Kadry Niemiec i Austrii na PŚ w Predazzo

 • 2019-01-10 13:51

Przed nami pierwsze zawody Pucharu Świata po zakończeniu 67. Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni Trampolino dal Ben (HS135) we włoskim Predazzo zaprezentuje się sześciu Niemców oraz siedmiu Austriaków.

Po zakończeniu 67. Turnieju Czterech Skoczni reprezentacja Niemiec straciła siedmioosobowy limit na zawody Pucharu Świata. Trener Werner Schuster postanowił, iż do Włoch zabierze sześciu zawodników. W porównaniu ze składem na austriackie zawody TCS, w kadrze zabraknie Constantina Schmida, który rozpocznie ostatnie przygotowania przed Mistrzostwami Świata Juniorów w Lahti.

Z siedmioosobowego limitu będą mogli skorzystać natomiast Austriacy. Wszystko dzięki udanym występom Markusa Schiffnera w zawodach Pucharu Kontynentalnego, który teraz dostanie szansę występu w dolinie Val di Fiemme. W Predazzo pojawi się także Jan Hoerl, który zebrał pochwały za starty w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni.

- To miłe, że w Bischofshofen ponownie udało nam się zdobyć miejsce na podium, mimo iż zarówno Stefan Kraft jak i Daniel Huber jeszcze nie pokazali pełni swoich możliwości. Jeśli Kraft odda swoje najlepsze skoki, to może nawiązać walkę z dominującym obecnie Ryoyu Kobayashim. Wciąż jest zatem miejsce na poprawę, co tyczy się całego naszego zespołu. Będziemy kontynuować naszą walkę i chcemy podtrzymać wzrostowy trend formy - informuje trener Austrii, Andreas Felder.

Skład Niemiec na PŚ w Predazzo (HS135):

- Stephan Leyhe (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Karl Geiger (5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Markus Eisenbichler (9. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Andreas Wellinger (14. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Richard Freitag (23. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- David Siegel (29. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019).

Skład Austrii na PŚ w Predazzo (HS135):

- Stefan Kraft (8. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Daniel Huber (15. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Manuel Fettner (28. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Michael Hayboeck (31. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Philipp Aschenwald (38. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Jan Hoerl (59. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Markus Schiffner (61. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019).

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 11.01.2019
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 12.01.2019
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.01.2019
16:00 - Kwalifikacje
17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Adam Bucholz, źródło: DSV + OeSV

oglądalność: (6490) komentarze: (42)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karp weteran

  I jak naliczyliście ilu skoczków będzie w kwalifikacjach? 60 powinno być.

 • pazdiale początkujący
  typy


  https://obszernekursy7.blogspot.com/ - Kupon na jutro z kursem ponad 300 dostępny! do tej pory na 6 kuponów aż 5 trafili i wszystkie trafione! skany na blogu! polecam bo sam trafiłem z nimi przedostatni kupon

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  To był poziom niemal identyczny, a Paschke miał wtedy przewagę że zaczynał jako kadrowicz Schustera i spadkowicz z PŚ, z udanymi skokami w Wiśle - wszystkimi niestety z wyjątkiem najważniejszej próby w zawodach. No i to Lillehammer to było tyle dobrego jeśli chodzi o występy Wanka w tym sezonie, bo potem poleciał tak w dół, że teraz trudno go szukać w składzie na kolejne PK, bo objechali go nie tylko wszyscy startujący w krajówce, ale i kolejni juniorzy z kadry C.

