Aleksiej Romaszow kończy karierę i zostaje trenerem

 • 2019-07-02 20:34

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia międzynarodowego sezonu letniego w skokach narciarskich. Tymczasem wydłuża się lista nazwisk zawodników, którzy po ostatniej zimie postanowli zakończyć sportową karierę. Tym razem decyzję podjął Aleksiej Romaszow.

Przypomnijmy, iż po sezonie 2017/2018, w którym Rosjanin tylko dwukrotnie na piętnaście prób przeszedł kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata, skoczek z Petersburga postanowił zawiesić swoją karierę. Jak się jednak okazuje, po rocznym rozbracie ze skocznią, Romaszow nie ma zamiaru wrócić do zawodowego sportu.

Decyzja o końcu kariery nie oznacza jednak, iż 27-letni były reprezentant Rosji definititywnie rozstaje się ze skokami narciarskimi. Zasilił on bowiem sztab trenerski kadry narodowej i do nowego sezonu będzie przygotowywał ekipę juniorów.

Aleksiej Romaszow zadebiutował w Pucharze Świata 25 listopada 2012 roku w Lillehammer, zajmując 38. pozycję. W całej karierze dwunastokrotnie zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu. Jego najlepszym wynikiem w zawodach było 22. miejsce, wywalczone dwukrotnie w Ruce (2013) i Pjongczangu (2017). Dwukrotnie uczestniczył w zimowych igrzyskach olimpijskich (Soczi 2014 i Pjongczang 2018).

Najlepsze rezultaty w zawodach najwyższej rangi Romaszow odnotował w Letnim Grand Prix. W konkursach światowej elity na igelicie zajmował m.in. dziesiątą pozycję w Czajkowskim (2017), dwunastą w Hinzenbach (2012) oraz piętnastą w Ałmatach (2012).


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2247) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Szymon44 doświadczony

  Najlepsze miejsce w PŚ: 22 miejsce, Kuusamo 2013 oraz PyeongChang 2017
  Najlepsze miejsce w LGP: 10 miejsce, Chaikovsky 2017
  Najlepsze miejsce w IO: 37 miejsce, PyeongChang 2018
  Najlepsze miejsce w MŚ: 34 miejsce, Predazzo 2013
  Najlepsze miejsce w MŚwL: 26 miejsce, Oberstdorf 2018

 • Bernat__Sola profesor

  Aleksiej, dziękuję za punkty PŚ i LGP, które zdobyłeś, za występy na ZIO, MŚ i MŚwL (w tym ostatnim przypadku nawet skakałeś we wszystkich seriach), za 2. miejsce w LPK w Czajkowskim w 2012 i za podia w letnim FIS Cupie w Kuopio w 2013. Powodzenia.

 • Bernat__Sola profesor

  Romaszow po roku kończy karierę. Może jeszcze Asikainen niedługo nam powie, że zakończył?

 • Bernat__Sola profesor
  @Żuczek

  200 to już jest teraz chyba. Jakoś nie sądzę, by było w tej chwili 400 aktywnych zawodników.

 • Szymon44 doświadczony

  Szkoda, ale ciężko byłoby po tej przerwie wrócić do sportu.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Dawno o nim nie słyszałem a tu koniec kariery.
  Szkoda. Powodzenia w roli trenera !

 • kkkk weteran

  Zapowiadał się nieźle jak na Rosjanina, czyli poziom minimum Korniłowa z najlepszych lat. Cóż po 2013 nic nie pokazał więc decyzja nie dziwi

 • wiola4697 profesor
  @Żuczek

  Nie byłabym tego taka pewna. Nie zapominaj, że jest jeszcze sporo dzieciaków, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym sportem :)

 • Żuczek doświadczony
  @wiola4697

  Skoki powoli giną do 2050 już będzie 200 zawodowych skoczków czyli 2-2.5 raza mniej niż teraz

 • wiola4697 profesor

  I kolejny zawodnik kończy karierę :( ten sezon to był naprawdę chyba rekord pod względem zakończonych karier :(

 • Agent99 weteran
  Agresywna sylwetka w locie

  Lot był największą zaletą tego zawodnika. Potrafił się kłaść na narty. Może nie był jakimś wielkim talentem, ale parokrotnie przydał się kadrze rosyjskiej. Po sezonie 2017/2018 nie startował w żadnych konkursach, więc wiadomość o zakończeniu kariery przez tego zawodnika to żadna sensacja. Powodzenia Aleksiej w dalszym życiu i karierze trenerskiej.

 • JaroslavSakala weteran

  Totalnie zapomniałem o Romaszowie. Ale tak to bywa, kiedy traci się motywację do uprawiania sportu, ponieważ twoje wyniki są słabe.

 • Oczy Aignera profesor
  @Major_Kuprich

  Ale Krystiana Długopolskiego to Ty szanuj.

 • Major_Kuprich profesor
  Pamiętam jak w Hinzenbach 2012

  Skoczył bardzo daleko dzięki pomocy wiatru.

  Kojarzę jego solidne próby na początku sezonu 12/13.

  Mam migawki z jego niezłych skoków w Sapporo 2017.

  I to właściwie tyle ale i tak osiągnął więcej niż np. Krystian Długopolski, taka słabsza wersja Ilji Rosliakova.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).