Zmotywowany Piotr Żyła: Nie lubię się zatrzymywać, postawiłem sobie wysoki cel

 • 2019-06-02 14:48

Sportowa rewolucja Piotra Żyły to jeden z największych sukcesów Stefana Horngachera w trakcie trzyletniej pracy z polską kadrą narodową. Wiślanin przy okazji każdego sezonu pod okiem Austriaka choć raz wskakiwał na pucharowe podium, a minionej zimy robił to aż siedmiokrotnie. Seria udanych występów dała mu czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, a także trzecie w Pucharze Świata w lotach narciarskich. - Dużo wydarzyło od tego czasu... Nie umiałem zmienić najprostszych rzeczy, a teraz inaczej podchodzę do skoków. Lubię ciężką pracę i postawiłem sobie wysoki cel na kolejny rok - zapewnia 32-latek.

- Wrażenia z pierwszych prób? A bardzo fajnie się skakało. Cały czas jest jednak duże pole do poprawy i sporo błędów do wyeliminowania, żeby być najlepszym. Po zmianie szkoleniowca system pozostał bez większych zmian. Michal Dolezal kontynuuje to, co wprowadził Stefan Horngacher, a do tego prowadza swoje pomysły - mówi sportowiec urodzony w Cieszynie po wiosennym powrocie na belkę startową.

- Do pierwszych tygodni pracy z Michalem podchodzę inaczej mentalnie niż po przyjściu Stefana do Polski. Austriak znacząco wpłynął na moje skoki, ale nadal jest co robić. Zdarzają mi się bardzo dobre próby, jednak wciąż trzeba dawać z siebie wszystko, aby było lepiej i lepiej. Dużo wydarzyło się od tego czasu... Nie umiałem zmienić w sobie najprostszych rzeczy, a teraz inaczej podchodzę do skoków. Mamy nowego szefa w osobie Michala i to jego polecenia wykonuję. W przeszłości miewałem swoje pomysły i nie zawsze były one trafione. Teraz nie dyskutuję z trenerem i realizuję wyznaczone zadania - zapewnia drużynowy mistrz świata z 2017 roku.

- Michal ma swoją wizję na prowadzenie naszej kadry i postaramy się, żeby wyniki były możliwie najlepsze. Lubię ciężką pracę i postawiłem sobie wysoki cel na kolejny rok. Nie zamierzam go jednak zdradzać, ponieważ jest on moją tajemnicą. Chcąć być najlepszym, trzeba stawiać sobie ambitne cele i będę do nich dążył - kontynuuje Żyła w enigmatyczny sposób. 

Czy brak pucharowego zwycięstwa, mimo kilku szans na to, jest największym rozczarowaniem minionej zimy, która i tak była najlepszą w dotychczasowej karierze wiślanina? - Nie miałem czasu na tego typu podsumowania sezonu. Nawet nie chciałem, bo nie lubię się zatrzymywać. To przeszłość, więc od razu postawiłem sobie nowy cel, nad którym chcę pracować przez najbliższe miesiące. Odpoczynek po zimie? To duże słowa... Najcięższe treningi zaczęliśmy kilka dni po finale Pucharu Świata w Planicy. Podobnie było za kadencji Stefana Horngachera, gdy do zajęć wracaliśmy od razu po powrocie ze Słowenii. To dobre rozwiązanie, które nie pozwala na rozpamiętywanie tego, co było. Nie inaczej było i tym razem.

Korespondencja ze Szczyrku, Dominik Formela i Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2664) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • atalanta początkujący

  "Teraz nie dyskutuję z trenerem i realizuję wyznaczone zadania" - to miła odmiana. Może i co dobrego przyniesie.

 • kibicsportu profesor
  @fridka1

  To chyba dobrze. Z resztą jak skaczą na dobrym poziomie, to co to za różnica ile mają lat?
  A staruszkiem, to ty jesteś , a nie nasi zawodnicy.

 • Roxor doświadczony
  @fridka1

  Jeśli skaczą na światowym poziomie to nie ma co odpuszczać. Co innego gdyby tylko wozili się po konkursach.

 • fridka1 doświadczony

  Eh, nasza kadra staruszków nie odpuszcza.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Znając życie postawił sobie cel

  -KK
  -MŚwL
  :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).