Znamy program LGP w Hinterzarten

 • 2019-06-06 14:29

Już za nieco ponad sześć tygodni w Wiśle zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja Letniego Grand Prix. Drugim przystankiem cyklu będzie normalna skocznia w Hinterzarten (HS108). Niemieccy organizatorzy zaplanowali wyjątkowo pracowite dwa dni zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Tegoroczne zawody Letniego Grand Prix na Rothaus-Schanze (HS108) zaplanowano na 26-27 lipca. Będzie to drugi przystanek cyklu dla mężczyzn, zaś dla kobiet - miejsce inauguracji. Początkowo w planach organizatorów było przeprowadzenie po jednym konkursie indywidualnym dla pań i panów. Zgodnie z zatwierdzonym kalendarzem imprezy podczas konferencji FIS w Cavtacie, Niemcy otrzymali dodatkowo zawody drużyn mieszanych.

Tym samym organizatorzy zmagań w Badenii-Wirtembergii zaplanowali wyjątkowo pracowity weekend dla zawodników. Piątkowa rywalizacja rozpocznie się od popołudniowych treningów i kwalifikacji kobiet. Następnie taki sam układ rund przeprowadzą mężczyźni. Na koniec dnia panie powrócą na skocznię, aby wystąpić w konkursie indywidualnym (20:30).

Sobota w Hinterzarten będzie wyczerpująca szczególnie dla poszczególnych zawodników, którzy wystąpią tego dnia w aż dwóch konkursach Letniego Grand Prix. O 11:55 rozpoczną się zawody drużyn mieszanych. Z kolei na 19:00 wyznaczono początek rywalizacji indywidualnej panów.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 26 lipca 2019
10:30 - Odprawa techniczna kobiet
11:00 - Odprawa techniczna mężczyzn
13:30 - Oficjalny trening kobiet
15:30 - Kwalifikacje kobiet

17:30 - Oficjalny trening mężczyzn
19:00 - Kwalifikacje mężczyzn
20:30 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

Sobota, 27 lipca 2019
10:55 - Seria próbna drużyn mieszanych
11:55 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych

18:00 - Seria próbna mężczyzn
19:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

 

Zobacz cały program zawodów >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2453) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fanskokowpolska początkujący
  @mario74

  Pewnie transmisję będą w niemieckim Eurosporcie albo w Das Erste lub zdf ,chyba że pokażą on line

 • Bartek002 weteran

  Ciekawe kiedy Hiza zostanie przebudowana. Ostatnio ruszono ją w 1998 roku...
  Byłem pod skocznią i ona naprawdę nie wygląda za dobrze

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Przecież w sobotę będą tak naprawdę dwie osobne imprezy jedna z grubsza między 10 a 13 godziną a druga od 18 do 22. Raczej żaden kibic nie będzie siedział pod skocznią od rana do nocy. A ja jakiś kibic zwłaszcza zagraniczny wybiera się na zawody i tak musi zapłacić za dojazd to woli być na miejscu raczej jeden dzień dłużej niż krócej.

 • Pavel profesor
  @atalanta

  Podejrzewam, że sprzedają pakiet mikst+LGP i skompresowanie wszystkiego w jedno dniu ma spowodować większe zainteresowanie kibiców. Taki jednodniowy festyn.

 • mario74 bywalec
  @Kolos

  nie wiadomo jak tam telewizje, moze w niedzielę są jeszcze inne zawody

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @Nowyskoczek5

  Według mnie w najlepszej trójce końcowej klasyfikacji LGP może znaleźć się Kuba Wolny. Jeżeli będzie prezentować dobrą, równą formę, to jest to jak najbardziej możliwe. Poprzedni letni sezon miał bardzo udany, więc ten zbliżający się powinien być dla niego jeszcze lepszy.

 • Kolos profesor
  @Dolnoslazak

  Przecież ten jeden dzień więcej w kwestii finansowej niczego by nie zmienił. I tak panowie będą skakać do nocy w sobotę więc pewnie przekimają w Hinterzartern i dopiero w niedzielę rano się rozjadą. Na noclegach Niemcy i tak nie zaoszczędzą.

 • Dolnoslazak stały bywalec
  @atalanta

  Ja tam nic dziwnego nie widzę w tym ze chcą skompresować imprezę do dwóch dni. LGP to nie PŚ, zupełnie inne budżety. Ponadto mikst, zwłaszcza letni, to nie jest konkurs, który przyciągnie tłumy kibiców i rzeszę sponsorów. Dodatkowy dzień to nie tylko zakwaterowanie ekip ale i spora grupa ludzi którym trzeba zapłacić za kolejny dzień pracy oraz zwiększone zużycie mediów (woda, energia elektryczna), które też nie są za darmo.
  Z resztą.. skoro nawet w Polsce gdzie skoki plasują się w ścisłej czołówce najpopularniejszych dyscyplin TVP dopiero w tym roku zdecydowała się na zakupienie praw do wszystkich konkursów LGP to jak na dłoni widać że jest to cykl dla najwytrwalszych pasjonatów i pieniędzy wielkich w nim nie ma.

 • atalanta początkujący

  Dziwny ten program. Przecież można było w piątek zrobić tylko kwalifikacje, w sobotę oba konkursy indywidualne, a w niedzielę miksta. Tak to wygląda, jakby ktoś chciał zaoszczędzić na tym jednym dniu pobytu ekip w Hiza.

 • dervish profesor
  nowa odsłona forum

  Obserwuje zmiany i muszę powiedzieć, że odsłona 1 + 4 z czterema okienkami po prawej stronie prezentuje się o wiele lepiej od tej z dużym oknem pośrodku. :)

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ciekawe kto tym razem wygra klasyfikacje . Polska passa w poprzednim sezonie zostala przerwana jesli chodzi o zwycięzce ale passa podium trwa nadal .

 • Major_Kuprich profesor
  Dlaczego

  Nie można zrobić indywidualnego w niedzielę?

  I najlepiej w miejsce miksta wstawić zwykły drużynowy konkurs panów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).