Aigner poza kadrą Austrii na Seefeld

 • 2019-02-11 18:14

Clemens Aigner nie wystąpi w mistrzostwach świata we własnym kraju. Reprezentant Austrii podzielił się tą informacją ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Nie dla mnie mistrzostwa świata. Czuję się dziś zmęczony... I to nie tylko z powodu powrotu do domu o czwartej nad ranem. Ostatniej nocy zapadła decyzja, iż opuszczam kadrę na Puchar Świata i wrócę do niej już po mistrzostwach świata. Nie wykorzystałem swoich szans - napisał w wyraźnie smutnym tonie Austriak.

- Nawet dwie próby na 209 metr w moje urodziny przed tygodniem na lotach (mój najlepszy wynik w sezonie) okazały się niewystarczające - dodaje Aigner.

- Teraz powracam do Pucharu Kontynentalnego. Wystartuję w Oberstdorfie, Brotterode i później w Norwegii [w Renie - przyp. red.]. Plan jest następujący: jeśli odniosę tam zwycięstwa, to wrócę do Pucharu Świata na Raw Air. Chcę być w szczytowej formie podczas lotów w Vikersund - kończy zawodnik.

W Willingen Clemensa Aignera zastąpi, powracający po nieobecności w Lahti, Daniel Huber. Po zawodach w Niemczech ogłoszony zostanie skład Austrii na Mistrzostwa Świata w Seefeld i Innsbrucku. Dzięki dwóm złotym medalom Stefana Krafta wywalczonym w Lahti, trener Andreas Felder będzie mógł jako jedyny wystawić aż pięciu zawodników do kwalifikacji do obu konkursów indywidualnych.

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5554) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Aigner i tak dostał drugie życie po demolce jaką robił w PK. I poza jednym udanym dniem na lotach nie przełożył tego w żaden sposób na PŚ, a skoro Gregor nie odstawał, to wybór między tą dwójką był oczywisty.

 • Agent99 stały bywalec

  Trudny moment przeżywa Aigner. Brak powołania na mistrzostwa, w szczególności, że te odbywają się w jego ojczyźnie na pewno nie jest czymś łatwym do zaakceptowania, nie wspominając o wyrzuceniu z głowy tej wiadomości. Powodzenia Clemens w PK i w marcu na PŚ, o ile dostanie powołanie.

 • mammix bywalec
  @alo @Nowyskoczek5

  A co tam u Twojego kuzyna? Ten sezon chyba niezbyt szczególny... Życzę mu powodzenia!

 • Nowyskoczek5 profesor
  @alo @Alo

  Też tak myślę

 • alo weteran

  Wiadomo bylo ze Aigner raczej w kadrze na MŚ sie nie znajdzie. Według mnie Austriacy wezma: Krafta,Hubera,Fettnera,Hayboecka i Aschenwalda

 • tjzE doświadczony

  To akurat było do przewidzenia

 • Toyminator weteran
  @Ravv @Ravv

  Też mnie to podczas MŚ wkurza. ZA KAŻDYM RAZEM tak jest. Nie rozumiem tego.

 • cavalierjan19 profesor

  Rok temu do Korei raczej by pojechał, ale że też Austriacy weszli na bardzo wysoki poziom, to nie dziwi fakt, iż całkiem nieźle dysponowany Aigner nie zjawi się u siebie w Seefeld.

 • Ravv doświadczony

  Swoją drogą, to kto wymyślił te godziny? Innsbruck akurat był oczywisty, bo wiadomo, że tam nie ma oświetlenia, ale czy naprawdę w Seefeld nie można skakać jakieś dwie godziny później? 16 w dzień powszedni to jest bardzo zła pora.

  I czemu indywidualny jest w piątek, skoro jest jeszcze wolna niedziela? Przecież to kompletnie bez sensu.

 • skokowy123 profesor
  Francuzi

  Learoyd jedynakiem na MŚ

 • Karp weteran

  Z taka formą na pocz?tku sezonu byłby murowanym faworytem do kadry.

  Ale teraz się pozmieniało. Wszyscy poszli do góry a on stanął w miejscu. Odstawienie go od PŚ i MŚ to żadna nowość. Teraz pewnie powygrywa kilka konkursow w PK

 • King weteran

  Akurat tym nie jestem zaskoczony. Pozostali Austriacy pokazali się z lepszej strony w tym sezonie od Aignera za wyjątkiem Gregora jednak on ma jakąś tam szansę na lepsze skoki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).