Jakub Wolny po prologu w Vikersund: Nie obyło się bez problemów

 • 2019-03-16 00:59

Jakub Wolny do przedostatniego weekendu sezonu 2018/19 podszedł z jasnym celem. Jest nim nowy rekord życiowy, który aktualnie wynosi 223 metry. Zawodnik będący objawieniem Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie, na bazie którego powstała lista startowa do zmagań w Vikersund, opowiedział nam m.in. o problemach w trakcie prologu i opisał nowy profil norweskiego obiektu.

Czy podobnie jak w Oberstdorfie, celem jest nowa życiówka? - Tak, tutaj też! Spośród wszystkich skoków nieudany był tylko drugi treningowy. Pierwszy, jak i ten z prologu, wydawał się w porządku. Było bardzo fajne odbicie, ale potem z niewiadomego mi powodu "nie przyszły narty". Wytraciłem prędkość i straciłem wysokość. Do przyjazdu na skocznię czułem się bardzo przymulony po podróży z Trondheim do Drammen, ale po dotarciu do Vikersund pojawiły się dodatkowe pokłady energii. Czuję zmęczenie liczbą skoków oddanych podczas turnieju Raw Air, natomiast pozytywne nastawienie pozwala mi sobie z tym poradzić.

- Niestety, nie obyło się bez przygód na górze. Urwał mi się plastik, którym zaczepia się rzep na bucie, a bez tego na mamucie ani rusz. Na szczęście przedskoczek miał zapasową część i mnie poratował. To jednak zawsze dodatkowy stres, bo wszystko działo się tuż przed kontrolą sprzętu - mówił 23-latek, który w kwalifikacjach zamknął drugą dziesiątkę lotem na odległość 202,5 metra.

Czy skocznia do lotów narciarskich w Vikersund straciła charakter po przebudowie? - Być może w piątek wynikało to z ustawienia belki? Jury podeszło do pierwszych serii zachowawczo, ponieważ wiało pod narty. Nie pozwolono na dłuższe loty. Czy ta skocznia jest "bestią"? Nie powiedziałbym. Mamut w Vikersund jest jednym z łagodniejszych. "Bestią" nazwałbym Letalnicę w Planicy. Wynika to między innymi z paraboli lotu i widoku z góry.

Korespondencja z Vikersund, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3250) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).