca. Wierzę w to, że w Garmisch-Partenkirchen może być jeszcze lepiej - dodaje zawodnik.

- Podczas tak dużej imprezy nie chodzi w moim przypadku o całkowite odcięcie się od otoczki. Potrafię sobie z tym radzić w taki sposób, że jestem skoncentrowany na swoich zadaniach na skoczni. To robię, a na wydarzenia dookoła nie zwracam uwagi. Jutro czeka nas kolejny dzień roboczy tego roku - zauważa członek kadry A.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4225) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mario74 stały bywalec

  Dawid - duży pozytyw, Żyła i Stoch, mimo dobrych miejsc, niestety rozczarowania, Kraft wdarł się do czołówki i paru innych, może być ciężko.

 • PGr doświadczony
  Oj WETERANY niedowiarki ;)

  Przy ankiecie brakowało mi nazwiska Kubacki i przez to wcisnąłem INNY.
  Nie, nie widziałem go jako zwycięzcę, faworyt jest jeden, ale to bardzo specyficzny turniej i Dawida stawiałem jako jednego z czołówki turnieju.

 • Mikolaj1 weteran
  @Stoszek @zimowy_komentator

  Ja nie mówię o zwycięstwie Polaka na TCS tylko o podium i jest to całkiem realna szansa.Sądzie,że wygra i tak Kobayashi chociaż i on zaczyna nieco puchnąć.Jak będzie miał wiatr pod narty to już w GAPA może zrobić taką przewagę,że będzie go już ciężko dogonić.Natomiast Piotrek jest bardzo równy w tym sezonie a to bardzo ważny Atut jeśli chodzi o TCS. Myślę,że Kraft Eisenbichler już nie mówiąc o Stjernienie są do łyknięcia.Kamil teraz nie ma optymalnej formy i nie sądzę by znalazł się na podium a Kubacki to wiadomo.W drugim skoku miał bardzo dobre warunki w Ga-Pa jeśli będą porównywalne warunki to zostanie zweryfikowany i znając życie pójdzie o parę miejsc w dół chyba że jednak będzie dobrze skakał,ale jak to bywa z nim w Bischo nie wytrzyma presji i spadnie.Znowu wrócił do dość drewnianego stylu wysoko nad zeskokiem,ale kompletnie nie potrafi niestety tej wysokiej paraboli lotu wykorzystać.

 • zimowy_komentator profesor
  @Stoszek @Mikolaj1

  Ustalmy jedno: żaden z Polaków nie ma dużych szans na wygranie TCS, bo jest ponadprzeciętny Kobayashi. Aby z nim rywalizować trzeba się wspiąć na wyżyny swoich możliwości będąc w dodatku w najlepszej formie. Żyła będzie próbował go atakować, ale Stoch a zwłaszcza Kubacki dużych szans nie mają. Piąte miejsca Kubackiego w dwóch ostatnich konkursach były moim zdaniem nieco na farcie - jego obecna realna forma to końcówka TOP10.

 • Mikolaj1 weteran
  @Stoszek @Stoszek

  Znając Kubackiego to może się okazać,że po Innsbrucku będzie w TOP3 generalki turnieju i cały misterny plan pójdzie się... w ostatnim konkursie kiedy to głowa jak zwykle nie wytrzyma i spadnie pod koniec pierwszej dziesiątki.Już bardziej wierzę w Stocha Który na razie jest w mocno przeciętnej formie.Natomiast Bardzo liczę na Piotrka Żyłe przez cały sezon jak na razie nie wypadł ani razu z TOP6 i to jest główny kandydat do podium,ponieważ jest szalenie równy.Nawet Kobayashi raz wypadł z TOP6.

 • Stoszek profesor

  Brawo Dawid! Kto by się spodziewał, że to ty będziesz najlepszym z Polaków. Oby tak dalej! Może uda się wskoczyć na podium TCS?

 • Pinatifida początkujący

  Gratulacje!!!
  Niezmiennie czekam na więcej - podium!
  Najlepiej w TCS !

 • zimowy_komentator profesor
  Ach iskrzyło dziś między Kubackim a redaktorkiem w TVP :)

  Redaktorek mu wytknął "kroczek po kroczku" i Dawida ruszyło... Ale prawda jest taka, że kroczkować mógł sobie u Kroczka, teraz ma skakać a nie się bawić w kruczki... tzn. kroczki. Tak naprawdę te jego kroczki to bujda na resorach dla dziennikarzy i kibiców - albo treningi działają i forma jest albo treningi nie działają i forma się waha. U Kubackiego od jakiegoś czasu to drugie i tu żadne zaklęcia nie pomogą. Teraz forma mu trochę wzrosła, ale nie wiadomo na jak długo. Mottem dla Kubackiego powinno być: "lepiej robić krok jak chłop i zwyciężać, niż cały sezon robić kroczki i go przemęczać".

 • Ad1K weteran

  Dawid dziś bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, tak jak mówiłem, jeżeli będzie oddawał dwa bardzo dobre skoki to będzie naprawdę się liczył i tak też jest, oczekuję utrzymania poziomu i włączenie się w walkę o TOP5 T4S oraz szybkiego wskoczenia do TOP10 PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).