  A Baer jakby nie patrzeć to cały czas robi postępy, przechodzi najmocniej obsadzone kwale na TCSie co na tym etapie rozwoju jest już jakimś wynikiem, w PK zaczyna coraz częściej gościć w czołówce, a ostatnio w Klinge to miał swoiste szczęście w nieszczęściu: udało mu się wygrać konkurs, ale z kolei nie zgarnął limitu, bo przewalił II serię w pierwszych zawodach - to jest jego problem, który pojawiał się już kilka razy w lecie. Owszem, nie jest młody, ale też warto zauważyć, że on końcówką zimy 16/17 w ogóle uratował pozostanie w kadrach po wyjściu z wieku juniora i dopiero od lata 2017 zaczął być traktowany jako jeden z podstawowych kontynentalowców.
  No i patrząc z perspektywy czasu, choćby gdzie teraz jest Paschke, Baer, a gdzie Wank - to głównie to miałem na myśli mówiąc o słuszności decyzji.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @Raptor202

  W następnym sezonie Baer będzie w wieku Leyhe i Matury, gdy zdobywali oni pierwsze punkty. Hula w wieku Baera takowe już miał. Pożyjemy, zobaczymy. Ewentualnie może zostać Daito Takahashim i pierwsze punkty zdobyć jako 34-latek :D (ale wiadomo, szczególna sytuacja).

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @Raptor202

  Fettner pewnie dlatego, że to jego ostatni sezon. Wyglądałoby komicznie, ale przecież np. u Słoweńców niedawny dominator też w kadrze się nie mieści.

 • Raptor202 doświadczony
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Leyhe odpalił, Paschke w wieku 25 lat potrafił zdobyć pierwsze punkty, więc może i Baer odpali. O takich przypadkach jak Stefan Hula, Jan Matura czy wspomniany Johansson chyba nie ma co mówić.

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw

  Tak poza tematem: czy Thomas Hofer jest jakoś spokrewniony z Walterem, czy to zbieżność nazwisk? Może któryś z fanatyków wie.

 • Raptor202 doświadczony
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Wellinger pojechał dlatego, że jest Wellingerem - sytuacja podobna do Kota, może wraz z trenerem uznali, że poukładają sobie co trzeba bez konieczności wycofywania zawodnika z PŚ. Poza tym, bądź co bądź, trochę komicznie by wyglądało, gdyby mistrz olimpijski wyleciał z kadry po dwóch słabszych konkursach, na dodatek kosztem nierokującego przeciętniaka, który ledwo do 30 się załapał.

  BTW. Czy ktoś wie, dlaczego Fettner nie jest już sponsorowany przez Mannera?

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @Raptor202

  No ja nie twierdzę, że Wank prezentuje jakiś kosmiczny poziom. W Ruce wiadomo, dziwne rzeczy się dzieją, ale nie wiem, czy Baer WTEDY (podkreślam, wtedy, w momencie wybierania składu) był lepszy. To oczywiście nie ma nic wspólnego z naszą dyskusją, ale powątpiewam, czy Baer osiągnie chociaż to, co Wank (2 podia w PŚ). Oczywiście może być Bardalem/Johanssonem, nie zaprzeczam.

 • dejw profesor
  @dejw @Raptor202

  No tak, ale najczęściej właśnie tak jest, bo taki jest główny cel PK aby przebić się do PŚ, głównie poprzez zrobienie limitu ;)
  Ale zdarzają się też i takie sytuacje, że ten kto wywalczy kwotę ma pewną przewagę nad innymi konkurentami, nawet przy trochę gorszym poziomie, tak jak w przypadku AUTów. Przy czym ten trochę gorszy poziom w tej sytuacji to i tak jest wybór jak między Kotem czy Zniszczołem u nas, ot zwykłe zapełnienie miejsca, żeby nie zostawiać go pustego.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @dejw

  No dobrze, to możemy wrócić do Lillehammer, bo tamte konkursy były sprawiedliwe - tam z kolei Wank był lepszy od Paschke. Tyle, że to było na długo przed TCSem. Co do "potwierdzenia słuszności", no nie wiem. Nie jestem przekonany, czy Baer wtedy na pewno był tak bardzo lepszy. Krytykujesz moje nawiązanie do Ruki, a sam odwołujesz się do bardzo podobnej skoczni pod tym względem, jaką jest Klingenthal. "dał argument do zabrania Wellingera" Schuster się z tego wybronił, ale nie wiemy, jakie wyniki Paschke osiągałby w Austrii.

