Rajda i Gruszka górą w Memoriale Tadeusza Pawlusiaka, powrót Adama Rudy

 • 2019-06-03 10:31

W pierwszy weekend czerwca na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku rozegrano zawody w ramach tegorocznego Memoriału Tadeusza Pawlusiaka. Przy okazji imprezy poświęconej polskiemu olimpijczykowi z Wilkowic rywalizowano w siedmiu kategoriach. W tych najważniejszych najdalej skakali członkowie kadr narodowych - Kinga Rajda oraz Mateusz Gruszka. Dużą niespodzianką był pierwszy od dłuższego czasu występ wicemistrza kraju z 2014 roku - Adama Rudy.

Adam RudaAdam Ruda

W kategorii kobiet na pięciu czołowych pozycjach uplasowały się zawodniczki, które nominowano do kadry na sezon 2019/20. Na skoczni średniej (HS77) najlepiej spisała się Kinga Rajda. 18-latka uzyskała 68,5 oraz 70 metrów, co dało jej przewagę 6,3 pkt. nad Kamilą Karpiel (66 i 71 metrów). Na trzeciej pozycji znalazła się Anna Twardosz (65 oraz 66,5 metra). Czwarte miejsce przypadło Joannie Szwab (63 i 67 metrów), a piąte Nicole Konderli (58 oraz 60,5 metra). Najlepszą z pań trenujących poza kadrą Łukasza Kruczka okazała się Magdalena Pałasz. 23-latka była szósta po skokach mierzących 58 oraz 57,5 metra. Na starcie stawiło się dwanaście pań.

W kategorii otwartej mężczyzn ze zwycięstwa cieszył się Mateusz Gruszka. Przedstawiciel zakopiańskiego AZS-u, trenujacy w kadrze młodzieżowej pod okiem Wojciecha Topora, na tym samym obiekcie wykonał próby na odległość 75,5 raz 73 metrów. Drugi finiszował Damian Lasota z Czech (70 i 75,5 metra), a trzecią pozycję wywalczył Adam Ruda (71 i 72,5 metra). Dla niespodziewanego wicemistrza kraju sprzed niespełna pięciu lat był to pierwszy start w zawodach dłuższej przerwie. Co ciekawe, doszło do niego w barwach klubu ze Szczyrku. Do tej pory sportowiec z podkarpackiej Dydni reprezentował klub z Zagórza. 

- Znalazł się ktoś, kto jest mną zainteresowany i chce mi pomoc w powrocie, ale to jest, tak jak wspominałem, bardzo ciężka decyzja, nagle zostawić pracę i znów wyjechać z domu, żeby próbować swoich sił na skoczni - mówił 23-latek w listopadzie w rozmowie z Barbarą Toczek z serwisu sportowefakty.wp.pl.

W kategorii juniorów młodszych (2002-2003) wygrał Adam Niżnik (72 oraz 71,5 metra). Na drugiej lokacie wylądował Arkadiusz Jojko (68,5 oraz 65 metrów), a na trzeciej Adam Skupień (65,5 oraz 63 metry). Ze starcia młodzików (2004-2005) zwycięsko wyszedł Klemens Joniak (73 i 71 metrów). Skład podium uzupełnili Jan Rzadkosz (71 i 75 metrów) oraz Marcin Wróbel (66,5 oraz 69,5 metra). 

Na obiekcie HS44, wśród dzieci starszych (2006-2007), brylował Wiktor Szozda (43 oraz 42,5 metra). Tuż za nim sklasyfikowano Rafała Rafacza (42 i 43 metry) oraz Czecha Daniela Skarkę (42,5 oraz 43,5 metra). W gronie dzieci młodszych (2008 i młodsi) Tymoteusz Cienciała (41 oraz 41,5 metra) musiał uznać wyższość Michała Obtułowicza (dwukrotnie 42,5 metra). Konkurs juniorek (2006 i młodsze) padł łupem Sary Tajner (38,5 oraz 39,5 metra). Pozycje 2-3 zajęły kolejno Amelia Polanowska (dwukrotnie 35 metrów) i Zuzanna Rapacz (dwukrotnie 33 metry).

>>> KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ PEŁNE WYNIKI MEMORIAŁU TADEUSZA PAWLUSIAKA 2019 <<<


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4086) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Skokowy66 początkujący
  @ZXCVBNM_9999

  To nie w stylu Tajnera branie zawodnika po długiej przerwie do kadr. Ruda będzie miał okazję startowania na Fis Cup i tam będzie mógł się wykazać.
  A jeśli po sezonie 19/20 taki Murańka zakończy karierę to zrobi się wolne miejsce.

 • Skokowy66 początkujący
  Wstyd Leja, wstyd

  Adam Ruda po bardzo długiej przerwie wraca do skakania i od razu pokonuje Krzysztofa Leje, który bądź co bądź był nawet 9 w COC Erzurum w 2018.
  Co do powrotu Adama to bardzo mnie to cieszy. W końcu u nas seniorów za dużo nie ma..

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Ja bym dał ogromny kredyt zaufania

  I dołączył Rudę do kadr (Raczej B).
  Tyle czasu taki Bukowski w kadrach był to i senior powracający z zaświatów by nie mógł?

 • Oreo doświadczony

  brawo Adam Ruda, dasz radę, wszyscy kibice cieszą się, że spróbujesz powrócić. Mamy dużo tych co odchodzą w końcu...

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  Bardzo pozytywna wiadomość, że Adam Ruda wraca do skoków. Życzę powodzenia!

 • kibicsportu profesor
  -

  Niżnik trochę rozwalił stawkę z rocznika 2002 i 2003.
  Chyba z tych roczników, to Niżnik ma największy talent.

 • zesrasieanieskoczy początkujący

  Skoki narciarskie na podkarpaciu powinny wręcz kwitnąć od wielu lat. Powodzenia Panie Ruda.

 • Davidsson bywalec

  w kategorii OPEN 20 miejsce zawodnika TKKF Dzikusy Łódź Kuby Mirowskiego

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).