Nowa rola Janne Ahonena

 • 2019-05-08 02:02

Rok po kolejnym rozbracie Janne Ahonena ze skokami narciarskimi, legendarny Fin powraca do szeregów rodzimego związku narciarskiego z nowym zadaniem. Od nadchodzącego sezonu 41-latek będzie wspierał fińskich kombinatorów norweskich w zakresie sprzętu.

Janne AhonenJanne Ahonen

Siedmiokrotny olimpijczyk tej wiosny dołączył do sztabu dwuboistów z Kraju Tysiąca Jezior. Legenda skoków narciarskich, znana z umiejętności szycia kombinezonów, będzie przygotowywać sprzęt dla następców Samppy Lajunena czy Hannu Manninena. Ahonen pomaga fińskim skoczkom oraz kombinatorom od dłuższego czasu, jednak teraz jego rola została sformalizowana.

- W poprzednim sezonem praca zaczęła się od kombinezonów skokowych, jednak były to podstawowe działania. Zaczęliśmy wówczas od zera. Teraz, w lecie, czeka nas sporo testów i dalsze dopracowywanie sprzętu. Ponadto, wierzę, że wszyscy zawodnicy mogą mieć jeszcze bardziej zoptymalizowany sprzęt do skoków - uważa pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

Tego lata Ahonen weźmie udział w wielu obozach treningowych swoich rodaków, aby upewnić się, iż kadrowicze mają odpowiednio przygotowany sprzęt.

- Zespół kombinatorów norweskich jest młody i otwarty na nowe pomysły, z dobrym nastawieniem do pracy. Byłem zdumiony, jak otwartą grupę tworzą ci zawodnicy - dodaje Ahonen, który na koniec sezonu zimowego planował niezobowiązujący występ w mistrzostwach Finlandii. Jego plany pokrzyżowała jednak pogoda, będąca powodem odwołania krajowego czempionatu w Ruce.

Ahonen trzykrotnie kończył karierę skoczka narciarskiego. Najpierw w 2008 roku, a następnie trzy lata później. Po raz ostatni - definitywnie – zrobił to jesienią minionego roku. Ostatniej zimy debiut na mistrzostwach świata zaliczył jego syn – Mico. 17-latek w Tyrolu startował tylko w seriach treningowych.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (4365) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony
  Finlandia

  Bardzo bym chciał, żeby reprezentacja tego pięknego kraju wreszcie choć trochę nawiązała formą do dawnych lat.

 • Oczy Aignera profesor
  Janne Ahonen

  Janne Ahonen, na następnych zawodach będziesz pracować nad sprzętem.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Gdy zobaczyłem zdjęcie myślałem ze znów wraca do skoków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).