Adam Małysz o następcy Hofera: Nie boi się pracować fizycznie

 • 2019-06-03 11:33

Potwierdziło się, iż Walter Hofer zostanie zostanie zatąpiony na stanowisku dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich przez Sandro Pertile. Decyzję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) skomentował m.in. Adam Małysz, który z osobą Włocha wiąże duże nadzieje. Przypomnijmy, że do zmiany dojdzie po sezonie 2019/20, kiedy Austriak przejdzie na emeryturę wynikającą z przepisów FIS.

Sandro PertileSandro Pertile

- Od wczoraj oficjalnie wiemy, że to Sandro Pertile od sezonu 2020/21 będzie szefem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Włoch zastąpi Waltera Hofera, który zarządzał cyklem od początku lat 90 - potwierdza czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli i uczestnik wiosennej konferencji FIS za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Jakie zdanie na temat sukcesora Hofera ma Polak? - Pertile jest doświadczonym delegatem techniczny FIS i dobrym organizatorem. Nie boi się też sam pracować fizycznie, co pokazał podczas zawodów w Wiśle. Gratuluję mu awansu na to stanowisko!

- Mam nadzieję, że skoki będą się rozwijać w sposób fajny dla zawodników i kibiców - dodaje czterokrotny mistrz świata. Przypomnijmy, iż Pertile w ostatnich latach pracował m.in. we Włoskim Związku Narciarskim, gdzie poparł pomysł sprowadzenia Łukasza Kruczka na stanowisko trenera męskiej kadry narodowej. Przez lata zbierał doświadczenie jako delegat techniczny przy zawodach najwyższej rangi, również przy okazji inauguracji zimowego cyklu w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza.

- A jakie są Wasze oczekiwania wobec nowego dyrektora PŚ? - pyta dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Wśród opinii internautów można wyczytać dużą wiarę w obiektywność Włocha podczas swojej kadencji. W minionych latach Hofer wielokrotnie musiał mierzyć się z komentarzami dotyczącymi potencjalnego faworyzowania przedstawicieli poszczególnych nacji. Austriak dzierży stanowisko dyrektora Pucharu Świata nieprzerwanie od 1992 roku. Fani liczą też na to, że za ery Pertile dojdzie do przebudowania kalendarza Pucharu Świata, a także odejdzie się od rozgrywania zawodów w loteryjnych warunkach, jako przykłady podając zmagania na skoczniach normalnych w Seefeld czy Pjongczangu.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3015) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 stały bywalec
  @Meggy92

  Ja również urodziłem się w 1992 roku. Nasze całe dotychczasowe życie przypadło na erę Hofera :)

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Łopata pójdzie w ruch

  ''Nie boi się pracować fizycznie'' - też będzie odgarniać łopatą śnieg (głównie z reklam) jak Walter Hofer.

 • Pavel profesor
  @Meggy92

  Raczej rewolucji nie będzie, Włoch będzie kontynuował politykę Hofera. Z resztą te "opinie internautów" też są w formie sloganów w sumie niewiele wnoszące do tematu. Aby typowy spiskowiec nie doszukał się faworyzowania jakiejś nacji dyrektor PŚ musiałby pochodzić z jakieś Mongolii, a i tak ktoś by odkrył, że drugi wujek, jego trzeciej żony, ożenił się z Niemką czy Austriaczką w trzecim pokoleniu i na pewno Niemcy i Austriacy będą faworyzowani.

  Przebudowa kalendarza PŚ musi być poparta chęcią poszczególnych ośrodków, była próba w tym roku, i co? Czesi nie chcą, Turcy też, Kazachowi rezygnują z LGP, a Amerykanie dalej nie ruszyli trupa w Iron Mountain. Skoki są popularne w 3-4 krajach i nie ma co się dziwić, że cykl obraca się wokół tych państwa z drobnymi wycieczkami w bardziej "egzotyczne" lokalizację.

 • mario74 bywalec

  Panie Adamie, jest wolny termin w PŚ, może postarać się o Szczyrk, nasi są dobrzy na normalnych.... Zresztą Pan też był (nie tylko na normalnych oczywiście)

 • Meggy92 bywalec

  Jej, '92 to mój rocznik... Tym bardziej ciekawa jestem zmiany po tylu latach, bo już za mojego niemowlęctwa Hofer był prezesem :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).