Kamil Stoch: Jedzie się jak na rodeo

 • 2019-01-11 21:24

Kamil Stoch piątkowe kwalifikacje w Predazzo zakończył na piątej pozycji. Trzeci skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z rundy na rundę poprawiał osiągane odległości, ale jak sam przyznaje w rozmowie z serwisem Skijumping.pl, jego dyspozycja wciąż nie jest optymalna.

- Czułem, że ostatni skok dnia był zdecydowanie najlepszy, aczkolwiek to jeszcze nie jest to, co być powinno... Chciałbym zrobić coś jeszcze lepiej, żeby to już ruszyło, ale dalej trzeba cierpliwie czekać. Przyjechałem tutaj z pozytywnym nastawieniem i dobrą energią, ale pierwszy skok treningowy błyskawicznie sprowadził mnie do pionu - mówi mistrz świata z 2013 roku, który we wspomnianej próbie doleciał do 120. metra, która dała mu 14. pozycję.

W następnym skoku treningowy Stoch uzyskał 126,5 metra, natomiast w ostatniej próbie dnia lądował na 129. metrze. - Mam świadomość, że nie jestem jeszcze w optymalnej dyspozycji. Wiem, że stać mnie na dużo lepsze skoki, ale kiedy tak się stanie? Nie wiem.

Jak trzykrotny mistrz olimpijski odbiera kompleks w Predazzo, który nie należy do najbardziej nowoczesnych? - Bardzo lubię tutaj przyjeżdżać. Lubię nie tylko to miejsce, ale i skocznie. Tory najazdowe są tutaj zdecydowanie inne, bo nie są idealnie wycięte w plastiku. W Predazzo są wycięte w lodzie i jedzie się po nich jak na rodeo <śmiech>... Trzeba złapać dobre czucie. Skoczek w wysokiej dyspozycji potrzebuje czasami jednego skoku, aby wszystko zadziałało. Kiedy ktoś boryka się z problemami technicznymi, wówczas jest mu dużo trudniej.

Korespondencja z Predazzo, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (8073) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zwyklykibic bywalec
  @firefly @erytrocyt_ka

  Powiem tak wielkiego jak Stocha czy Małysza może nie będzie,ale na pewno będą blisko tych osiągnięć.
  Nie będą to jakieś wielkie sukcesy. Skoczkiem, który błysnąć za 10 lat powiedzmy to może być Tomasz Pilch, które może dorównać im ;).
  Wiadomo ,ze nie będzie drugiego Stocha, czy Małysza, ale mamy na razie dwóch takich Kubackiego czy Kota.

 • Michelek stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Genialne :-)

 • erytrocyt_ka profesor
  @firefly @zwyklykibic

  Zawsze przychodzi ktoś nowy, no dobrze, ale naprawdę wierzysz w to, że po Kamilu i Adamie znowu będziemy mieć kogoś aż tak wybitnego? Może kiedyś, ale obawiam się, że juz nie za naszych czasów, byłoby cudownie, ale nie wiem czy to nie za dużo jednak szczęścia by było, gdyby ktoś taki znowu się nam trafił.

 • Ad1K weteran

  Ja natomiast odnosząc się do Waszej rozmowy uważam, że spóźnianie skoków to jedno, ale w Wielkiej formie, jakieś spóźnienie nawet 1metrowe przy właściwej sylwetce w locie i szybkości przelotowej może dawać zwycięstwa, patrzmy kiedyś na zwycięstwa Kamila czy nawet Ryoyu, który właśnie potrafił połączyć wysoki styl lotu i szybkość w locie niczym Stefan Kraft, nie wiem jak on to robi, nie widać niczego nadzwyczajnego, może szybkie przejście do lotu, fakt, że narty prowadzi bardzo płasko.

 • zwyklykibic bywalec
  @firefly @zwyklykibic

  znaczy doczekają się Czesie, miało tak być napisane bo im też życzę takiego skoczka ;)

 • zwyklykibic bywalec
  @firefly @kibicsportu

  Ale przecież są inni sportowcy. Po wielkich zawodnikach zawsze ktoś przyjdzie nowy.