 • Raptor202 doświadczony
  @dejw @dejw

  Nawet, jeśli tak jest, to uważam to za błąd. Powinien jeździć najlepszy i koniec, inaczej jest to zwyczajne marnowanie miejsca.

 • Raptor202 doświadczony
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Na PK w Kuusamo to i Pohjola zdobył punkty, Stękała był czwarty, a Hoerl ostatni. Wank z kolei był lepszy od Baera o niesamowite 2 miejsca w obu konkursach, w których zdobył łącznie 5 punktów. A oto wyniki Andreasa "pokrzywdzonego" Wanka w kolejnych konkursach CoC:
  - 26. miejsce w pierwszym konkursie w Engelbergu - najlepszy z Niemców (czyli 14. spośród wszystkich) - po pierwszej serii lepszy o 0,7 od Rotha (31. miejsce)
  - 41. miejsce w drugim konkursie w Engelbergu - trzeci (!) najlepszy z Niemców (czyli 16. (!!) spośród wszystkich)
  - 21. miejsce w pierwszym konkursie w Klingenthal - ósmy najlepszy z Niemców (czyli 15. spośród wszystkich)
  - 29. miejsce w drugim konkursie w Klingenthal - dziewiąty najlepszy z Niemców (czyli 16. spośród wszystkich)

  Faktycznie - biedny, pokrzywdzony, wieczny talent z Niemiec. Oby tylko nie zawiesił kariery i nie zaczął działalności fejsbukowej, bo co to będzie.

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Wohlgenannta mogli wystawić, ale to by zmieniło tylko tyle, że może przebrnąłby kwale i nic więcej - zresztą i to mogłoby być ciężkie, patrząc na to jak spisywał się w międzyczasie w Klingenthal. AUTy na krajówkę postawili na najlepsze trójki z PK i Pucharu Austrii i to też można było zrozumieć.
  A Paschke dostał sporą szansę, wystarczyło nie zawalić GaPa i to pewnie on by jechał na austriacką część, a tak dał argument do zabrania Wellingera i Schuster z tego skorzystał. A do PŚ też miałby szansę szybko wrócić, jakby lepiej spisał się na ostatnim PK.

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Na Ruce ogólnie dzieją się czasem rzeczy dziwne, a te oba konkursy PK zrobione na siłę, jednoseryjne i przenoszone na ranek to już w ogóle były przedziwne i niezbyt miarodajne. Wank skacze beznadziejnie od początku sezonu i przegrał krajówkę na turniej sportowo, wzięto do niej najlepszą szóstkę I periodu PK, a jego w niej nie było. A następne konkursy tylko potwierdziły słuszność tej selekcji.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @dejw

  Zabranie Wellingera na austriackie konkursy się wybroniło, ale w Niemczech był gorszy od Paschke. A wzięcie Leitnera do krajówki zamiast Wohlgenannta nie było wtedy w żaden sposób uzasadnione (patrząc po Klingenthal, to mogła mu forma poszybować w dół między Engelbergiem a konkursami austriackimi). Z Schiffnerem no niby rozumiem, limit i te sprawy. Zresztą w Ga-Pa on nawet punkcik miał, więc jakoś się to da zrozumieć.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @HAZARD

  Z takiej, że od Baera na PK w Ruce był lepszy.

 • Wojtasek12 bywalec
  @gosposia @gosposia

  Nie on jest największym winowajcą, Kuttin to największy winowajca, czego się nie chyci nie zrobi z tego czegos dobrego..

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Nominacje odnośnie całej wymienionej czwórki są uzasadnione i spokojnie się bronią.
  A Wanka to nie spodziewałbym się nawet w składzie na PK, jeśli do Bischo wybierają się juniorzy.

 • tjzE doświadczony

  A Constantina Schmida brak.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).