Wypadek helikoptera na skoczni w Oberstdorfie

 • 2019-05-16 13:20

Jak informują niemieckie media, w Oberstdorfie doszło do wypadku lotniczego. Helikopter spadł na teren kompleksu Audi Arena, w skład której wchodzi słynna z Turnieju Czterech Skoczni Schattenbergschanze.

66-letni pilot maszyny doznał licznych obrażeń i złamań. Przebywa obecnie w szpitalu, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak informuje policja, helikopter spadł na teren skoczni z wysokości piętnasstu metrów.

Betram Volke, szef komendy policji w Oberstdorfie, przekazał wiadomości, iż do wypadku doszło w środę około godziny dziewiątej. Na arenie demontowane były maszty podtrzymujące siatki przeciwwietrzne. Jest to standardowa procedura, która odbywa się każdej wiosny. Sprzęt miał zostać przetransportowany przez helikopter, ale pojazd utracił równowagę w locie i runął na ziemię.

Jako jedną z przyczyn katastrofy podaje się możliwość obluzowania jednej z lin napinających, do których przymocowane były maszty. Gdy pilot chciał podnieść elementy, helikopter wymknął się spod kontroli i rozbił się z wysokości 15 metrów nad ziemią. Z maszyny zaczął wydobywać się ogień, który został szybko ugaszony za pomocą gaśnicy.

Helikopter po wypadku nie nadaje się do remontu i zostanie poddany kasacji. Ucierpiał także kompleks skoczni w Oberstdorfie. Pierwsze zdjęcia po wypadku wskazują uszkodzenie m.in. wyciągu prowadzącego na górę obiektu. Straty szacowane są na wysokość 2,5 miliona euro.

W ostatnich tygodniach rozpoczęły się prace modernizacyjne w kompleksie Audi Arena. Niemcy przygotowują się bowiem do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które Oberstdorf zorganizuje w 2021 roku.

Adam Bucholz, źródło: BR24 ./ Antenne Bayern / Traunsteiner Tagblatt

oglądalność: (5573) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Autograf

  Dzisiaj otrzymałem list, w którym były dwie karty z autografami Andreasa Wellingera. Co ciekawe, jedna pochodziła od Milki, a informacje znajdujące się z tyłu tej karty były... po polsku.

 • Bishop początkujący

  To moja ulubiona skocznia. Połączenie nowoczesnego obiektu z skocznią za starego typu. I ta niesamowita atmosfera z tymi tysiącami na trybunach. Super zawody

 • kibicsportu profesor
  @Tomek88

  Też lubię zawody na tej skoczni. Poza tym czuć klimat poświąteczny i przed sylwestrowy, jak się ogląda konkursy na tej skoczni. Chociaż kiedyś nie lubiłem tej skoczni, ale pewnie dlatego, że nasi słabo zawsze na niej skakali, w szczególności Kamil Stoch.

 • Tomek88 stały bywalec

  Lubię skocznie w Oberstdorfie.Mimo,że jest to skocznia na której czasami karty rozdaje wiatr to ogólnie skocznia wygląda bardzo ładnie i cały kompleks prezentuje się okazale na tle całego wzgórza.To przykre,że zdażył się taki wypadek.Oby pilot jak najszybciej wrócił do zdrowia.

 • wiola4697 weteran

  Jejku :( oby pilot jak najszybciej wrócił do zdrowia i oby skocznie udało się naprawić

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).