Juniorzy zakończyli nadmorskie zgrupowanie

 • 2019-05-11 12:30

Polska kadra młodzieżowa, a także współpracujące z nią grupy juniorów z województwa śląskiego i małopolskiego, zakończyła niespełna tygodniowy obóz treningowy we władysławowskim Cetniewie. Zrestrukturyzowany zespół Wojciecha Topora w pomorskim ośrodku zastąpi teraz kadra B, która nad Bałtykiem będzie przebywać od 12 do 17 maja.

Andrzej GąsienicaAndrzej Gąsienica
Krzysztof MiętusKrzysztof Miętus
Krzysztof BiegunKrzysztof Biegun

- Obóz na terenie naszego ośrodka nie tylko kończy etap związany z przygotowaniem motorycznym skoczków, ale także przez zmianę klimatu pozytywnie wpływa na ich wydolność. Pod okiem trenerów sportowcy przygotowują się do krajowych zawodów LOTOS Cup czy międzynarodowego cyklu FIS Cup. Głównym celem są jednak mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które w 2020 roku zorganizuje niemieckie Oberwiesenthal - czytamy na facebookowym profilu COS OPO Cetniewo.

Wiosenny obóz na Kaszubach to powoli tradycja zespołów prowadzonych przez Macieja Maciusiaka i Wojciecha Topora. Przed rokiem młodzieżowcy, a także przedstawiciele kadry B, przebywali w pobliskim Gniewinie, ale po roku przerwy powrócili do Władysławowa. O powody takiej decyzji zapytaliśmy Topora, pełniącego funkcję głównego trenera młodych talentów z Polski. - Tutejszy ośrodek należy do Centralnego Ośrodku Sportu, więc jest to pewnego rodzaju zobowiązanie, które leży po naszej stronie. Przede wszystkim tutejsze obiekty są bardziej dopasowane do naszych potrzeb. To nie pierwszy raz, gdy na tym etapie sezonu przyjeżdżamy do Cetniewa. Duże znaczenie ma zmiana klimatu i bliskość do morza, które widać z okien. Słynny jod dosłownie w nas uderza.

W Cetniewie nad formą pracowało aż siedemnastu zawodników z roczników 1999-2004, z którymi do województwa pomorskiego przybyło siedmiu członków sztabów szkoleniowych. Wojciechowi Toporowi towarzyszyli jego asystenci - Grzegorz Miętus i Piotr Fijas, grupą tatrzańską zajmowali się Andrzej Gąsienica i Krzysztof Miętus, natomiast za zespół śląsko-beskidzki odpowiedzialny był Krzysztof Biegun. Młodzieżowcy mieli też do dyspozycji fizjoterapeutę w osobie Jerzego Kochaja.

Grupą kadrę juniorów na sezon 2019/20 tworzą Mateusz Gruszka (2001; AZS Zakopane), Szymon Jojko (2001; WSS Wisła), Karol Niemczyk (2001; LKS Klimczok Bystra), Adam Niżnik (2002; TS Wisła Zakopane) i Kacper Stosel (2001; AZS Zakopane). Wspomnianą piątkę uzupełnia szóstka, szkolona w oparciu o okręgowe związki narciarskie przy szkołach mistrzostwa sportowego. Stanisław Ciszek (2001; AZS Zakopane), Krzysztof Kieta (2001; WKS Zakopane) i Krystian Zygmuntowicz (2002; LKS Poroniec Poronin) to przedstawiciele grupy tatrzańskiej, a śląsko-beskidzkie trio tworzą Jan Habdas (2003; LKS Klimczok Bystra), Arkadiusz Jojko (2002; WSS Wisła) i Jarosław Krzak (2000; PKS Olimpijczyk Gilowice). Nad morzem trenowali też Stanisław Majerczyk (2003; TS Wisła Zakopane), Jan Rzadkosz (2004; TS Wisła Zakopane), Szymon Zapotoczny (2003; KS Eve-nement Zakopane), Wiktor Pękala (1999; SSR LZS Sokół Szczyrk), Jakub Harat (2001, LKS Klimczok Bystra) oraz Michał Martynek (2003; LKS Olimpia Goleszów). 

W najbliższych dniach na łamach serwisu Skijumping.pl będą pojawiać się rozmowy z trenerami następców liderów polskiej kadry narodowej, przy okazji których przedstawimy Wam sylwetki ich podopiecznych na sezon 2019/20.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3226) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Lechoo

  O tym, że Tomasz Pochwała zostanie trenerem kombinacji norweskiej, wiedziałem już od jakiegoś czasu. Redaktor Adrian pisał o tym na Twitterze.

 • Lechoo bywalec

  A Pochwała z Mateją zostali "trenerami" w kadrze kombinacji norweskiej. To dopiero kabaret! :D

 • Oczy Aignera profesor
  Ryby w skokach

  Dobrze, że bracia Miętusowie wrócili cało i zdrowo. Na szczęście nie zostali złowieni.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @PoloTajner4ever

  W tamtym sezonie trenował, teraz koordynuje...
  Zobaczymy jak to będzie.
  A teraz jest jednym z 3 głównych trenerów. (On, Gąsienica, Biegun). Wolałbym jednak kogoś innego na głównego kadry C.

 • PoloTajner4ever bywalec
  Reforma

  Bardzo dobrze że powiększono kadre i zrobiono grupy regionalne. Pytanie czy Topór jest odpowiednią osobą żeby to koordynować... Moim zdaniem po ostatnim katastrofalnym sezonie nie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).