Rusza przebudowa zakopiańskich skoczni

 • 2019-05-06 16:31

Już w tym tygodniu powinny ruszyć prace związane z modernizacją kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem. Jako pierwszy ukończony ma zostać najmniejszy z pięciu nowoczesnych obiektów, które powstaną u podnóży Tatr - o punkcie konstrukcyjnym 15 metrów.

Wizualizacja kompleksu skoczni w ZakopanemWizualizacja kompleksu skoczni w Zakopanem

- Po otrzymaniu niezbędnych dokumentów wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy. Liczymy, że nastąpi to między 6 a 10 maja - mówi Sebastian Danikiewicz w rozmowie ze sport.interia.pl, dyrektor zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu. Zarządca areny ujawnia, że maleńka skocznia dla dzieci ma być oddana do użytku już w trakcie najbliższych wakacji, w sierpniu. Następne obiekty mają być wyłączane etapami.

Kilkuetapowej przebudowie skoczni narciarskich towarzyszyć będzie szereg innych inwestycji, które mają znacząco podnieść standard małopolskiego ośrodka. Mowa m.in. o trasach biegowych, zaopatrzonych w oświetlenie i system sztucznego naśnieżania. 

Wiosną tego roku wykonano szereg ruchów mających na celu otrzymanie pozwolenia od geologów na rozbiórkę starych i budowę nowych obiektów. Zadanie odnowienia kompleksu Średniej Krokwi ma pochłonąć około 44 mln złotych, a jego finał przewidziano na koniec 2021 roku. Przetarg na zrealizowanie projektu wygrała firma Wolski z Kluszkowiec. Przedsiębiorstwo przebuduje pięć skoczni za 38 mln złotych, a kolejne 6 pochłonie budowa nowej kolei liniowej dla zawodników i użytkowników konstrukcji.


Dominik Formela, źródło: sport.interia.pl
oglądalność: (4397) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Sportsman początkujący

  Dziekujemy wielkiemu Apoloniuszowi za ten wielki dar zlitowania sie nad polskim skokami i w końcu wspaniałomyślnie zdecydował sie odbudować skocznie w Zakopanem

 • wiola4697 profesor

  Bardzo dobra informacja :) wreszcie młodzież będzie miała odnowiona i nowoczesną bazę treningowa :) szkods tylko, że tak późno. No ale lepiej późno niż wcale

 • mario74 bywalec

  Dobrze, że o geologach tym razem nie zapomnieli, jak kiedyś w Wiśle, gdy im się stok, który jest na łupku (kruchym) rozsypał...

 • Tomek88 profesor
  Mądrze

  Dobrze,że kompleks mniejszych skoczni w Zakopanem zostanie przebudowany bo to powinno zwiększyć zainteresowanie młodzieży a także pozwolić im na rozwój dzięki odpowiedniej bazie treningowej. To bardzo dobra wiadomość ale szkoda,że nastąpiło to dopiero teraz a nie wcześniej.

 • Oczy Aignera profesor
  @skortom76

  A może wyszła za niego z miłości... do skoków narciarskich?

 • skortom76 weteran

  Generalnie to Apollo się cieszy, będzie z czego ukręcić kasę na rozwód, bo chyba nikt normalny nie wierzy, że laska wyszła za niego z miłości, hahahhahahah

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).