PŚ Pań w Rasnovie: Lundby ponownie zwycięska

 • 2019-01-27 14:11

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań w Rasnovie (HS97) odniosła Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska triumfowała dzięki skokom na odległość 93 m i 96,5 m. Druga była Carina Vogt, a trzecia Juliane Seyfarth.

W pierwszej ocenianej rundzie najlepszą skoczkinią okazała się Juliane Seyfarth. Po skoku na 95 metrów prowadziła z przewagą 2,2 punktu nad Maren Lundby. Kolejne trzy miejsca zajmowały Niemki - Carina Vogt (94 m), Katharina Althaus (92 m) i Ramona Straub (92,5 m). Panie swoje pierwsze oceniane skoki oddawały z pozycji najazdowej nr 24.

Finałowa tura okazała się popisem Lundby. Norweżka skoczyła zdecydowanie najdalej - osiągnęła 96,5 metra, co pozwoliło jej zwyciężyć w dzisiejszej rywalizacji. Za jej plecami sklasyfikowane zostały Niemki - Vogt (94 m, 7,3 pkt za Lundby) i Seyfarth (90 m, 9,8 pkt straty do Lundby). Tuż za "pudłem" uplasowały się Austriaczka, Eva Pinkelnig oraz dotychczasowa liderka Pucharu Świata, Althaus. Druga seria została rozegrana z 25. belki startowej.

Żółtą koszulkę liderki PŚ Pań odzyskała Maren Lundby, która po zmaganiach w Rasnovie na swoim koncie ma 788 punktów. Dzisiejsza triumfatorka posiada aktualnie 41 punktów przewagi nad Kathariną Althaus. Z 5. na 3. pozycję awansowała Juliane Seyfarth, która wyprzedziła w klasyfikacji generalnej Danielę Iraschko-Stolz i Sarę Takanashi.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2114) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Roxor weteran

  No szkoda, ale nie można cały czas wygrywać PŚ, zwłaszcza w takim stylu jak to robiła. Ale to i tak jest fenomen, że w każdym sezonie była na podium PŚ.
  Trzecie miejsce w generalce jest bardzo możliwe na koniec. Fajnie jakby wygrała jeszcze jakieś konkursy w tym sezonie i śrubowała rekord wygranych.

 • Kocurello1 doświadczony

  No i Takanashi kolejny sezon będzie bez KK. Normalnie cuda się dzieją !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).