  NIe będzie smutno jak zakończy, bo przyjdzie nowe otwarcie ;). Czesi długo czekali na Jakube Jandę ,ale się nie doczekają. My na Kamila możemy długo czekać,ale myslę ,że będzie taki 3 skoczek u nas tylko po jakimś czasie ;)

 • zwyklykibic bywalec

  Ja wam mówie, że Kamil ma lepszy sezon niż poprzedni. Może wygrywanie przyjdzie na mistrzostwa świata w lotach. I na główną imprezę. Jeszcze za trening nikt nie dostał pucharu ;)

 • kibicsportu profesor
  @firefly @LIVERPOOL

  Oczywiście piszesz o sobie ?

 • LIVERPOOL stały bywalec
  @firefly @EmiI

  Jej nie tłumacz, nie ma pojęcia o czym pisze. Od dłuższego czasu obserwuje ją i takich głupot nigdy w życiu nie słyszałem

 • EmiI profesor
  @firefly @kibicsportu

  Spóźnianie skoków najczęściej to nie kwestia wyuczonej techniki, tylko tego jak szybko sygnał z mózgu dociera do mięśni.Widać jego mięśnie wolniej reagują, i gdyby dało się coś z tym zrobić to by to zrobiono.

 • kibicsportu profesor
  @firefly @firefly

  Uważam, że on jest fenomenem w skokach . Skoczek , który spóźnia mocno skoki , a i tak jest w czołówce .
  Tak się zastanawiam dlaczego Kamil nie umie wyczuć wybicia ? Tyle lat skakania i praktycznie każdy skok spóźniony. Inni skoczkowie maja lepszy timing , ale nawet takich wyników i sukcesów jak Kamil nie maja. Oj będzie smutno jak zakończy karierę... Za bardzo się przyzwyczailiśmy do Kamila .

 • Krajsny stały bywalec
  @firefly @firefly

  Jest to rzeczywiście niesamowite. Osobiście, ta postawa Kamila bardzo mi się podoba. Jest cały czas niesamowicie ambitnym zawodnikiem, a bez tego czynnika nie da się osiągać spektakularnych sukcesów w żadnej dziedzinie życia.

  Kiedy jak nie teraz? Predazzo, Zakopane, teraz jest moment na odbudowę i włączenie wyższego biegu.

 • firefly doświadczony

  Niesamowite jest dla mnie to, że zawodnik, który wygrał prawie wszystko, nadal nakłada sam na siebie taką presję i wypowiada się cały czas, jakby wciąż miał coś do udowodnienia. Naprawdę myślałam, że w tym sezonie będzie sobie skakał na luzie, ale jak widać, ambicja mistrza nie śpi i prosi o więcej.

  Z jednej strony to rozumiem - jeśli jeszcze niedawno wszystko szło jak z płatka i miało się turbo formę, a teraz cały czas coś zgrzyta, to frustracja jest poniekąd naturalna. Tylko zwyczajnie przykro mi, że on się tak męczy.

  Kamil, życzę jak najszybszego powrotu do najwyższej formy.

  Swoją drogą, ilu skoczków dałoby się pokroić, żeby będąc w nieoptymalnej formie uzyskiwać takie wyniki, jak on.

 • przemek32143 doświadczony

  Nie oczekujmy od Kamila żeby walczył o kulę czy o tytuły mistrza świata.Na razie liczmy że w jednych zawodach odda dwa skoki na top 3.Jeżeli to mu się uda to dalej powinno pójść łatwiej.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  *Tu piszących

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Gdyby zawodnicy słuchali się tu czytających

