Dawid Kubacki: Nie przypuszczałem, że finałowy skok da podium w lotach

 • 2019-02-01 19:59

Dawid Kubacki po raz ósmy w karierze wskoczył na podium zawodów rangi Pucharu Świata. Stało się to przy okazji pierwszych tej zimy lotów narciarskich, które miały miejsce w Oberstdorfie. W piątkowym konkursie, rozegranym w zastępstwie za odwołane zmagania w Titisee-Neustadt, nasz rodak uzyskał 221,5 oraz 218 metrów. Lepszy pierwszego dnia lutego był tylko Timi Zajc ze Słowenii.

- Nie przypuszczałem, że finałowy skok da podium w lotach, choć był to dobry skok. Sam zdziwiłem się na koniec konkursu, ale i tak bardzo się cieszę. Praca, którą wykonałem w piątek na skoczni, była solidna i to pozwoliło mi stanąć na podium.

- A pracy było dziś dużo, bo oddaliśmy po pięć skoków. Podczas zgrupowań nie oddajemy tylu jednego dnia, więc prób było wyjątkowo dużo, w dodatku na mamucie. Latało się jednak przyjemnie, bo była super pogoda, a skocznia została świetnie przygotowana. Czy tyle serii daje w kość? Zobaczymy w sobotę. Przeważnie jednak da się odczuć obiekty do lotów w nogach, zwłaszcza wieczorem. Zazwyczaj pomaga sen, po którym wszystko jest w porządku.

Powrót z Azji do Europy wiąże się z problemami na ponowne przestawienie się na tutejszą strefę czasową? - Nie, jeśli się dobrze śpi <śmiech>… A ja przeważnie śpię dobrze. Nie odczułem żadnych problemów po przylocie do Polski. Wiadomo, podróż jest długa i pojawia się zmęczenie, ale sen i kolejny dzień regeneracji wystarczają. Trzeciego dnia można już rypać dalej!

- My tego nie roztrząsamy. Nie ma potrzeby poruszać tego tematu, bo każdy z nas pracuje na swój rachunek, a jednocześnie pracujemy na sukces zespołu. Po każdej lokalizacji Pucharu Świata mamy podsumowanie minionego weekendu i tak wygląda nasza praca. Szukamy tego, co było dobre na danej skoczni. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc i z zimy na zimę. Nic się nie zmienia. Uśmiech na twarzy pojawia się sam, gdy człowiek polata sobie tak fajnie, jak tutaj.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3609) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bodzio7n bywalec

  Gratulacje Dawid

 • Nowyskoczek5 profesor
  Gratulacje Dawid

  Bardziej liczyłem na Piotrka i Kamila a tu proszę . Gratulacje pierwszego w karierze podium w lotach !

 • mateematyk bywalec

  nikt chyba nie myslal ze to akurat Kubacki na skoczni mamuciej bedzie najlepszy z naszych. Ale jak sie ma slaba psyche to sie tak konczy. Stoch jakby nie spoznil to by utrzymal prowadzenie. Kubacki jakoś wytrzymał co tez bylem zdziwiony bo myslalem ze jak Wolny spali druga probe i wyladuje w 2 dzisiatce

 • Roxor doświadczony

  Ależ nasi skoczkowie są nieprzewidywalni. Wydawało się, że Japonii Dawid powalczy o kolejne podia, a tam było średnio. Tym razem myślałem, że podczas lotów też będzie przeciętnie, a Dawid stanął na podium podczas PŚ. No tego to się w ogóle nie spodziewałem, brawo! I nie był to żaden przypadek, bo oba skoki były bardzo dobre, a w locie prezentował się bardzo ładnie.

 • Ziko początkujący
  Kubacki

  Brawo Dawid! Bardzo dobre skoki i zasłużone podium.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).