Stoch i Kubacki po pierwszym dniu Raw Air 2019

 • 2019-03-09 00:25

Polscy bohaterzy zakończonych w niedzielę mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, rozpoczęli rywalizację w turnieju Raw Air. Dziesięciodniowe zmagania w Norwegii zainaugurowano prologiem na Holmenkollbakken w Oslo, gdzie Stoch zajął drugie miejsce, a Kubacki wylądował na 19. pozycji. Jak medaliści z Seefeld skomentowali piątkowe próby w Skandynawii?

Kamil Stoch (2. miejsce w prologu; 130 metrów):

- Nie dali mi wazonu za drugie miejsce <śmiech>... Poza tym, to był udany dzień, podczas którego czułem się bardzo dobrze! Na skocznię przyjechałem z taką dobrą energią, a skok sprawiały mi dużo frajdy. Warunki miały być złe, miało wiać, a było super.

Piątkowe warunki można nazwać sprawiedliwymi? - A kiedy ostatnio takie były <śmiech>? Tak to już jest w tym sporcie, a na Holmenkollen już w ogóle... Ja cieszę się z tego, że udało mi się oddać wszystkie skoki na wysokim poziomie. Za mną solidny dzień. Nie przejmuję się przelicznikami za wiatr.

Dawid Kubacki (19. miejsce w prologu; 121,5 metra):

- Piątkowe skoki były niezłe, ale trochę im jeszcze brakowało. W kwalifikacjach pojawił się podmuch wiatru, który ściągnął mi narty zaraz za progiem. Lot zaczął się dopiero po ich opanowaniu, przez co zabrakło mi odległości. W sobotę jednak nowy dzień i ciąg dalszy zabawy na skoczni.

Czy przed wylotem do Norwegii udało się uwierzyć w ostatnie wydarzenia w Seefeld? - Po powrocie z Austrii miałem kilka luźniejszych dni w domu, więc w spokoju mogłem pozwolić dotrzeć wszystkim myślom dotrzeć pod kopułę <śmiech>...

- Jak nad tym zapanować? Trzeba napiąć nogi i starać się przez to przelecieć możliwie prosto. Czasami zdarzają się jednak wiry, które są spowodowane stałymi osłonami zeskoku. My, jako zawodnicy, możemy oddać tylko dobry skok i liczyć na to, że za progiem będzie spokojnie.

- Raw Air to inna sytuacja niż przebywanie w jednym hotelu przez całe mistrzostwa świata, ale przerabialiśmy ją dwukrotnie, więc mamy doświadczenie, które pozwoli nam przebrnąć przez to bez większych problemów.

Korespondencja z Oslo, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5398) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Angelodan bywalec
  @mat1988 @mat1988

  https://www.facebook.com/RAWAIRTournament/videos/2331441890433769

  Tu jest cała konferencja jakby kogoś interesowało.

 • Oreo profesor

  Maren Lundby i Stoch?
  I ship it like FedEx now.

 • mat1988 początkujący
  Foto

  Są gdzieś zdjęcia z konferencji?

 • bigoszmakiem stały bywalec

  Kubacki mocno odmieniony po odnowie biologicznej:).

  PS. Nawet w miarę ładna ta Skandynawka.

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  @tjzE @tjzE

  Hahaha

 • dekomoreno początkujący
  KUPONY KURSY PONAD 500

  https://bgsportsbet.blogspot.com/ - Kupon z kursem 300 na dziś mają dostępny! polecam bo sam z nimi trafiłem kurs 500! skany kuponów mają na blogu. Są uczciwi i można zarobić na kuponach!

 • tjzE profesor

  To zdjęcie to jak z dobrego programu :P

 • zloty_medalista weteran

  Zdjęcie idealnie dobraliście.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).