Łukasz Kruczek trenerem polskich skoczkiń?

 • 2019-03-14 16:41

Włoska misja Łukasza Kruczka dobiega końca. Jak podaje Tomasz Kalemba z serwisu sport.onet.pl, 43-letni trener ma otrzymać nową rolę w Polskim Związku Narciarskim. Były szkoleniowiec Kamila Stocha i spółki już od wiosny ma zająć się szkoleniem polskich skoczkiń narciarskich.

Marcin Bachleda i Sławomir HankusMarcin Bachleda i Sławomir Hankus
Kinga RajdaKinga Rajda

- Rozważamy zatrudnienie Łukasza Kruczka jako trenera główny kadry kobiet w skokach narciarskich. Nie możemy jeszcze poinformować o ostatecznym rozwiązaniu, bo takie nastąpi na kwietniowym Zarządzie PZN - mówi sekretarz generalny PZN w rozmowie ze sport.onet.pl, Jan Winkiel.

W kończącym się sezonie szkoleniem Biało-Czerwonych zajmował się trener Marcin Bachleda, pod okiem którego nasze rodaczki osiągnęły najlepsze wyniki w historii. Kamila Karpiel na mistrzostwach świata w Seefeld wywalczyła 23. miejsce, a awans do zawodów uzyskała też Kinga Rajda. Polska drużyna mieszana, ze wspomnianą dwójką w składzie, zajęła 6. miejsce w mikście zamykającym tyrolską imprezę. W Pucharze Świata Karpiel zdobyła dziewięć punktów, a Rajda osiem. Najbardziej udane występy zaliczyły w Ljubnie, gdzie finiszowały na pozycjach 25-26. Bachledzie asystowali Sławomir Hankus i Wojciech Tajner.

- Wyniki są najlepsze w historii, ale nadal nie spełniają naszych oczekiwań. Fajnie, że jest krok do przodu, jednak liczyliśmy na większy postęp. Szczególnie na moją osobę jest dość duży nacisk, że coś trzeba z tym zrobić. Zarówno ze strony regionalnych związków narciarskich, jak i trenera Horngachera. Stefan cały czas mówi mi, że musimy ruszyć tę kwestię, bo bez dziewczyn wypada jedna szansa medalowa. Musimy pociągnąć ten temat, ale jest już nowy plan, który zostanie wprowadzony w życie wiosną. Dla wszystkich będzie to niespodzianka - mówił naszemu serwisowi w Austrii dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN, Adam Małysz.

Jak czytamy na sport.onet.pl, nowa kadra ma składać się z sześciu zawodniczek. Tej zimy oprócz Karpiel i Rajdy należały do niej Anna Twardosz oraz Joanna Kil.

Dominik Formela, źródło: sport.onet.pl

oglądalność: (8472) komentarze: (108)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Sikorocco początkujący
  Dziewczyny!!!

  Kadra A Rajda, Karpiel, Szwab, Pałasz, Twardosz, Kil
  Kadra B Reszta skaczących dziewczyn

  I Tu można rozdzielić na dwóch trenerów. Tylko że Kadra A i kibice wolą Bachlede.
  Kruczek nie zadowoli się Kadrą B. 2 trenerów na kadrze A i tak jedne pojadą na PŚ a inne w tym czasie na PK albo FC.

 • Piotr S. stały bywalec

  Niestety, wyniki Włochów nie przemawiają na korzyść Łukasza Kruczka.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Hammerite

  Nie bredź.
  Kompromituje się każdy zwolennik posadzenia Kruczka na trenerskim stolcu.
  Ostatnie trzy lata dobitnie pokazały co potrafi Kruczek jako trener.
  Jeśli ktos był na tyle ślepy i głuchy (jak widzisz staram się ujmować to nad wyraz łagodnie), że nie potrafił tego dojrzeć wcześniej.
  Kończ Waść, wstydu oszczędź. Sobie.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Hammerite

  Nie odpowiedziałeś na pytanie

 • Hammerite stały bywalec
  @gosposia @Hammerite

  Ad personam*. Ech, to pisanie na telefonie...

 • Hammerite stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Teraz mamy ad persona. Super. Tego typu wypowiedziami kompromitujesz siebie i innych przeciwników Kruczka, podobnie jak na przykład użytkownik poniżej.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Hammerite

  jesteś z rodziny czy z PZN?

 • skortom76 stały bywalec

  Już dawno temu pisałem, że Apollo szykuje tę fuchę dla Kruczka, bo było wiadomo, że żadna kadra nie zainteresuje się tym trenerskim beztalenciem. Szkoda dziewczyn.

 • Agent99 stały bywalec

  "Fajnie, że jest krok do przodu, jednak liczyliśmy na większy postęp"- przepraszam bardzo, ale co PZN myślał, że Polki zaczną nagle skakać jak przykładowo Lundby, Takanashi, lub jak któraś z Niemek. Nasze skoczkinie i tak zrobiły duży progres, bo nie oszukujmy się, ale nikt z piszących na tym portalu przed sezonem nie spodziewał się, że Polki wykonają jakikolwiek krok do przodu. Marcin nadal powinien być trenerem polskiej kadry żeńskiej, kładzie nacisk na dobrą atmosferę co niejednokrotnie powtarzał w wywiadach. Oby PZN zmienił stanowisko w tej sprawie, bo jak nie to prawdopodobnie obudzi się z ręką w nocniku.

 • Hammerite stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Najjaskrawszy przykład hejtingu, jaki widziałem na tej stronie.

  Dwie wiadomości, w których roi się od epitetów, a treści nie ma żadnej.