  Wywiady wyglądałyby tak:
  (Alternatywna rzeczywistość - gdzieś w odległej galaktyce)
  Redaktor: Internetowi eksperci zauważyli krytyczny spadek formy. Jak się Pan z tym czuje?
  K. Stoch: No jest tragedia. Nic tylko kończyć karierę. Praca na skoczni nic nie daje. Chyba przejdę do pracy na poczcie.
  Redaktor: Pojawiły się głosy jakoby Horngacher zepsuł twoją formę celowo?
  K. Stoch: Tak, bez wątpienia. Horngacher out. Maciusiak mi pomoże. A jak nie, to mamy szerokie grono wybitnych trenerów jak Marcin Bachleda czy Radek Żidek. Adam Celej deklaruje chęć współpracy.
  Redaktor: Jak się pan odniesie do twierdzeń zawartych na forum skijumping.pl odnośnie pańskich wygranych zeszłorocznych które były na "farcie"?
  K. Stoch: Sędziowie wielokrotnie mi pomagali. Niektórzy zawodnicy specjalnie się podstawiali, abym mógł wygrać. Jednym z nich D.A. Tande który celowo nie zamocował odpowiednio wiązań. Najlepsza z tego wszystkiego była akcja z IO w Sochi. Wie pan, że moja forma była na końcówkę TOP50, ale 2 razy mi podwiało, a sędziowie dodali mi 8 pkt za styl?
  Redaktor: Nie jest to żadnym zaskoczeniem. Wiadomo, że nie ma pan talentu.
  K. Stoch: No, dokładnie
  Redaktor: Co pan planuje w razie niepowodzeń w słonecznej... e śnieżnej Italii?
  K. Stoch: Załamać ręce i skoczyć byle jak. Nie mam żadnych amibicji.
  Redaktor: Kibicie krytykują fakt, że nie wygrywa pan regularnie kwalifikacji do konkursów.
  K. Stoch: Próbuję wygrywać serie kwalifikacyjne oraz trenignowe, ale niestety forma mi nie doskwiera. Jednak myślę, że już nic nie ugram w PŚ, nawet wygranej jakiegoś tam nic nie wartego konkursu.
  Redaktor: Ryoyu Kobayashi dalej deklasuje, jest trzecim w klubie założonym przez Hanawalda.
  K. Stoch: Ryoyu śmierdzi.
  Redaktor: Czy wie pan, że ma pan szerokio grono nastoletnich fanek, znane jako "na zawsze z Kamilem i Team Poland

 • koronex1989 doświadczony

  Hmm po raz pierwszy Stoch w wywiadzie daje do zrozumienia, że jest sfrustrowany i ma trochę dość tej sytuacji jeśli chodzi o swoją formę. Mam nadzieję że ta frustracja nie przełoży się na jeszcze gorsze skoki

 • Major_Kuprich profesor
  Kamil Stoch - średnia punktów na konkurs

  Sezon - punkty

  2003/2004 - 0
  2004/2005 - 5.1
  2005/2006 - 2.4
  2006/2007 - 7.3
  2007/2008 - 5.8
  2008/2009 - 6.9
  2009/2010 - 11.3
  2010/2011 - 30.8
  2011/2012 - 41.5
  2012/2013 - 39.7
  2013/2014 - 54.6
  2014/2015 - 45.6
  2015/2016 - 11.4
  2016/2017 - 58.6
  2017/2018 - 65.6
  2018/2019 - 46.7*

  Punktowo obecny sezon jest zbliżony do tego sprzed 4 lat kiedy Kamil doznał kontuzji.
  Lepsze były tylko sezony: 2018/2019, 2016/2017 i 2013/2014.

 • Dama_Karmelowa stały bywalec

  Widać po Kamilu, że chciałby, żeby ta forma była lepsza, a skoki tak perfekcyjne jak sezon temu. Tym bardziej, że naprawdę dużo mu nie brakuje, to musi być trochę frustrujące.
  Kamil, spokojnie, poczekamy razem z Tobą na te najlepsze skoki. Rób swoje.

  @JojuKobayashiFan

  Ciekawa jestem co napiszesz, gdy Kamil serio zakończy karierę. Tak po prostu.

 • W_S weteran
  @JojuKobayashiFan @JojuKobayashiFan

  Ty daj sobie spokój lepiej z pisaniem komentarzy. Żałosne jest pisanie takich bredni.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).