Poważna kontuzja Straub

 • 2019-03-12 13:08

Upadek Ramony Straub w niedzielnym konkursie indywidualnym kobiet w Oslo okazał się poważniejszych w skutkach niż pierwotnie przewidywano. 25-letnia Niemka z Titisee-Neustadt zerwała więzadła krzyżowe w kolanie, a jej rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności ma potrwać nawet dziewięć miesięcy.

Ramona StraubRamona Straub

Bieżący sezon dla olimpijki z Pjongczangu był najlepszym w karierze. Straub w 16 występach w zawodach rangi Pucharu Świata zgromadziła 449 punktów, a podczas Lillehammer Triple po raz pierwszy w karierze wskoczyła na podium, plasując się na drugiej pozycji na dużej skoczni. Przedstawicielka klubu SC Langenordnach na mistrzostwach świata w Seefeld zajęła 18. miejsce w rywalizacji indywidualnej, a w zmaganiach drużynowych zdobyła złoto, zostając najlepszą skoczkinią całego konkursu.

Niemka dobrą formę z Tyrolu przeniosła na początek historycznej edycji Raw Air pań, którą siódmą pozycją w sobotnim prologu na Holmenkollbakken. Jeszcze lepiej było w pierwszej serii niedzielnych zawodów, którą Straub zakończyła na drugiej pozycji. W finale Niemka uzyskała 118,5 metra, co prawdopodobnie dałoby jej drugie podium w karierze. Niestety, próba zakończyła się upadkiem, a sportsmenka zeskok legendarnego obiektu w stolicy Norwegii opuszczała w asyście służb medycznych.

Jak informuje serwis swr.de, poniedziałkowe badania rezonansem magnetycznym wykazały zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie, co rzecz jasna oznacza koniec sezonu dla podopiecznej trenera Andreasa Bauera. Dla Straub jest to już druga tego typu kontuzja w karierze. Pierwszej nabawiła się w 2014 roku, przy okazji Pucharu Kontynentalnego pań w Lahti. Wówczas ucierpiało lewe kolano. Zdaniem lekarzy reprezentacji Niemiec, leczenie potrwa około dziewięciu miesięcy.

Dominik Formela, źródło: swr.de

oglądalność: (5001) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • OczyAignera stały bywalec

  Gdyby Włodzimierz Szaranowicz komentował skoki kobiet, to zapewne po tym skoku usłyszelibyśmy taki komentarz: ''To jest złamana noga''.

 • Lizakowaty bywalec

  To było pewne, narta jej odjechała mimo tego, że niezakantowała. Najpierw kolano puściło, potem się wywróciła.

 • awsedr początkujący
  Skoki kobiet

  Trzeba się powoli przerzucać się na skoki kobiet, bo patrząc na wiek naszych reprezentantów i reprezentantek to może się okazać że za kilka lat będziemy mieli lepsze skoczkinie niż skoczków.

 • Cineq stały bywalec

  Fajnie że ostatnio na portalu pojawia się więcej informacji o skokach kobiet, a nie tylko wyniki konkursów.

 • Kolos profesor

  Na pewno smutna sprawa, jeszcae ten sezon się nie skończył, a Ramona wie że nastepny ma już z glowy....

 • JaroslavSakala doświadczony

  Nie wyglądało to na początku tak poważnie...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).