 • GOTS stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Dlaczego zakładasz, że Tajner chciałby Kruczka na stanowisku trenera kadry męskiej? Masz może jakieś dowody na to?

 • gosposia weteran
  jest jeden zasadniczy walor takiej ewentualnej decyzji

  Kruczek na pewno nie będzie trenerem kadry męskiej.
  Zresztą. Raz, że nikt, oprócz Tajnera może, by go tam nie chciał.
  Dwa, że sam na pewno nie chce, bo wie, że, jakby co, to tym razem nikt nie będzie udawał, że król nie jest nagi.
  Tylko co to za pocieszenie dla tych biednych dziewcząt?

 • gosposia weteran
  żeby się nie okazało...

  ...że za rok będziemy płakać po Bachledzie.
  Dziś wydaje się to dość abstrakcyjne, ale Kruczek jest jak przysłowiowy Polak z czasów Gierka.
  Potrafi.
  Chciałoby się posłuchać opinii o nim reprezentantów Włoch. Ale nie dzisiaj czy w Planicy. Tak w przyszłym roku. Jeśli jeszcze któryś z nich będzie chciał skakać na nartach.

 • Fan__skokow bywalec
  @Uchel @Uchel

  Tak należy się Małyszowi dobra posada w skokach za to co zrobił.

 • GOTS stały bywalec
  @Uchel @Uchel

  Co Ty bredzisz? Byłeś chociaż raz na zawodach rangi PŚ? Albo chociaż LGP? Ja kilkanaście razy byłem, i widziałem ile osób krązyło wokół i na skoczni w zielonych kurtkach DSV, albo pomarańczowych OSV. Właśnie wszystkie bogatsze ekipy, a do takiej zalicza się i nasza mają ogromne sztaby bo na tym polega nowoczesny sport i zarządzanie. Jeden człowiek nie da rady tego wszystkiego ogarnąć, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile rzeczy trzeba załatwić, żeby taki weekend PŚ zorganizować i zadbać o wszystko.

 • Uchel bywalec
  PZN

  Polski Związek Narciarski powoli staje się republiką kolesi i "byłych" w pejoratywnym znaczeniu tego słowa. Małysz,Kruczek, Bachleda, Kowalczyk, Miętus. A niedługo Biegun, Murańka i inni. Nie odbieram tym ludziom zasług. Małysz to dla mnie ikona skoków bodaj największa w tym wieku. Podobnie Pani Justyna. Ale czy koniecznie należy tworzyć stanowiska typu dyrektor do spraw skoków narciarskich skoro nawet w bogatszych ekipach wszystkimi sprawami zajmują się trenerzy. Czy rzeczywiście posiadają kwalifikacje do prowadzenia naszych kadr narodowych ? Czy potrafią doprowadzić młode talenty do klasy światowej ? Czas na "lepszą zmianę". Bo wszak lepsze jest wrogiem dobrego.

 • margorzata_a początkujący
  Kruczek

  A swoją drogą ciekawe czy dla Kruczka trenującego kadrę A mężczyzn co nie ukrywajmy jest zdecydowanie bardziej prestiżowe niż trenowanie kadry kobiet nie jest to takie ratowanie się przed całkowitą porażką. We Włoszech mu trochę nie wyszło, propozycji z innych krajów nie widać a coś trzeba robić. Ciekawe czy ta sytuacja nie przełoży się jego traktowanie tutaj , że raczej nie będzie się cieszył zbytnim autorytetem. Dla dziewczyn może tak ale ogólnie prowadzenie kadry, załatwianie różnych kwestii z PZN może być trudne.

 • blundi początkujący
  2 kadry

  Rozwiązaniem problemu nadmiaru trenerów byłoby utworzenie kadry A i B. Najlepsze dziewczyny jeździłyby z pucharem świata a juniorki nieco bardziej lokalnie.
  Akurat u kobiet sądzę, że częste zmiany trenera nie zaszkodzą. W innych kadrach 16-17 latki potrafią wskoczyć z marszu do czołówki. Po części dlatego że ciągle poziom kobiecych skoków nie jest za wysoki. Może inny trener znajdzie sposób na szybszy postęp u naszych zawodniczek.

 • PGr doświadczony
  Kolejny kroczek do przodu...

  Ostatnio trener, który latami nic nie poprawiał w skokach kobiet, został asystentem i mamy kroczek.
  To teraz zróbmy to samo, aktualny trener na asystenta i będzie kolejny kroczek.
  Byłem krytykiem Bachledy, a jednak nie miałem racji, teraz wolał bym żeby został w ekipie jeśli jego praca przynosi efekty i ma powstać szersze grupa szkoleniowa.
  Jak Kruczek odchodził, mówiłem że on jeszcze nam się przyda... co prawda myślałem że wróci zastąpić Tajnera.
  Z czynnych trenerów jest obecnie jednym z najbardziej utytułowanych i na papierku to świetny wybór. Jeśli dostanie możliwość pracy ( w Włoszech nie miał), będzie zainteresowanie i pójdą za tym pieniądze, to rozwój skoków kobiet jest nieunikniony.

  Do rządzenia w związku, przydał by nam się ktoś o charakterze Horngachera , niemało że był trenerem kurującym swoim "działem", to jeszcze stanowczym, wymuszającym na przełożonym restrukturyzacje w innych "działach" DREKTOREM ( Małysz tylko z nazwy...). Ech, nie tylko jako trenera kadry "A" go szkoda.

 • kryska stały bywalec
  @Pavel @Znawcatematu

  O czym ty mówisz? Przecież Małysz na MŚJ w Lahti powiedział, że Bachleda wylatuje. Pewnie zastąpienie go Kruczkiem było od stycznia planowane.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).