FC w Rastbuechl: Zwycięstwo Wanka

 • 2019-02-09 20:20

Andreas Wank wygrał sobotni konkurs FIS Cup w Rastbuechl (HS78). Reprezentant gospodarzy zwyciężył po skokach na odległość 75,5 m i 77 m. Drugi był Adrian Sell, a trzeci Julian Wienerroither. W serii finałowej wystąpiło dwóch Polaków.

Andreas Wank prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 75,5 metra. W finale Niemiec wylądował na 77 metrze i pewnie triumfował. Drugi Adrian Sell (70,5 m i 75 m) stracił 17,8 punktu do triumfatora. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Julian Wienerroither (70 m i 74 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Johannes Schubert (70,5 m i 73 m), Sebastian Rombach (71,5 m i 71 m) oraz Fabian Seidl (70,5 m i 72,5 m). W czołowej dwunastce konkursu znaleźli się wyłącznie reprezentanci Niemiec i Austrii.

Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek (68 m i 71,5 m) zajął siedemnastą pozycję. Dwudziesty siódmy był Tomasz Pilch (66,5 m i 69 m).

Już na pierwszej serii udział w sobotnich zawodach zakończyli czterdziesty Adam Niżnik (66 m), czterdziesty pierwszy Mateusz Gruszka (65 m) oraz pięćdziesiąty dziewiąty Bartosz Czyż (62,5 m).

Po raz pierwszy w zawodach w skokach narciarskich rangi FIS wystąpił reprezentant Serbii. Nikola Stevanovic z wynikiem 34 metrów zajął jednak ostatnie, 75. miejsce.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 3. belki. W finale zawodnicy startowali z 4. rozbiegu.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Luca Egloff (458 pkt.) przed Fabianem Seidlem (436 pkt.) i Justinem Nietzelem (377 pkt.). Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek (155 pkt.) zajmuje dwudziestą drugą pozycję.

Drugi konkurs w Rastbuechl odbędzie się w niedzielę o 11:30. Półtorej godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu FIS Cup >>

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4736) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 doświadczony
  A.Wankowi chyba nie chciało się lecieć

  na PK do Ameryki,to skakał u siebie;) Z jak widać dobrym skutkiem,choć ranga zawodów mniejsza,bo to w końcu "III liga" skoków.
  Swoją drogą skocznia też jest b.mała,skoro wystarczyło 70 kilka metrów,żeby wygrać;)

 • KoniKoni bywalec
  @Agent99 @Agent99

  Trochę mętne tłumaczenie. Jedni nie skaczą bo nie maja sponsorów, nikt się nimi nie interesuje, a inni tez nie skaczą bo maja sponsorów i jest spore nimi zainteresowanie, a jeszcze inni nie skaczą bo rosną. A prawda jest po prostu lapidarnie prosta, trenerzy nie sprostali talentom zawodników. Topór i Maciusiak powinni zająć sie zupełnie czymś innym.

 • jma weteran
  @JaroslavSakala @JaroslavSakala

  On w tym roku kończy 16 lat i niedawno dopiero zaczął trenować na K-90 (jego życiówka to 60m). Chyba dlatego wybrał nieco mniejszy obiekt w FIS Cupie na debiut. Ponadto nie mieszka od dziecka w Słowenii. Tym większy szacunek jest dla Kojonkoskiego, że po kilku miesiącach wziął swoich młodych Chińczyków na K-65. Serbowi zajęło to chyba ze 3 lata.

 • jma weteran
  @Oreo @Oreo

  A dzieci były pod opieką prawie czterdziestolatków z Korei :)))

 • Nowyskoczek5 profesor
  Wank

  Gdyby nie wygral to byłby cud .

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polacy w Rastbuechl 1

  Ech... Tutaj w zasadzie nie ma za wiele do komentowania. Nasze głębsze zaplecze po raz kolejny zaliczyło spektakularnego dzwona w dno. Pozostaje tylko żyć nadzieją, że w przyszłym sezonie będzie lepiej bo ten sezon jest już stracony. Jeśli chodzi o dzisiejszy konkurs to na plus standardowo zasłużył tylko Juroszek.

 • Agent99 stały bywalec
  @Agent99 @Adastm

  Wejdź na sportswinter.pl, poszukaj wiadomości pochodzących z końca stycznia. Tam znajdziesz wywiad.

 • Adastm stały bywalec
  @Agent99 @Agent99

  poproszę o link do wywiadu

 • Agent99 stały bywalec

  Szkoda Gruszki, bo na treningach skakał naprawdę dobrze. Co do Czyża to jego formę można usprawiedliwić. Urósł 12 cm, a to bardzo dużo, a co za tym idzie, jego technika wymaga sporo modyfikacji. Więcej szczegółów można dowiedzieć się od Maciusiaka, który na jednej ze stron internetowych związanych ze skokami, udzielił niedawno wywiadu na temat polskiego zaplecza. U Pilcha regres jest spowodowany tym całym zamieszaniem dziennikarskim wokół jego osoby i tym, że ma potężnego sponsora, a to wymaga od niego wyników, a co za tym idzie rośnie presja. Myślę, że Tomek oswoi się z całą sytuacją i będzie niedługo skakać lepiej.

 • Ravv doświadczony
  @Xander1 @Znawcatematu

  Czyż po prostu bardzo urósł i rozwaliła mu się technika. W przyszłym sezonie powinno być dużo lepiej.

  Co do Pilcha, to nie mam pojęcia, co się stało. Ale też wydaje mi się, że za rok gorzej nie będzie.

 • mag2010 początkujący

  @Oreo

  Więcej wiary ! Tomasz jeszcze bedzie wygrywał tego jestem pewna. Jest mlody i ma czas ale potrzebuje spokoju a nie ciągłego wypominania. Kibice wspierają a przynajmniej tak mi sie zawsze wydawalo.

 • Znawcatematu początkujący
  @Xander1 @Xander1

  I tutaj winny nie jest raczej Topór... To są zawodnicy Maciusiaka! Ewidentnie jakiś błąd w treningu

 • Prymka początkujący
  Serb

  34 metry to ciężko skoczyć.Musiał na sankach po rozbiegu jechać albo na jabłuszku

 • Oreo doświadczony

  Wank poszedł i wygrał sobie konkurs z dziećmi na skoczni dla dzieci. Tak trzeba żyć

 • Xander1 weteran

  Pilch własnie osiąga dno. Aż żal to komentować. Sezon stracony. O Czyżu to już w ogóle nie chce sie dyskutować, bo chłopak rozpadł się jak domek z kart.

 • JaroslavSakala doświadczony

  Wank totalnie zdeklasował, zresztą nie ma się co dziwić.

  Serb - chyba wszyscy wiedzieliśmy jak to się skończy. Obawiam się, że nic z niego nie będzie, ale jeszcze ma czas. Mimo wszystko trzymam za niego kciuki.

 • unnameduser stały bywalec
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Bardziej cieszyłyby punkty młodych Koreańczyków, ale niestety oni prezentują się bardzo słabo w porównaniu do starszych rodaków.

 • Bernat__Sola profesor

  Choi Seou w 2. serii, świetna informacja, forma jeszcze nie jest na dnie.

 • Nitsurc początkujący

  34 metry Serb skoczył

 • Agent99 stały bywalec

  Ile Serb skoczył?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).