Dawid Kubacki przed lotami: Siłowo czuję się w porządku

 • 2019-03-15 13:23

Dawid Kubacki w Trondheim, podobnie jak w Seefeld, dokonał sporego progresu względem pierwszej serii. Pomimo 28. pozycji zajmowanej na półmetku, mistrz świata ze skoczni normalnej zdołał awansować o 10 miejsc. Przed oddaniem drugiego skoku, Kubacki zmierzył się z wyzwaniem dotarcia na czas na belkę startową.

- Sporo biegałem za młodu, bo w latach szkolnych startowałem w kombinacji norweskiej, więc biegi były na porządku dziennym. Zdarzały się i zawody. W Trondheim też wystawiłem się na próbę biegową, żeby zdążyć na górę skoczni na drugą serię… Na szczęście w odpowiednim czasie pokonałem schody na rozbieg. Muszę przyznać, że przystąpiłem do niej konkretnie rozgrzany. Pot lał się zewsząd… - relacjonował 29-latek.

Trudno o zachowanie spokoju po nieudanym początku zawodów? - Człowiek stara się ułożyć wszystko tak, żeby kolejny skok był lepszy. W takiej sytuacji nie ma jednak dużo czasu na układanie myśli.

Polakom zaczyna brakować paliwa w końcówce sezonu? - Siłowo czuję się w porządku, bo zdążyłem na drugą serię. Gdyby było inaczej, zatrzymałbym się w połowie podejścia <śmiech>… Wiadomo, że takie dni dają się we znaki nogom, ale nazajutrz są one w dobrej dyspozycji. Tutaj nie szukałbym problemu. W pierwszym skoku popełniłem duży błąd na progu, bo była to próba mocno spóźniona. Sam odciąłem sobie możliwość dłuższego lotu. Tym razem nie wyszło.

Korespondencja z Trondheim, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1054) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  dawaj, Dawid!

  Strasznie ciekawe jak sobie poradzi przy tym profilu skoczni.
  Żeby tylko za wysoko nie wychodził z progu.
  Byłaby heca jakby na mamucie pokrzyżował szyki tym, z którymi teoretycznie nie ma tutaj szans

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).