Hornschuh pozostaje trenerem Szwajcarów, nieznana przyszłość Ammanna

 • 2019-04-04 13:30

Ronny Hornschuh pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji Szwajcarii. Szkoleniowiec w ostatnich dniach prowadził rozmowy z Niemieckim Związkiem Narciarskim w sprawie posady asystenta Stefana Horngachera, ale postanowił kontynuować pracę u swojego obecnego zespołu. Wciąż nieznana jest jednak decyzja Simona Ammanna w sprawie jego dalszej kariery sportowej.

Simon AmmannSimon Ammann

Jak informuje Szwajcarski Związek Narciarski, Ronny Hornschuh pozostanie trenerem głównej reprezentacji kraju. Tym samym Niemiec nie powróci do DSV, gdzie pracował do 2015 roku. 44-letni szkoleniowiec miał oferowaną posadę asystenta Stefana Horngachera, który w środę został oficjalnie ogłoszony nowym trenerem zespołu naszych zachodnich sąsiadów. Ponadto Hornschuh wymieniany był w gronie potencjalnych kandydatów na nowego szkoleniowca reprezentacji Polski.

Tym samym Ronny Hornschuh będzie kontynuował pracę ze Szwajcarami. To pod jego wodzą w niedawno zakończonym sezonie po brązowy medal mistrzostw świata na dużej skoczni sięgnął Killian Peier. Był to jednocześnie pierwszy krążek na imprezie mistrzowskiej dla skoczków z tego kraju od ośmiu lat, kiedy to brąz na dużej skoczni w Oslo wywalczył Simon Ammann.

Wciąż nieznana jest przyszłość wspomnianego czterokrotnego mistrza olimpijskiego. Jak informuje Berni Shoedler, niespełna 38-letni zawodnik wciąż nie podjął decyzji, czy będzie kontynuował swoją karierę. Były szkoleniowiec Ammanna liczy, iż mistrz świata z Sapporo podejmie decyzję przed 24 kwietnia, kiedy to Szwajcarzy mają przeprowadzić testy kondycyjne przed nowym sezonem.

Adam Bucholz, źródło: Swiss-Ski / Skispringen.com

oglądalność: (5171) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @RyoyuKobayashiFAN

  Horn (2).jpg

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  byłyby jaja

  Gdyby rzeczywiście Ronny zastąpił Horngachera , to było by bez zmian- dalej byśmy tu mówili o*Hornie* 😃

 • Messo21 początkujący
  MŚ w lotach 2020

  Wydaje mi się, że przyszłoroczne MŚ w lotach w Planicy będą wystarczającą motywacją dla Simona. Ostatnie wyniki pokazały, że mimo upływu lat nie zapomniał jak latać. Jeśli wystrzeli z formą to przy odrobinie szczęścia do warunków i poprawnym lądowaniu jest w stanie zawalczyć o czołowe lokaty, a kto wie... może nawet i podium :)

 • mariafuria początkujący
  @sheef

  Kurcze, aż 5 skoczków nie znam. Muszę wygooglować ;) Dzięki :)

 • Kolos profesor

  Cóż gdyby Amman umiał dobrze lądować z telemarkiem to jego wyniki z kilku ostatnich lat wyglądałyby dużo lepiej.

  A tak to już wiele nie zwojuje, choć końcem sezonu faktycznie złapał pewną zwyżkę formy. Amman sam musi sobie odpowiedzieć czy chce mu się dalej skakać. Ostatnio na wypalonego nie wyglądał

 • sheef weteran
  Szwajcarzy z podium Pucharu Świata

  Poniżej zestawienie szwajcarskich skoczków, którzy w całej swojej karierze stanęli na podium Pucharu Świata (w przypadku remisu o końcowej kolejności decyduje liczba wygranych w karierze):

  1. Simon Ammann - 80 razy (23 wygrane),
  2. Andreas Kuettel - 15 razy (5 wygranych),
  3. Stefan Zuend - 12 razy (4 wygrane),
  4. Hansjoerg Sumi - 5 razy (1 wygrana),
  5. Bruno Reuteler - 2 razy,
  6. Robert Moesching - 1 raz,
  Gerard Balanche - 1 raz,
  Silvain Freiholz - 1 raz.

  RAZEM: 117 razy (33 wygrane)

 • King weteran
  @Bartek002

  Już lepiej porównać sezon 2014/15 w wykonaniu Ammanna do sezonu 2010/11 Adama. Obaj mieli wtedy po 33 lata. Ammann wtedy radził sobie całkiem dobrze, ale potem podczas TCS nastąpił ten fatalny upadek. Adam pewnie byłby w stanie skakać na dobrym poziomie nawet na IO w Soczi jakby nie kończył kariery, no ale wolał zakończyć będąc w formie, która pozwalała jeszcze stawać na podiach czy odnosić zwycięstwa. Bo jednak z roku na rok podia byłyby coraz trudniejsze do osiągnięcia.

 • dasdda bywalec
  @Bartek002

  Że co? Małysz był 3 w generalce do tego medal MŚ i wygrany konkurs w Zakopanem, także gdzie Ammann do tego..

 • Pito1994 początkujący
  @Bartek002

  Z zachowaniem proporcji, bo Malysz w ostatnim sezonie był jednak w ścisłej czołówce, medal na MŚ i zwyciestwo w Zakopanem dla przykładu. Amman skakał w tym sezonie całkiem dobrze, ale jednak to było za mało żeby powalczyć z najlepszymi.

 • mariafuria początkujący
  Dominik Peter

  wydaje mi się, że ma potencjał i to zobaczymy w nowym sezonie. Cała Szwajcaria może zrobić progres i być 6 może 5 siłą w skokach. Troche, żałuję, że Ronny Hornschuh nie objął Polski.

 • Bartek002 weteran

  Mi się wydaje że Ammann zakończy karierę ze względu na wiek nie tylko ale na formę. Niby dobra, ale czegoś brakuje- taki Małysz 2011.

 • Stefann stały bywalec

  Simon pod koniec sezonu przebudził się. Szczególnie wybornie latało mu się na mamutach. Może ta zwyżka formy przekona go do kontynuowania kariery. Nie da się przecież ukryć, że Simona każdy lubi i szanuje :') Nadal nie zapomniał jak się skacze i przyjemnie się go ogląda w locie. Klasowy zawodnik bez dwóch zdań.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).