Norwescy skoczkowie drużyną roku 2018

 • 2019-01-06 16:41

W plebiscycie na najlepszego sportowca Norwegii 2018 roku organizowanym przez telewizję NRK, tytuł "drużyny roku" zdobyli skoczkowie narciarscy.

Mistrzowie olimpijscy z południowokoreańskiego Pjongczangu – Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Andreas Stjernen i Daniel-Andre Tande zostali uhonorowani we wczorajszy wieczór. Cała gala była transmitowana na żywo przez norweską telewizję, a skoczkowie dziękowali za wybór prosto z hotelu Sankt Johann w Austrii, który jest ich bazą podczas ostatniego etapu Turnieju Czterech Skoczni.

Cała czwórka przyznała, że to osiągnięcie stanowi dla nich wielki powód do dumy. – Konkurencja była bardzo mocna. Ta nagroda należy się wszystkim, którzy współpracowali z norweską federacją i przyczynili się do naszego sukcesu.

- To nagroda, którą zawsze chce się wygrać. Mówi sporo o atmosferze w naszym zespole. Nie zapominamy o Andersie Fannemelu. Jest piątym członkiem naszej drużyny - dodał trener reprezentacji, Alexander Stoeckl.

Reprezentanci kraju fiordów ubiegły rok mogą zaliczyć do bardzo udanych. Oprócz złotego medalu olimpijskiego w drużynie, w rywalizacji indywidualnej srebro na skoczni normalnej wywalczył Forfang, zaś dwukrotnie brązowy krążek igrzysk zdobył Johansson. Norwegowie ponadto zostali drużynowymi mistrzami świata w lotach narciarskich, a podczas czempionatu na mamuciej skoczni w Oberstdorfie indywidualnie triumfował Daniel-Andre Tande. Łącznie, podczas całego minionego roku kalendarzowego Norwegowie okazali się najlepsi w 6 konkursach indywidualnych oraz 3 drużynowych w ramach Pucharu Świata.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Årets lag! Med Ydmykhet, Respekt og Glede. Tusen hjertelig takk for anerkjennelsen. Foto: Geir Olsen @ntb_scanpix

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget) Sty 5, 2019 o 11:54 PST

Piotr Bąk, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (2126) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • alm bywalec
  @alm @alm

  A teraz jeszcze broda podchodzi

 • alm bywalec
  No

  Wąsisko w natarciu

 • Nobody stały bywalec

  Tande ma chyba strój, adekwatny do formy :D Oby ją odbudował i się pozbierał po chorobie, do końca. Może odbuduję formę w stylu norweskim. tj. na mamucie? ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).