LOTOS Cup 2019: Zaczynamy letnią rywalizację

 • 2019-06-12 18:58

Już w najbliższy weekend w Beskidach rozegrane zostaną pierwsze tego lata zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Konkursy skoków narciarskich odbędą się 14 i 15 czerwca na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. Natomiast bieg do kombinacji norweskiej zaplanowano w niedzielę, 16 czerwca na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

Następcy naszych mistrzów już po raz drugi w historii będę mieli okazję rywalizować w czterech letnich edycjach zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Latem, na wzór zimowych zawodów, uczestnicy również walczyć będą w czterech trzydniowych edycjach. Walka o medale tradycyjnie toczyć się będzie w ośmiu kategoriach wiekowych w skokach narciarskich – Dzieci Młodsze (Junior E), Dziewczęta (Juniorki), Dzieci Starsze (Junior D), Młodzik (Junior C), Kobiety, Junior Młodszy (Junior B), Junior (Junior A) i Senior oraz w pięciu kategoriach w kombinacji norweskiej – Dzieci Młodsze (Junior E), Dzieci Starsze (Junior D), Młodzik (Junior C), Junior Młodszy (Junior B) i Open (Junior A i Senior).

Wszystkie tegoroczne edycji zawodów LOTOS Cup odbędą się na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. Po raz pierwszy tego lata uczestnicy programu rywalizować będą już w najbliższy weekend w Szczyrku. Pierwszego i drugiego dnia zaplanowano konkursy skoków narciarskich oraz skoki do kombinacji norweskiej. Natomiast trzydniowe zmagania w Beskidach zakończy niedzielny bieg dwuboistów. Weekendowe zawody w Szczyrku poprzedzi czwartkowe szkolenie z pierwszej pomocy dla trenerów oraz zawodników.

Kolejna letnia edycja LOTOS Cup 2019 odbędzie się pod koniec wakacji (30.08.-01.09.2019). Następnie narciarze i narciarki walczyć będą w Szczyrku w dniach 27-29 września 2019 roku, a ostatnie letnie zawody z cyklu LOTOS Cup 2019 zaplanowano w trzeci weekend października (18-20.10.2019).

Podczas tego weekendu w akcji zobaczymy najlepszych obecnie polskich kombinatorów norweskich. W zawodach LOTOS Cup wystartują m.in. Szczepan Kupczak oraz Adam Cieślar. Na starcie konkursów zobaczymy także podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet w skokach narciarskich oraz skoczków z Kadry Narodowej Młodzieżowej Mężczyzn.

I letnia edycja LOTOS Cup 2019

Szczyrk, 14-16.06.2019

Program zawodów:

13.06.2019, czwartek

- 16:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn

- 17:15 - szkolenie z pierwszej pomocy dla trenerów i zawodników

14.06.2019, piątek

- 09:00 - seria próbna HS-44: Dzieci Młodsze, Dziewczęta

               2 serie konkursowe

               ceremonia dekoracji

- 11:00 - seria próbna HS-77: Dzieci Starsze, Młodziki, Kobiety

               2 serie konkursowe

               ceremonia dekoracji

- 13:00 - seria próbna HS-106: Junior Młodszy, Junior, Senior

               2 serie konkursowe

               ceremonia dekoracji

15.06.2019, sobota

- 09:00 - seria próbna HS-106: Junior Młodszy, Junior, Senior

               2 serie konkursowe

               ceremonia dekoracji

- 11:00 - seria próbna HS-77: Dzieci Starsze, Młodziki, Kobiety

               2 serie konkursowe

               ceremonia dekoracji

- 13:00 - seria próbna HS-44: Dzieci Młodsze, Dziewczęta

               2 serie konkursowe

               ceremonia dekoracji

16.06.2019, niedziela - trasa w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej

- 10:00 - biegi do kombinacji norweskiej

               Dzieci Młodsze - 1km

               Dzieci Starsze - 3.3km

               Młodzik - 2x3.3km

               Junior Młodszy - 3x3.3km

               Open - 3x3.3km


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (1635) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G początkujący
  @Oczy Aignera

  Dokładnie.Też o tym pomyślałem

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Zmiana

  Ta inicjatywa LOTOS-u powinna się nazywać trochę inaczej, czyli ''Szukamy Następców Mistrzów''.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).