Simon Ammann kontynuuje karierę!

 • 2019-05-29 21:37

Czterokrotny mistrz olimpijski skacze dalej! Simon Ammann na łamach portalu Szwajcarskiego Związku Narciarskiego poinformował, iż będzie kontynuował sportową karierę.

- Musiałem przeanalizować wiele aspektów. Takiej decyzji nie można podejmować w locie. Pod koniec ostatniego sezonu wiedziałem, że o ile będę zdrowy, to jestem w stanie osiągnąć pożądany przeze mnie poziom. Po ostatnich zmianach w technice znowu oddaję świetne skoki i wciąż nieprzerwanie czerpię motywację i radość z tego sportu - przyznaje mistrz świata z Sapporo.

Ostatniej zimy Ammann poświęcił dużo czasu w doborze odpowiedniego sprzętu w celu poprawy swoich skoków. Praca ta zaowocowała podczas turnieju Raw Air i finału Pucharu Świata w Planicy. Szwajcar zakończył dwa z trzech ostatnich konkursów w czołowej ósemce.

- Szkoda byłoby teraz kończyć karierę, kiedy zacząłem radzić sobie coraz lepiej. Dalekie loty podczas finału w Planicy dały mi dużo optymizmu. Mam zamiar rozpocząć starty w sezonie 2019/2020 pod koniec lipca podczas Letniego Grand Prix w Hinterzarten - zdradza zdobywca Kryształowej Kuli.

Tym samym Simon Ammann wystartuje w dwudziestym trzecim sezonie Pucharu Świata w swojej karierze. Minionej zimy Szwajcar najwyższe miejsce zanotował w Planicy, gdzie w piątkowym konkursie był szósty. Czterokrotny mistrz olimpijski po raz ostatni stał na podium zawodów PŚ w styczniu 2018 roku, kiedy to zajął trzecie miejsce w Bad Mitterndorf.

 


Adam Bucholz, źródło: Swiss-Ski
oglądalność: (2902) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Shoutaro bywalec

  TCSa raczej nie zdobędzie, ale w lotach ma jeszcze spore szanse namieszać.

 • atalanta początkujący

  To właściwie było to przewidzenia. I fajnie, bo lubię stare, dobre nazwiska w stawce.

 • Fanskokowpolska początkujący
  Amman

  Sumie dużo dalekich lotów ,chciałbym abyś mógł po raz kolejny stać na najwyższym stopniu podium razem z Kasai .

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Dopóki solidnie punktuje i się nie nudzi skokami

  Niech skacze.
  Może wspólnie z Ronny Hornschuhem zrobią cuda i zacznie skakać jak Kasai w sezonie olimpijskim 2013/2014 :)

 • Tomek88 stały bywalec

  Bardzo dobra wiadomość.Wiatru pod narty i dalekich lotów Simi !!

 • Nowyskoczek5 profesor

  No i super . Dalekich lotów Simi !!

 • Iwo bywalec
  @TonioTonio

  Po tym co działo się w Wiśle, miał pewne prawo do frustracji.

 • TonioTonio początkujący

  Ciekawe, czy ten stary frustrat znowu będzie się rzucał o organizacje zawodów w Wiśle albo w innej miejscowości.

 • mario74 bywalec

  Simon dawaj, leć!

 • JaroslavSakala doświadczony

  Bardzo się cieszę :) Jeden z najsympatyczniejszych skoczków. Oby pozostał aktywny jako zawodnik jak najdłużej. Życzę jeszcze wielu sukcesów.

 • tomek20 doświadczony

  Fantastycznie, że zostaje :D

 • Roxor doświadczony

  Bardzo dobra wiadomość, w końcu to żywa legenda tego sportu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).